לימודי מדעי המוח בהתמחות מדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - מדעי המוח בהתמחות מחשבים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי המוח בהתמחות מדעי המחשב B.Sc. באוניברסיטת בר אילן

 

ממוח ללוח בקרה

 

המוח הוא מרכז הבקרה של הגוף ושל הנפש, הוא נותן פקודות לאיברים לזוז, הוא אחראי על רכישת שפה, על הבנה ויישום של דברים חדשים, על איתות מכאובים בגוף, על מחשבות ועל רגשות. המוח הוא למעשה רב־תחומי ולכן כדי ללמוד אותו לעומק אי אפשר להסתפק בתחום מחקר אחד, אלא יש צורך בתחומים רבים ככל הניתן כדי לנסות להבין אותו, את תפקודו ואת השפעותיו לעומק.

 

המוח הוא למעשה מחשב הנמצא בכל אחד ואחד מאיתנו, יש לו מערכת חיווט, שפות קוד והוא אחראי להטמעה של מערכות שונות כמו זיכרון, למידה ורכישת שפה. כדי להבין את המוח טוב יותר מחד גיסא, ולהשליך את המידע הזה על טכנולוגיות חדשות מאידך גיסא, יש לשלב את התחום עם מדעי המחשב.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי מדעי המוח בהתמחות מדעי המחשב באוניברסיטת בר אילן מקנה לסטודנטים ידע מעמיק על תפקוד המוח, על המוליכים העצביים שלו ועל ההשפעות שלהם על ההתנהגות האנושית, על תהליכי למידה וזיכרון ועל הדרכים לשיפורן בעזרת הבנה יסודית של חלקי המוח. הסטודנטים ללימודי מדעי המוח רוכשים כלים מתמטיים וחישוביים להבנת המוח ולבנייה של מודלים חישוביים על תהליכים קוגניטיביים.

 

התמחות במדעי המחשב מאפשרת לסטודנטים לנסות להמיר את התהליכים החלים במוח לתכנות המחשב. הסטודנטים לומדים על בינה מלאכותית, על קוגניציה חישובית, על ההשקות בין מערכת העצבים במוח לבין החיווט והקידוד במחשב ועל ההפריה ההדדית של הסודות הטמונים במוח לבין פיתוח טכנולוגיות.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף התואר הוא כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי תשתית במדעי המוח, קורסי תשתית במדעי המחשב, קורסי בחירה, קורסי סמינר ומעבדות ניסוייות.

 

נושאי לימוד

 

 • ביולוגיה של התא
 • מוח ושפה
 • עיבוד אותות
 • תורת האינפורמציה
 • מבוא לתכנות
 • פיזיקה למדעי המוח
 • זיכרון ולמידה
 • נוירופיזיולוגיה תאית
 • גנטיקה כללית
 • פסיכולוגיה קוגניטיבית
 • רשתות נוירונים    
 • שיטות חישוביות להבנת המוח    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בר אילן היא מוסד אקדמי אשר מטרתו לשלב בין מצוינות אקדמיות ומחקר חדשני לבין טיפוח הזהות היהודית. האוניברסיטה מעודדת תכניות לימוד רב־תחומיות המשלבות בין דיסציפלינות שונות שמקנות יחד תחום מחקר רחב ומעמיק. האוניברסיטה מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים ביחידה ללימודים בין־תחומיים, ובהם לימודי מדעי המוח בהתמחות בלשנות אנגלית, לימודי מדעי המוח בהתמחות התנהגותית, לימודי מדעי המוח בהתמחות ביולוגית ולימודי מדעי המוח בהתמחות פסיכולוגית.


תנאי קבלה

 

ללימודי מדעי המוח מתקבלים מועמדים בעלי תעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים 100 ומעלה הכוללת 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה לפחות. כמו כן, עליהם לקבל ציון 680 לפחות בפסיכומטרי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המטלות הנדרשות מקבלים תואר B.Sc במדעי המוח מטעם אוניברסיטת בר אילן.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר ממשיכים ללימודים מתקדמים והם משתלבים במכוני המחקר והפיתוח. כמו כן, הם משתלבים בשוק התעסוקה בתעשיית הביוטכנולוגיה וההייטק, בענף המחקר הרפואי, בתעשיית התרופות ובתחום הבינה המלאכותית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור