לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה וקרימינולוגיה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי סוציולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - לימודי סוציולוגיה וקרימינולוגיה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי סוציולוגיה, אנתרופולוגיה וקרימינולוגיה במבנה דו חוגי באוניברסיטת בר אילן


להבין את האנושות

 

אדם לא קם בוקר אחד ומחליט כי הוא גנב ואף אחד לא נוהג באלימות כלפי אדם אחר ללא מניעים סמויים שמובילים אותו להתנהגות זו. לכל דפוס התנהגות יש לא רק השלכות, אלא גם גורמים שהתוו את הדרך לכך.


סוציולוגיה היא דיסציפלינה מחקרית אשר מתעסקת בחברה ככלל ובהתנהגות של הפרטים בה בפרט. 'חברה' יכולה לבוא בצורות שונות, היא יכולה להיות קהילה סגורה, היא יכולה להיות כיתה בבית הספר והיא יכולה להיות מושג כולל של אנשים החיים באותה המדינה, כל עוד לקבוצה של פרטים יש סממנים משותפים שהם מזדהים איתה, קבוצה זו יכולה להיחשב כ - 'חברה'. אנתרופולוגיה היא תחום מחקר אשר עוסק בחקר האדם. המרכז של דיסציפלינה זו היא תרבות וסמלים שהאדם פיתח לעצמו כמוקד משותף להתנהגות חברתית מסוימת. השילוב של שני תחומים אלה הוא מובן מאליו והאחד נגזר מהשני, ולמרות השוני הקיים בין השניים הבסיס של שתי הדיסציפלינות הוא משותף.

 

קרימינולוגיה, לעומת זאת, הוא תחום אשר כולל הן תיאוריה והן פרקטיקה בכל הנוגע להתנהגות פלילית ולסטייה חברתית. דיסציפלינה זו באה לבדוק את הסיבות להתנהגויות הסוטות מהנורמה החברתית, את המאפיינים שלהן ואת יחסי הגומלין בין מצבים חברתיים שונים לבין התנהגות פלילית. משכך, הבוחרים ללמוד שילוב של סוציולוגיה, אנתרופולוגיה וקרימינולוגיה מקבלים נקודת מבט מעמיקה על הגורמים המובילים אנשים להתנהגות פלילית, על הסטיגמה שהחברה משליכה על אותם האנשים ועל אפשרויות השיקום וההשתלבות שלהם בחברה לאחר מעשה.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי סוציולוגיה אנתרופולוגיה במסלול דו - חוגי עם קרימינולוגיה באוניברסיטת בר אילן מקנים לסטודנטים את המיומנויות הנדרשות להתבוננות ייחודית על ההתנהגות האנושית בכלל ועל ההתנהגות האנושית החריגה בפרט. בלימודי הסוציולוגיה הסטודנטים רוכשים כלים מחקריים להבנת חברות ותרבויות וללמידה על תהליכי השינוי המתחוללים בחברה שבה אנו חיים. בלימודי קרימינולוגיה הסטודנטים לומדים על ההתנהגות האנושית הנורמטיבית לעומת ההתנהגות האנושית הסוטה מהנורמה. לשם כך הם לומדים על תיאוריות וגישות להבנת המניעים של התנהגויות אלה ועל שיטות תיאורטיות ויישומיות למניעתן.

 

תכנית הלימודים המשלבת בין סוציולוגיה, אנתרופולוגיה וקרימינולוגיה מאפשרת להעמיק בנסיבות החברתיות והתרבותיות של התנהגות אשר חורגת מהנורמה החברתית על ההשלכות שלה ועל הסימבוליות שלה. בהקשר זה הסטודנטים לומדים על ההגדרות של שנורמה ושל סטייה, על התנאים שבהם התנהגות מסוימת נחשבת לנורמטיבית או לחריגה ועל היחסים הטמונים בתיוג שלה ככזו.

 

נוסף ללימודים עיוניים, השילוב של התחומים הללו מקנה ידע יישומי אשר מאפשר לסטודנטים לעסוק עם אוכלוסיות שונות ולקבוע החלטות מתוך רגישות חברתית והבנה מעמיקה על היבטים של מגדר, גיל ושוני בין תרבותי.


מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, קורסי חובה בקרימינולוגיה, קורסים בשיטות מחקר, קורסי חובה על החברה בישראל, קורסי בחירה בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, קורסי בחירה בקרימינולוגיה וקורסי סמינר בשני החוגים.

 

נושאי לימוד

 

 • תיאוריות סוציולוגיות
 • שיקום אסירים
 • סוגיות בחקר התרבות
 • תורת הענישה
 • סייגים לאחריות פלילית
 • מבוא לסוציולוגיה
 • תיאוריות בקרימינולוגיה
 • פסיכולוגיה חברתית
 • מבוא לחברה הישראלית
 • מבוא לאנתרופולוגיה   
 • תיאוריות אנתרופולוגיות ואתנוגרפיות   
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בר אילן היא מוסד אקדמי ללימודים גבוהים המושתת בערכי היהדות והציונות. המוסד מעודד מצוינות מדעית ומחקרית בכל אחת מתכניות הלימוד שלו, הן לתואר ראשון והן לתארים מתקדמים. האוניברסיטה מפעילה פקולטות שונות ובהן הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למדעי היהדות, הפקולטה למדעי הרוח והפקולטה למדעים מדויקים. במחלקה לסוציולוגיה ולאנתרופולוגיה אפשר ללמוד בכמה מסלולי לימוד, כמו סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשילוב פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשילוב מדעי המדינה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשילוב תקשורת וסוציולוגיה ואנתרופולוגיה בשילוב תולדות ישראל ויהדות זמננו.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר דו חוגי בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה וקרימינולוגיה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בבחינת הפסיכומטרי, הקבלה ללימודים נעשית על פי סכם של השניים. מועמדים שלהם ממוצע בגרויות 9.8 ומעלה מתקבלים ללימודים ללא צורך בציון בבחינה הפסיכומטרית.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים, לרבות הגשת עבודה סמינריונית, מקבלים תואר ראשון B.A בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה וקרימינולוגיה מטעם אוניברסיטת בר אילן.


אפשרויות תעסוקה


בוגרי התואר בסוציולוגיה, אנתרופולוגיה וקרימינולוגיה משתלבים במקומות עבודה רבים התחום הציבורי, כמו משטרה, שירות בתי הסוהר, בתי חולים לבריאות הנפש, מחלקות לקידום נוער של הרשויות המקומיות וארגונים חברתיים המתמקדים בשיקום ובתמיכה. כמו כן, בוגרי התואר משתלבים בהוראה בבתי ספר תיכוניים ובמכללות להוראה אקדמית והם יכולים להמשיך ללמוד תארים מתקדמים באוניברסיטה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

חוות דעת של סטודנטים על בר אילן - לימודי סוציולוגיה וקרימינולוגיה

התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

אוניברסיטת בר אילן
25/03/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אווירה סטודנטיאלית דלה לעומת מוסדות כמו הטכניון ובן גוריון

על הקמפוס

הקמפוס יפה לעין, אחת לשבוע בערך ישנה הפסקת לימודים אך הפעילויות הסטודנטיאליות מעבר לשעות הלימודים לא קרא עוד...

טיפים

בעיניי החלק שהכי סייע לי בשלוש השנים האחרונות הוא החברות שלי לתואר. תמיד טוב שיש עם מי ללמוד ואנשים  קרא עוד...

אוניברסיטת בר אילן
29/01/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

לא אוהבת את יחס המרצים, את התנהלות המזכירות במחלקה ובעיקר את קורסי החובה של יהדות.

על הקמפוס

יש אווירה נחמדה בקמפוס, אבל בעיקר לדתיים. לחילונים אין מה לעשות בכלל בבר אילן.

טיפים

לחשוב טוב טוב אם מתאים לכם המוסד הלימודי הזה. כבר לא חסרים מוסדות ללימוד קרימינולוגיה.


לכל חוות הדעת
ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

התייעצות בנוגע לשינוי כיוון בקריירה
יעקב
ללא תגובה
תואר שני במסלול שנתי
אורטל
1 תגובות
תואר שני עם שני ילדים
ספדי יאהא
1 תגובות
ייעוץ לימודים לאמהות
Inna
1 תגובות
הכשרה לתחום customer success
פז
1 תגובות
תואר שני בייעוץ ללא תואר בחינוך
אפק מכלוף
1 תגובות
צריך הכוונה/ייעוץ לימודי
מור
3 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית אשקלון455 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp