תואר שלישי בהיסטוריה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - דוקטורט בהיסטוריה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שלישי בהיסטוריה באוניברסיטת בר אילן - דוקטורט בהיסטוריה כללית


ידע עשיר ממחוזות העבר


מי שמתעניינים בחקר התרבות האנושית וההיבטים הרבים והשונים שלה, יכולים להעמיק במחקר במסגרת התואר השלישי בהיסטוריה כללית שמוצע באוניברסיטת בר אילן. תכנית זו מאפשרת לתלמידי המחקר לבחון שלל סוגיות חברתיות, פוליטיות, פיננסיות, מגדריות ותרבותיות בתולדות העולם וכן בהיסטוריה של ישראל ושל העם היהודי. דרך הידע והכלים שמיושמים בעבודות המחקר שלהם, הסטודנטים יכולים להשפיע על השיח ההיסטורי בעולם ולהוביל מחקר בתחומי חדשים ופורצי דרך, דרכם ניתן לראות את העבר מנקודת מבט חדשה ומרעננת.


תכנית הלימודים


במחלקה להיסטוריה כללית של אוניברסיטת בר אילן מציעים לתלמידי המחקר להתמקד במגוון של תחומים בהיסטוריה העולמית והישראלית במהלך התואר השלישי בהיסטוריה כללית. בין היתר, המחלקה מתמקדת בענפים כגון היסטוריה חברתית, היסטוריה פוליטית, היסטוריה צבאית, היסטוריה כלכלית, היסטוריה דתית והיסטוריה של המגדר.


הנושאים למחקר במחלקה מחולקים למספר קטגוריות, בהתאם לאזורים בעולם ולתקופות לאורך ההיסטוריה. כך למשל, ניתן להתמקד בתולדות מדינות אירופה, בהיסטוריה של אמריקה הלטינית או של ארצות הברית. כמו כן, אפשר לבחור מבין שלל תקופות, כגון התקופה הקלאסית, ימי הביניים, העת החדשה המוקדמת או העת החדשה והיסטוריה בת זמננו. לאורך כתיבת המחקר, הם יכולים לבחון תהליכים ותמורות היסטוריים, להתמקד באישים בולטים או מנהיגים ופועלם, באירועים מכוננים כגון מלחמות או קומה של מדינה חדשה או לחלופין להשוות בין תהליכים במספר מדינות ולעמוד על ההבדלים ביניהם.


מתכונת הלימוד


אורכו של מסלול התואר השלישי הוא כארבע עד חמש שנים. התכנית נקבעת לכל אחד מתלמידי המחקר באופן עצמאי לפי החלטות ראשי המחלקה. תלמידי המחקר לוקחים חלק בקורסים עיוניים, בסמינרים מחלקתיים וסדנאות וגם משתתפים בהרצאות אורח ובכנסים שנערכים על ידי המחלקה.


התכנית מחולקת למספר שלבים, תחילה מתקיים שלב השלמות למחקר, המיועד למי שאין בידיהם תזה או לנדרשים להשלים קורסים בתחום ההיסטוריה. לאחר מכן מתחיל שלב כתיבת הצעת המחקר, שנמסרת לאישורה של וועדה. אחרי אישור ההצעה, ניגשים לביצוע של הדוקטורט, כתיבתו מלווה בתמיכה ובסיוע של המנחה ובמעקב של בית הספר ללימודים מתקדמים באוניברסיטה. בדרך כלל אורכו של שלב זה הוא כשלוש עד ארבע שנים.


נושאי מחקר


במחלקה להיסטוריה כללית של אוניברסיטת בר אילן נחקרים נושאים רבים ושונים, הנה כמה מנושאי המחקר בהם עסקו במחלקה לאחרונה:

 

 • תמורות במפלגות קומוניסטיות
 • עונש המוות בימי הביניים
 • קולוניאליזם בדרום מערב אפריקה
 • חריגות באימפריה הרומית
 • פעולות הצלה במלחמת העולם השנייה
 • הישוב היהודי ויהדות צרפת    
 • תרבות הצריכה באנגליה בשלהי ימי הביניים
 • ועוד
 • הפנתרים השחורים בארצות הברית ובישראל    
 


סגל הוראה


בין החוקרים שפועלים במחלקה להיסטוריה כללית של בר אילן אפשר למנות: חוקרת בעלת תואר דוקטור שבוחנת תהליכים פוליטיים בארץ ישראל בתקופת המנדט הבריטי; דוקטור שבוחן תרבות וחברה במשטרים טוטליטריים; בעל תואר דוקטור שמחקריו עוסקים בהיסטוריה של אירופה ובתולדות המלחמה הקרה; חוקרת בעלת תואר פרופסור שבוחנת את ההיסטוריה של נשים והיסטוריה של מנטאליות באירופה; חוקרת שבוחנת במחקריה היבטים של אלכוהוליזם ושל מגדר בהיסטוריה האמריקנית; ועוד שלל חוקרים.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת בר אילן מאפשרת ללמוד לתואר שלישי בעוד מגוון של מחלקות ובתי ספר שפועלים בה. בין התכניות לתואר דוקטור שמתקיימות באוניברסיטה ניתן למנות תואר שלישי במנהל עסקים, תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי במדעי המדינה, תואר שלישי במשפטים, תואר שלישי בעבודה סוציאלית ועוד שלל מסלולים.


תלמידי מחקר באוניברסיטה יכולים להיעזר במלגות מחקר לתואר שלישי. אלה ניתנות לדוקטורנטים מצטיינים על סמך הישגים אקדמיים גבוהים או לפי נושאי המחקר. חלק מן המענקים ניתנים לצורך יציאה להצגת עבודות המחקר בכנסים אקדמיים בחו"ל.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתואר שלישי במחלקה זו, על המועמדים להיות בוגרי תואר שני מחקרי בהיסטוריה ולהציג ציון גבוה בעבודת הגמר המחקרית (עבודת התזה). כחלק מתהליך הקבלה הם צריכים להציג גיליונות ציונים מן התואר הראשון והשני, עותק של התזה, קורות חיים מקצועיים והמלצות מגורמים אקדמיים. כמו כן, עליהם למצוא מנחה מקרב סגל המחלקה לצורך ליווי בכתיבת עבודת המחקר. מועמדים אשר אין ברשותם עבודת תזה מחקרית יכולים ללמוד במסלול ייעודי להשלמת התזה לפני תחילת הדוקטורט.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים את כל הדרישות בהצלחה, כולל הגשה ושיפוט של עבודת המחקר, מקבלים תואר שלישי PhD דוקטור בפילוסופיה מטעם אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

פורום ייעוץ לימודים

שמירה על נבחנים/מבחנים
משה אגזאן
ללא תגובה
חינוך סביבתי לתואר שני
גאל
ללא תגובה
לאיזה מוסדות אני יכולה להתקבל עם הציונים שלי?
איה חילאילה
1 תגובות
שעות לימוד בקורס אלומיניום
מוכתאר אבו חמאד
1 תגובות
שכר מינימום למהנדס תוכנה
כארמ
1 תגובות
איפה אפשר ללמוד תרגום לתואר בצפון?
יסמין
1 תגובות
תואר ראשון וקבלת נקודות זכות על לימודי תעודה קודמים
אנהפרנקפורט
1 תגובות
איך בוחרים מסלול לימודים מתאים
אלנבויים עליזה
1 תגובות
גיל אפשרי להתחלת לימודים לתואר
שחר דיין
1 תגובות
מהם תנאי הקבלה לאוניברסיטה העברית
גינון מחארמה
1 תגובות
איך בוחרים מה כדאי ללמוד
הודא שלבי
1 תגובות
סיעוד, סוציולוגיה או רב תחומי
היא טרביה
1 תגובות
אפשר לעסוק בניהול השקעות בלי תואר?
דנה
1 תגובות
האם אפשר לממש את הפיקדון ללימודי קעקועים
אוריאן ממן
1 תגובות
תוצאת בחינת פסיכומטרי 4.07.19
ליאנא אגבאריה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון 584 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל 1,198 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים