לימודי הנדסת חשמל ומתמטיקה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - הנדסת חשמל ומתמטיקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל ומתמטיקה באוניברסיטת בר אילן - תכנית משולבת


עין מתמטית בעולם ההנדסה


כלים מתמטיים מסבירים לא רק נוסחאות על הדף, אלא משמשים להבנה של תהליכים טכנולוגיים והנדסיים בתעשייה. עבור מהנדסים, ידע במתמטיקה הוא מצרך יקר שמאפשר לקבל החלטות נכונות יותר ולחקור תופעות ומשימות באופן מעמיק ונבון יותר.


בפקולטה להנדסה של אוניברסיטת בר אילן מתקיימת תכנית לימודים משולבת ללימודי הנדסת חשמל ולימודי מתמטיקה. מדובר בתכנית לסטודנטים מצטיינים בה לומדים לימודי הנדסת חשמל כמקצוע מורחב ולימודי מתמטיקה כמקצוע ראשי. מטרתו של המסלול הוא להכשיר מהנדסים שברשותם ידע וכלים מתמטיים מגוונים. בפני הבוגרים נפתחות אפשרויות רבות ומרתקות בתעשייה עתירת הידע, המשלבות את שני תחומי הדעת.


תכנית הלימודים


מסלול משולב זה בא להקנות לסטודנטים ידע מדעי והנדסי נרחב ומעמיק והוא משלב תחומים כגון אלקטרוניקה, מחשבים ותקשורת כדי להעניק להם כלים מגוונים לחקר תהליכים בתעשייה. במסגרת הלימודים הם מכירים מושגים ותיאוריות שונות מעולם הנדסת החשמל ובמקביל מתוועדים לתחומים השונים בעולם המתמטיקה כגון אנליזה, גיאומטריה, אלגברה והסתברות. דרך הידע המשותף משני הענפים הם יכולים לדון באופן מעמיק בתופעות שונות בתחום החשמל והאלקטרוניקה, מנקודת מבט מתמטית.


מתכונת הלימוד


משך לימודי הנדסת חשמל בתכנית המשולבת הוא ארבע שנים. הסטודנטים במסלול זה לומדים קורסים עיוניים ומעשיים של שני החוגים. הם צריכים לבחור בשני מסלולי התמחות מתוך ההתמחויות שמציעים בחוג ללימודי הנדסת חשמל. אלה כוללים: הנדסת חשמל בהתמחות תקשורת, הנדסת חשמל בהתמחות עיבוד אותות, הנדסת חשמל בהתמחות ננו אלקטרוניקה, הנדסת חשמל בהתמחות אלקטרואופטיקה, הנדסת חשמל בהתמחות ביו הנדסה.


כמו כן, הלימודים משלבים פרויקטים מעשיים שונים ועבודה במעבדות. לקראת סוף השנה האחרונה עורכים פרויקט מסכם בו משלבים את הידע ההנדסי והמיומנויות המתמטיות שנלמדות כדי לפתור בעיות מן התעשייה. יש לציין כי התכנית למצטיינים כרוכה בעומס לימודי גבוה מהרגיל ומחייבת השתתפות בפרויקטים ועמידה במשימות של שני החוגים.

 


נושאי הלימוד

 

 • מבני נתונים ואלגוריתמים
 • תורת הגרפים
 • מערכות לוגיות ספרתיות
 • חקר הביצועים
 • מכניקה קוונטית שימושית
 • עקרונות הצפנה
 • התקפה על מערכות חומרה
 • אלגברה מופשטת
 • חשבון דיפרנציאלי ואינטגרלי
 • תכנות מונחה עצמים
 • גיאומטריה אנליטית ודיפרנציאלית
 • ניתוח מידע סטטיסטי    
 • אלקטרו אופטיקה ואופטיקה מודרנית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


הפקולטה להנדסה של בר אילן מציעה תכניות משולבות נוספות בחוג להנדסת חשמל, כגון לימודי הנדסת חשמל ופיזיקה ולימודי הנדסת חשמל ומוזיקה. נוסף על כך מתקיימים באוניברסיטה לימודי הנדסת מחשבים ותכנית ללימודי הנדסת לתלמידי תיכון מצטיינים.


תנאי קבלה


תכנית זו היא כאמור תכנית מצטיינים וכך במסגרת תנאי הקבלה אליה נדרשים ציון פסיכומטרי גבוה ותעודת בגרות מלאה בממוצע ציונים גבוה. על המועמדים להציג בגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות בציון של לפחות 90 ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות בציון של 90 ומעלה. מוסד הלימוד שם דגש גם על הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי.

 


תעודה


לסטודנטים שמסיימים בהצלחה את הלימודים מוענק תואר ראשון בהנדסת חשמל B.Sc. מטעם אוניברסיטת בר אילן, הם יכולים להירשם בפנקס המהנדסים לאחר השלמת כל התנאים. כמו כן, בוגרים שמעוניינים להמשיך לתואר שני בהנדסה בפקולטה יכולים להשתלב בקבוצות מחקר מובילות בשלל תחומים שמצריכים הבנה מתמטית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור