תואר שני במדעי המדינה בהתמחות פוליטיקה השוואתית באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני בפוליטיקה השוואתית.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי המדינה עם התמחות בפוליטיקה השוואתית באוניברסיטת בר אילן


מגוון פנים לפוליטיקה


כיצד מודדים את רמת התפקוד של דמוקרטיה במדינה? מה יכול להשפיע על הדרדרות השלטון ועל פגיעות בדמוקרטיה? מדוע מדינות מסוימות מעדיפות שיטות משטר ובחירות מסוימות על פני אחרות? ומה מצבה של מדינת ישראל בהשוואה למדינות אחרות בעולם? עם שאלות כגון אלה ועוד רבות נוספות מתמודדים חוקרים שעוסקים בתחום הפוליטיקה ההשוואתית.


זהו ענף ששם דגש על השוואה בין מרכיבים מרכזיים בעולם הפוליטי ובמשטרים. היא גם בוחנת את המדדים והכלים בהם משתמשים כדי ליצור את ההשוואות הללו, כאשר לאורך השנים היא הלכה וקיבלה גם ממד של התמקדות בחברה ובתהליכים תרבותיים, סוגיות במדיה והיבטים בחברה האזרחית. אוניברסיטת בר אילן מציעה תכנית לתואר שני במדעי המדינה בהתמחות פוליטיקה השוואתית וישראלית, זהו מסלול התמחות שפועל בתכנית לתואר שני במדעי המדינה. מסלול זה מאפשר לסטודנטים בו להעמיק בשלל הסוגיות בפוליטיקה השוואתית בדגש על המתרחש במדינת ישראל בימינו.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים לתכנית התואר השני מתמקדים בהיבטים השונים של תחום הפוליטיקה ההשוואתית ודנים ביישומים שלהם בישראל ובמדינות בעולם. כך הם סוקרים סוגיות באידיאולוגיה, במדיניות, בסוגי משטר ובתהליכי ביקורת פנימיים. במקביל הם מפתחים את המיומנויות המחקריות והכמותיות שלהם בתחום מדעי המדינה והפוליטיקה ההשוואתית.


מתכונת הלימוד


זהו מסלול מחקרי לתואר שני עם כתיבת תזה, אורכו הוא כשנתיים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסים עיוניים, בקורסים וסדנאות שעוסקים בגישות מחקר במדעי המדינה ובסמינר מחלקתי. הם גם מקדישים חלק ניכר מן התכנית לכתיבה של עבודת התזה בליווי של מנחה.


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני במדעי המדינה שמתקיים באוניברסיטת בר אילן, הסטודנטים יכולים ללמוד גם במסלולי התמחות נוספים, כגון תואר שני במדעי המדינה בהתמחות יחסים בינלאומיים, תואר שני במדעי המדינה בהתמחות מחשבה מדינית, תואר שני במדעי המדינה בהתמחות ממשל ומדיניות ציבורית ותואר שני במדעי המדינה בהתמחות ביטחון ומודיעין.


המחלקה מציעה גם מסלולים מובנים ייחודיים שאורכם הוא שנה אחת בלבד, אלה כוללים את התואר השני בממשל ומדיניות ציבורית וביקורת ציבורית ופנימית ואת התכנית לתואר שני בממשל ומדיניות ציבורית במשרדי ממשלה. בפקולטה למדעי החברה של האוניברסיטה אפשר ללומד בעוד שלל מסלולים כגון תואר שני בכלכלה, תואר שני בקרימינולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני במנהל עסקים ותכניות נוספות.


תנאי קבלה


תכנית זו מקבלת מועמדים בוגרי לימודי מדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן או במוסדות אקדמיים מוכרים אחרים. יש צורך בממוצע של לפחות 83 בלימודים. מועמדים שאינם בוגרי לימודי מדעי המדינה יכולים להתקבל אך נדרשים ללמוד בקורסי השלמה אותם יש לסיים בממוצע של 76 ומעלה לקורס עיוני וציון עובר לקורס כמותי.

 


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות בתכנית זו ניתן תואר שני MA במדעי המדינה על ידי אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

תואר שני במסלול שנתי
אורטל
ללא תגובה
תואר שני עם שני ילדים
ספדי יאהא
1 תגובות
ייעוץ לימודים לאמהות
Inna
1 תגובות
הכשרה לתחום customer success
פז
1 תגובות
תואר שני בייעוץ ללא תואר בחינוך
אפק מכלוף
1 תגובות
צריך הכוונה/ייעוץ לימודי
מור
3 תגובות
קושי בבחירת מקצוע לימוד
גאיה כהן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

  • 4.1

    שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp