השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בעבודה סוציאלית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - השלמה לתואר שני עו"ס.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


השלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן - לבעלי תארים בתחומים אחרים


לטפל, לקדם ולהתקדם


ענף העבודה הסוציאלית הוא מאתגר מאוד אך גם מציע סיפוק רב בעבודה עם מטופלים, קבוצות וקהילות. מי שמגיעים מתחומים אקדמיים שונים ומעוניינים בקריירה בתחום הרווחה יכולים ללמוד בתכנית להשלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן, שמיועדת לבעלי תארים אקדמיים שאינם בתחום העבודה הסוציאלית.


במסלול להשלמה לתואר שני בעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן מקבלים את כל הכלים לשמש עובדים סוציאליים רגישים, מיומנים ואחראיים וכן לומדים להוביל יוזמות ופרויקטים בעולם הרווחה. באפשרות הבוגרים להשתלב בעבודה עם מבוגרים, צעירים ובני הגיל השלישי במגוון מסגרות שיקום, טיפול וקידום חברתי.

 


תכנית הלימודים


תכנית ההשלמה מאפשרת לסטודנטים לרכוש ידע עיוני ומיומנויות מקצועיות מתקדמות, לצד יכולות התמקצעות מחקרית בענף העבודה הסוציאלית. במסגרתה הם יכולים ללמוד בהתרכזויות, שמאפשרות להם להתמקד בהיבטים שונים של עבודת העובדים הסוציאליים. ההתרכזויות כוללות:

 

 

 • התרכזות טיפולית: בה הסטודנטים לומדים לעומק על התערבויות טיפוליות ומתמקדים בפן התיאורטי והפרקטי של גישת הטיפול הדינמי אותן ניתן ליישם בתהליכי התערבות ואבחון עם קבוצות ועם פרטים.

 

 

 • התרכזות שיקום ובריאות: התרכזות זו מתאימה למי שמעוניינים להשתלב במערכת הבריאות, במסגרות שיקום ובמסגרות לטיפול בקשישים. התכנית אפשרת לבחון לעומק סוגיות בבריאות ובזקנה והיא מעניקה מיומנויות טיפוליות מגוונות.

 

 

 • תואר שני בעבודה סוציאלית בהתרכזות פיתוח קהילתי ארגוני: התרכזות זו מכשירה את הסטודנטים לתפקידים ניהוליים, ייעוציים וריכוזיים במסגרת קהילתיות. הם לומדים על תהליכי עבודה קהילתית ומפתחים יכולות עבודה מול ארגונים, קבוצות ומשפחות. התרכזות זו מכילה קורסים שמוכרים למומחיות על ידי איגוד העובדים הסוציאליים.


מתכונת הלימוד


אורכה של תכנית ההשלמה הוא כשלוש שנים. בשנה הראשונה מתקיימים לימודים ביום שבועי אחד ויומיים של הכשרה מקצועית, בה מתנסים בעבודה מעשית בשדה במסגרות קהילתיות ופרטניות. בשנה ב' מקדישים יום אחד ללימודים עיוניים ויומיים להכשרה המקצועית ובשנה השלישית יום לימודים אחד ויום להכשרה מקצועית. באפשרות הסטודנטים לבחור בין מסלול תזה בו כותבים עבודת מחקר בליווי מנחה לבין תכנית ללא עבודת המחקר.


נושאי הלימוד

 

 • עיבוד נתונים וסטטיסטיקה
 • מצבי שכול ואבדן
 • שיטות התערבות אקלקטיות
 • סוגיות בהתנדבות
 • עבודה עם אוכלוסיות בהדרה
 • טיפול בפרט המבוגר
 • עבודה סוציאלית עם נוער וילדים
 • שיטות התערבות בקבוצה
 • התמודדות במצבי משבר וטראומה
 • היבטים פסיכוסוציאליים בבריאות וחולי    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר לעבודה סוציאלית של אוניברסיטת בר אילן שואף לקדם את הידע המחקרי והקליני בתחום העבודה הסוציאלית בישראל. הוא שואף לסייע לבוגרים להשתלב במגוון של תפקידי מפתח בענף הרווחה. נוסף על התכניות לתואר שני, הבוגרים במגמה המחקרית יכולים להמשיך לתואר שלישי בעבודה סוציאלית. בית הספר גם עורך אירועים, ימי עיון וכנסים עבור הסטודנטים.


תנאי קבלה


תכנית השלמה זו מיועדת לבוגרי תואר ראשון (או תואר שני) במגוון תחומים, בעלי זכאות לתואר ממוסד מוכר. הממוצע הנדרש בתואר הראשון הוא לפחות 85, יש להגיש גיליון ציונים ולהעיד על השלמה של קורסים בתחומי מדעי החברה וקורסי מחקר מתאימים לפי דרישות בית הספר. נוסף על כך, על המועמדים להחזיק בניסיון של לפחות שנה בעבודה או בהתנדבות בפעילויות חברתיות במסגרות פרט, קהילה או קבוצה. האוניברסיטה בוחנת את ההישגים האקדמיים של המועמדים, את ההמלצות המקצועיות שלהם ושאלונים אישיים ולפי נתונים אלה מחליטה לזמן מועמדים מתאימים לראיונות קבוצתיים ואישיים נוספים וכן לבחינות מיון.

 


תעודה


לסטודנטים שמשלימים את כל חובות תכנית ההשלמה ועומדים בכל תנאי ההכשרה המקצועית מקבלים תואר שני MA "מוסמך בעבודה סוציאלית". הם רשאים להגיש בקשה להירשם בפנקס העובדים הסוציאליים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

חוות דעת של סטודנטים על בר אילן - השלמה לתואר שני עו"ס

התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

אוניברסיטת בר אילן
01/12/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

ההכשרה רצינית ומלווה היטב, הבירוקרטיה נוראית ולא באה לקראת הסטודנטים בכלל.

על הקמפוס

קמפוס בסדר סך הכל, חסר מקומות אוכל שהן לא מאפים וקפה.

טיפים

לחסוך כסף לפני...קשה לעבוד בשנתיים הראשונות. עם משפחה המסלול מאתגר כי דורש הרבה מעבר לשעות הלימודים קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום עבודה סוציאלית

מעבר מתואר במדעי הרוח עבודה סוציאלית בתום שנה א
שני
1 תגובות
הסבה מתואר בפסיכולוגיה למקצוע טיפולי
רחל אסולין
2 תגובות
תנאי קבלה מינימליים עבודה סוציאלית
שני
1 תגובות
תואר שני בטיפול באומנות או עבודה סוציאלית?
אהובה
1 תגובות
הבדל ברמה המקצועית של מכללת הדסה ואוניברסיטת חיפה
אתי
1 תגובות
אפשר להתקבל לעבודה סוציאלית עם 12 שנות לימוד בלבד?
בתיה סטריקובסקי
1 תגובות
קבלה לבעלי תעודת בגרות מחול
יעל בת שבע קדר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,038 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,148 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני בעבודה סוציאלית

צפרא דוויק
צפרא דוויק, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, מאמינה שלתחום העבודה הסוציאלית יש חשיבות רבה ביותר בחברה הישראלית. "בעיני אנחנו השומרים על החוסן החברתי. אין שלב בחיים שאנחנו לא נמצאים בו כדי לעזור. אם לא יהיה מי שיסייע לאנשים במצבים הללו, יווצר משבר חברתי עמוק. אנחנו פועלים ליצירת חברה הוגנת יותר לכולנו."
"מי שניגשים לתחום צריכים לדעת שהמשכורות בו לא גבוהות, מלבד אולי עובדים פרטניים בתחום הקליני, שפותחים קליניקות משלהם... עשירים אנחנו אולי לא נהיה, אך נהיה עשירים בנפשנו."
צפרא דוויק
יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים
Whatsapp Whatsapp