לימודי מדעי החיים ופסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי פסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - פסיכולוגיה ומדעי החיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי החיים ופסיכולוגיה באוניברסיטת בר אילן - מסלול דו חוגי


כשמוח פוגש מדע


מה משפיע יותר על רגשותינו - מבנה המוח או היבטים סביבתיים? אילו גורמים פיזיים מביאים אותנו לפתח דעות ולקבל החלטות? איך המבנה הגנטי שלנו משפיע על האישיות והאופי? התשובה לשאלות הללו טמונה בשילוב שבין תחומי הפסיכולוגיה ומדעי החיים.


מי שמגלים עניין הן בעולם המדעים והן בנפש האדם יכולים ללמוד במסלול הדו חוגי ללימודי פסיכולוגיה ומדעי החיים באוניברסיטת בר אילן. מסלול זה משלב לימודי פסיכולוגיה יחד עם לימודי מדעי החיים וחושף לנקודות הקשר שבין התחומים. המסלול מקנה כלים רבים לבוגריו שפותח בפניהם דלתות רבות בתעשייה וכן באקדמיה.


תכנית הלימודים


במהלך לימודיהם בתכנית זו הסטודנטים נחשפים לנושאים רבים ושונים במדעי החיים ובפסיכולוגיה ועוסקים בענפים כגון פסיכו ביולוגיה ומדעי המוח. הם בוחנים תופעות מגוונות כגון התהוות של רגשות, בסיס ביולוגי של התנהגות, תהליכי למידה וגורמים להתמכרויות. דרך העיסוק בתחומים שונים בכימיה, בביולוגיה ובפיזיקה וכן בענפי הפסיכולוגיה הם יכולים לדון במוח האנושי ובאופן התפקוד שלו ולהסיק מכך על התנהגות האדם.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים במסלול הדו חוגי הוא כשלוש שנים. הם משלבים קורסים משני החוגים, כאשר הסטודנטים לומדים את הקורסים בפסיכולוגיה יחד עם תלמידי החוג ואת הקורסים בביולוגיה יחד עם הסטודנטים ללימודי מדעי החיים. כמו כן, הם לוקחים חלק במגוון של מעבדות במדעים וגם מבצעים פרקטיקום אשר מכין אותם להמשך דרכם בשטח.

 


נושאי הלימוד


נושאי הלימוד במסלול הדו חוגי כוללים בין היתר:

 

 • פסיכולוגיה חברתית
 • גנטיקה כללית
 • פיזיולוגיה של מערכות
 • תיאוריות אישיות
 • כימיה כללית ופיזיקלית
 • ביולוגיה של התא
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • ביולוגיה מולקולרית
 • סטטיסטיקה רב משתנית
 • נוירופיזיולוגיה תאית    
 • מערכות מוטוריקה ותחושה    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בפקולטה למדעי החיים בבר אילן מתקיימים שלל מסלולים משולבים לבחירת הסטודנטים. אלה כוללים לימודי מדעי החיים וכימיה, לימודי מדעי החיים וגיאוגרפיה, לימודי ביולוגיה חישובית ומדעי המחשב וכן שילובים נוספים בהם לימודי מדעי החיים נחשבים מקצוע ראשי וחוג נוסף כמקצוע משני. כמו כן, מוצעת תכנית לסטודנטים מצטיינים בשם "מסלול פסגות" בו משלימים תואר ראשון ותואר שני בארבע שנים בלבד. ניתן להמשיך לתואר שני בשלל תחומים מדעיים בפקולטה וללמוד לתואר שני ולדוקטורט.

 


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה, האוניברסיטה בוחנת את הישגי המועמדים בתעודת הבגרות ובפסיכומטרי, כאשר מושם דגש על הציון בחלק הכמותי של המבחן ובהישגים בבגרות במתמטיקה. ישנה עדיפות למועמדים שציון הפסיכומטרי שלהם הוא 600 ומעלה.


תעודה


הסטודנטים שמשלימים את כל החובות בתכנית מקבלים תואר ראשון בפסיכולוגיה ומדעי החיים מטעם אוניברסיטת בר אילן. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה או לתואר שני במדעי החיים ללא השלמות. יש לציין כי בוגרי הלימודים אינם יכולים לעסוק בטיפול פסיכולוגי, לשם כך יש להשלים את התואר השני ודרישות נוספות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור