תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות שיקום באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בעבודה סוציאלית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני בעו"ס ושיקום.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות שיקום ובריאות באוניברסיטת בר אילן

 

בקו הבריאות

 

לעובדים הסוציאליים יש מלאכה רבה, הם אמונים על התפקוד התקין של החברה, על עזרה וסיוע לאוכלוסיות חלשות, לשיקום ולרווחה של אנשים במצוקה ומתן מענה לאנשים הן באופן פרטני והן באופן קבוצתי כקהילה או כקבוצה.

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות שיקום ובריאות חולש על אחד התחומים הקשים ביותר להתמודדות, הן מבחינת הפרט והן מבחינת המשפחה שלו. הבוחרים ללמוד תחום זה מקבלים את הכלים לסייע לאנשים עם מוגבלויות, לאנשים חולים, לזקנים ולאנשים הנמצאים בתהליכי שיקום שונים, הם מסייעים להם לקבל את המוגבלות שלהם ולהשתלב בחזרה בחיים נורמטיביים.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות שיקום ובריאות באוניברסיטת בר אילן מקדם ומפתח את המיומנויות של העובדים הסוציאליים בתחום הזיקנה, המוגבלויות, החולי והשיקום. הסטודנטים מקבלים כלים מתודולוגיים ופרקטיים למחקר התחום וליישומו הלכה למעשה.

 

הסטודנטים לתואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות זו לומדים על מצבי חולי ומגבלות שונים, על ההתמודדויות של האנשים אשר עוברים אותם ועל שיטות הטיפול המנטאליות אשר מסייעות להם בתהליך שהם עוברים. לשם כך, הם מתנסים בבניית תכנית טיפולית שיקומית, הם לומדים על מתודות של מדיניות רווחה ועל עבודה סוציאלית בראי המדיה.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר השני כשנתיים. השיעורים נערכים ביום לימודים מרוכז במהלך השבוע. הסטודנטים בוחרים בין מסלול עיוני, ללא הגשת עבודת תזה, לבין מסלול מחקרי שבסופו עליהם להגיש עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה במחקר, קורסי חובה בהתמחות שיקום ובריאות, קורסי סמינר, קורסי יסוד ביהדות ופרקטיקום.

 

נושאי לימוד

 

 • תיאוריות יחסי אובייקט
 • ניהול התנדבות
 • טיפול קצר מועד
 • מיניות, מוגבלות ומחלה
 • אלימות במשפחה
 • פסיכופתולוגיה של המבוגר
 • ייעוץ ושינוי ארגוני
 • גיוס וניהול משאבים באלכ"ר
 • טיפול בדיסוציאציה    
 • החלמה ושיקום בבריאות הנפש    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בר אילן היא מוסד להשכלה גבוהה אשר משלב את ערכי הזהות היהודית עם מצוינות אקדמית ועידוד מחקרי. בבית הספר לעבודה סוציאלית הסטודנטים מקבלים הכשרה מקיפה על שיטות ההתערבות הסוציאלית, על עבודה פרטנית, עם משפחות, עם ארגונים, עם קהילות ועם ארגונים. סגל ההוראה של בית הספר מורכב מאנשי מקצוע ומחוקרים שמשלבים בין ידע מחקרי לבין עשייה מעשית. בית הספר מציע מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים, ובהם תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות פיתוח קהילתי וארגוני ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות טיפולית.


תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות שיקום ובריאות צריכים להיות בעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית בממוצע ציונים 85 ומעלה. כמו כן, עליהם להיות בעלי ניסיון מעשי של שנתיים לפחות בתחום הבריאות, המוגבלויות, הזיקנה, השיקום והחולי.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל הדרישות, לרבות הגשת עבודת הגמר או עבודת התזה, מקבלים תואר מוסמך בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר אילן.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך במחקר באקדמיה ומחוצה לה. כמו כן, הם משתלבים במוסדות טיפוליים ושיקומיים, בבתי חולים, בבתי אבות ובמוסדות הציבוריים הרלוונטיים.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור