לימודי קרימינולוגיה בתכנית לזרועות הביטחון באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - קרימינולוגיה לכוחות הביטחון.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קרימינולוגיה לכוחות הביטחון באוניברסיטת בר אילן - תכנית "ניצבים" ו - "מורשה"


העתיד בטיפול בפשע


עולם החוק והפשיעה משתנה כל העת. שיטות הענישה מתעדכנות, מוסדות המשפט והחקיקה מציעים רפורמות לשינוי מדיניות השיקום וגם דפוסי העבריינות עצמם כבר לא כתמול שלשום. כך גם העובדים בזרועות הביטחון צריכים להתעדכן בשינויים התכופים ולהתאים את עצמם לרוח מערכת האכיפה הדינמית.


באוניברסיטת בר אילן מפעילים כמה תכניות לימודי קרימינולוגיה לכוחות הביטחון שבאות לסייע לעובדים בזרועות הביטחון ללמוד לתואר אקדמי בזמן השירות הפעיל. אחת התכניות שמוצעות היא תכנית "ניצבים" לתואר רב תחומי שכוללת חטיבת לימוד ראשית בלימודי קרימינולוגיה וחטיבות נוספות במדעי המדינה וביטחון. כמו כן, פועלת תכנית "מורשה" ששמה דגש על מדעי המדינה וכוללת חטיבות משנה גם בקרימינולוגיה וביטחון. תכניות אלה באות להקנות כלים רב תחומיים לעובדים ולספק להם הבנה נרחבת בתחום הפשיעה והביטחון.


תכנית הלימודים


מסלול הלימודים סוקר סוגיות מגוונות במדעי החברה ומתמקד בהיבטים ביטחוניים בישראל ובמדינות הסובבות אותה. הסטודנטים לומדים על עקרונות פסיכולוגיים וחוקיים של הקרימינולוגיה ובמקביל מכירים את פעילות מערכת הענישה והשיקום על מוסדותיה השונים ואת השינויים שמתחוללים בה. דרך חטיבות הלימוד הנוספות בלימודי מדעי המדינה ובתחום הביטחון, הם דנים בתחומים כמחשבה מדינית, אסטרטגיה ומשטר, שיכולים לסייע לאנשי כוחות הביטחון בתפקידיהם.


מתכונת הלימוד


מסלול זה מעוצב במיוחד כדי להתאים לצורכיהם של עובדים בתעשיות הביטחוניות וכך הוא מתפרש על פני כשנתיים בלבד. המסלול כולל כ - 6 סמסטרים שמתקיימים ברצף, כולל לימודים בחודשי הקיץ. שיעורים מרוכזים ביומיים בשבוע בשעות הערב, במקרה הצורך קורסי אנגלית מתקיימים ביום שבועי נוסף.


הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה ובחירה של החטיבות השונות וגם במספר סמינריונים. צוות ההוראה מעניק לתלמידים ליווי אקדמי צמוד לאורך כל התכנית ומספק תגבור ותמיכה בעל הצורך.


נושאי הלימוד

 

 • מחשבה מדינית
 • דיני עונשין
 • סטייה חברתית
 • תורת הענישה
 • המשטר בישראל
 • פסיכופתולוגיה
 • עקרונות בפסיכולוגיה
 • קבלת החלטות
 • תיאוריות בקרימינולוגיה
 • קביעת מדיניות    
 • סייגים לאחריות הפלילית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מדור זרועות הביטחון בבר אילן מציע כמה תכניות מיוחדות ללימודים רב תחומיים שמתאימים לאנשי זרועות הביטחון, כגון שוטרים, עובדי שב"ס ואנשי קבע. מלבד תכניות הקרימינולוגיה מתקיימות תכנית "משאבי אנוש" ששמה דגש על תחום ניהול משאבי האנוש, תכנית "עמנואל" לתואר שני במזרח תיכון ותכנית "הדר" לתואר שני בניהול מערכות חינוך.


תנאי קבלה


ישנן כמה אפשרויות קבלה למסלול. יכולים להתקבל מועמדים שברשותם תעודת בגרות מלאה בממוצע של לפחות 82, גם ללא צורך בפסיכומטרי. לחלופין, מי שברשותם בגרות מלאה או תעודת סיום מכינת 30+ ומבחן פסיכומטרי בשקלול של 422 ומעלה מתקבלים אף הם. לתכנית מתקבלים גם בוגרי מכינת 30+ בממוצע 85 ומעלה בלי פסיכומטרי, כאשר הם בוגרי 12 שנות לימוד. כל המועמדים צריכים להציג ציון של 85 ומעלה במבחן מיון בשפה האנגלית.


תעודה


הסטודנטים אשר עומדים בכל החובות במהלך התכנית זכאים לקבל בסיומה תואר ראשון BA רב תחומי במדעי החברה המוענק על ידי אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור