לימודי הנדסת חשמל ומוזיקה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - הנדסת חשמל ומוזיקה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל ומוזיקה - אוניברסיטת בר אילן

 

מוזיקה אלקטרונית

 

ההתפתחויות הטכנולוגיות של העשורים האחרונים משפיעות על כל היבטי החיים ועל כל התחומים האפשריים, לרבות רפואה, מכניקה, אופטיקה, מחשבים, תקשורת ועוד. שינויים אלה לא פסחו על עולם המוזיקה וגם בו חלו תמורות רבות אשר משפיעות באופן ישיר על עבודתו של המוזיקאי. בימינו אנו, הכלים הטכנולוגיים הם חלק בלתי נפרד מכלל תהליך היצירה, לרבות ביצוע וההפקה.

 

עיבוד אותות זהו התחום ההנדסי אשר עוסק בשינוי או בעיבוד של אותות שמע הן בצורה ספרתית והן בצורה אנלוגית. בעולם המוזיקה לתחום יש תפקיד מכריע משום שבעזרת הטכנולוגיה הזו ניתן לעבד רשמים קוליים. היוצרים נעזרים בכמה עזרים שמסייעים להם ליצור את סוג המוזיקה שהם רוצים ואת הגוון הקולי המבוקש. העזרים הנפוצים ביותר הם המערבל (מיקסר) – אשר קולט אותות קול ומנתב אותם לערוצים המבוקשים וכך אפשר לאזן בין הכלים הקיימים לצלילים הרצויים, אקולייזר – אשר מתקן את הצלילים ומשווה בין התדרים וכן הוא משמש גם למניעה של משוב אקוסטי וגם הוא נותן את האפשרות להנמיך או להגביר תחומי תדרים כדי ליצור צליל מאוזן ונקי, והתקני אפקטים אשר קולטים אותות קול ומאפשרים לשנות אותם או להוסיף להם אלמנטים נדרשים.

 

על כן, לימודים אשר משלבים מוזיקולוגיה והנדסת חשמל, בדגש על עיבוד אותות, מקנים לסטודנטים את הכלים המעשיים לצד המיומנויות העיוניות של שני התחומים. ידע זה מקנה להם את האפשרות לעסוק במוזיקה מתוך נקודת מבט מעמיקה על האפשרויות הטכנולוגיות שעומדות בפניהם מאידך גיסא, ומחד גיסא הם יכולים לעסוק בתחום הטכנולוגי מתוך הכרה של הצרכים הקיימים בעולם המוזיקה ושל הקשיים שאיתם מתמודדים יוצרים, טכנאים ומפיקים בתחום.

 

 

תכנית הלימודים

 

לימודי הנדסת חשמל ומוזיקה באוניברסיטת בר אילן נועדו להכשיר סטודנטים על שני התחומים בנפרד ולחשוף בפניהם את נקודות ההשקה האינטגרליות והאימננטיות בין שני התחומים. בהנדסת חשמל הסטודנטים לומדים תחילה את מקצועות היסוד של המקצוע, כמו תכנות, פיזיקה, מתמטיקה ואלקטרוניקה. לאחר מכן הם מתמקדים במסלול עיבוד האותות של המחלקה שבו הם לומדים לנתח, לפענח ולקדד אותות ממקורות שונים, לרבות אותות חשמליים, אותות אקוסטיים, אותות תמונה, אותות ביולוגיים ועוד.

 

בתחום המוזיקולוגיה הסטודנטים לומדים הן על ההיבטים התיאורטיים של עולם המוזיקה, כמו תורת המוזיקה וסינתזה צלילית, והן על ההיבטים המעשיים של התחום, כמו קוגניציה מוזיקלית ומבחני האזנה.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים ארבע שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה בהנדסת חשמל, קורסי חובה במסלול עיבוד אותות, קורסי חובה במוזיקולוגיה, קורסי בחירה, מעבדות, סדנות מעשיות ועבודה על פרויקט.

 

תכנית הלימודים המשולבת של הנדסת חשמל ושל מוזיקה הסטודנטים כוללת ביצוע ניסויים בתחום העיבוד המוזיקלי וכן עבודה על פרויקט גמר במעבדה לעיבוד אותות בנושא משותף הן למחלקה להנדסת חשמל והן למחלקה למוזיקולוגיה.

 

נושאי לימוד

 

 • ניתוח יצירות
 • אקוסטיקה ותורת הכלים
 • פיתוח שמיעה
 • מכניקה קוונטית שימושית
 • מתמטיקה בדידה
 • מבנה נתונים ואלגוריתמים
 • מערכות ליניאריות
 • תולדות המוזיקה המערבית
 • הרמוניה ליד מקלדת    
 • מעגלים אלקטרוניים ספרתיים   
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בר אילן היא מוסד אקדמי להשכלה גבוהה אשר מטרתו לקדם את המצוינות האקדמית והמחקרית על בסיס רוח ערכי הציונות והיהדות. באוניברסיטה יש פקולטות שונות שבכל אחת מהן אפשר ללמוד במגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. הפקולטה להנדסה מאפשרת לימודי הנדסת חשמל במגוון התמחויות ומסלולים משולבים ובהם לימודי הנדסת חשמל בהתמחות ננו- אלקטרוניקה, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות עיבוד אותות, לימודי הנדסת חשמל ומתמטיקה ולימודי הנדסת חשמל ופיזיקה.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הנדסת חשמל ומוזיקה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות בציון 80 לפחות ב - 5 יחידות בבגרות במתמטיקה או בציון 90 ומעלה ב - 4 יחידות מתמטיקה וציון 80 ומעלה ב - 5 יחידות בבגרות בפיזיקה. כמו כן, יש דגש על החלק הכמותי של בחינת הפסיכומטרי.

 

מועמדים ללא ציון בפיזיקה ברמה של 5 יחידות יתקבלו על סמך ממוצע הבגרויות, הציון במתמטיקה והציון הכללי של בחינת הפסיכומטרי, נוסף על כך הם יידרשו להשתתף במכינה בפיזיקה ולעבור את מבחן הסיום בהצלחה.

 

תעודה


סטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת פרויקט הגמר, מקבלים תואר B.Sc. בהנדסת חשמל ובמוזיקה מטעם אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור