רוצה פרטים על הנדסת חשמל ופיזיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה ופיזיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת חשמל ופיזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי הנדסת חשמל ופיזיקה במסלול משולב B.Sc.


מוחות מבריקים בתעשייה


התעשייה עתירת הידע ועולם ההייטק הם בין המשאבים הגדולים והמשמעותיים של מדינת ישראל היום, כשפיתוחים של מהנדסים ישראלים זוכים להצלחה רבה ופורצים דרך ברחבי העולם. כדי להצליח בזירה הזו חשוב לשלוט היטב בידע ההנדסי ובשיטות הטכנולוגיות, אך חשוב גם להבין את התהליכים המדעיים עליהם מושתתת התעשייה.


היום יש ביקוש הולך וגדל למהנדסי חשמל שבקיאים גם בתחום הפיזיקה והמדע. במסגרת לימודי הנדסת חשמל ופיזיקה הסטודנטים יכולים לקבל סל רחב של כלים שיכולים לפתוח דלת לשלל חברות בעולם הטכנולוגיה. בדרך כלל, מדובר במסלולים משולבים דו חוגיים, או בתכניות לתואר כפול, שמשתפות לימודי הנדסת חשמל עם לימודי פיזיקה ושואפים להכשיר בוגרים שמומחים בשני העולמות.


למי מיועדים הלימודים


תכנית זו מתאימה למצטיינים שמעוניינים לשלב בין הכשרה בתחום ההנדסה לבין ידע מעולם המדעים. היא מיועדת בין היתר למי שמכוונים עצמם לקריירה בתעשייה עתירת הידע ובענפי המחשבי והאלקטרוניקה וגם למי שמתכננים להמשיך לתארים מתקדמים ולשמש חוקרים בתעשייה הטכנולוגית.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול המשולב לומדים לעומק על סוגיות בהנדסת חשמל ועל נושאים מרכזיים בפיזיקה. הם מתוודעים לתיאוריות פיזיקליות קלאסיות ומודרניות ובמקביל בוחנים תהליכים בתעשייה ההנדסית, בתחומים כגון אלקטרוניקה, בקרה ומחשוב. חלק מהתכניות משלבות גם כלים מעולם הנדסת המחשבים. כך הסטודנטים לומדים לתכנן את הפיתוח והייצור של מוצרי אלקטרוניקה, מחשבים ומערכות תקשורת וגם לנתח את התהליכים הפיזיקליים שמאחוריהם.


מתכונת הלימוד


אורכם של הלימודים הוא כארבע שנים. זהו כאמור מסלול לימודים משולב, או דו חוגי, שמתקיים בדרך כלל כמסלול מובנה. זוהי תכנית עמוסה למדיי שמצריכה מהסטודנטים לעמוד בדרישות של שני החוגים ולהשלים כמות גדולה של מטלות.


לעיתים במהלך השנה השנייה או השלישית הסטודנטים יכולים לבחור בתכנית התמחות במסגרת לימודי הנדסת חשמל, מסלול ההתמחות עוסקים בנושאים שונים כגון לימודי הנדסת חשמל בהתמחות תקשורת, לימודי הנדסת חשמל בהתמחות בקרה או לימודי הנדסת חשמל בהתמחות עיבוד אות.


הלימודים משלבים מגוון של קורסים עיוניים עם תרגולים מעשיים במעבדות, בהן מתרגלים מיומנויות הנדסיות ומדעיות ועוסקים בנושאים כגון תקשורת, מכניקה ואופטיקה. בשנה הרביעית עורכים פרויקט הנדסי יישומי שמתקיים בשיתוף של מדענים ומהנדסים.

 


נושאי הלימוד

 

 • שיטות המרת אנרגיה
 • גרעין וחלקיקים
 • שדות אלקטרומגנטיים
 • תורת הקוונטים
 • ניתוח מתמטי לרשתות
 • מערכות ואותות
 • התקנים מוליכים למחצה
 • מעגלים אלקטרוניים
 • רעיונות מודרניים בפיזיקה
 • תהליכי ייצור במיקרו אלקטרוניקה    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה תלויים במוסד המלמד, במרבית המקרים הקבלה מתבצעת לפי שקלול של הממוצע בבגרויות עם הציון בפסיכומטרי. לרוב שמים דגש על הציון בחלק הכמותי של הבחינה ומביאים בחשבון גם את "ציון התאמה הנדסה". הציון הנדרש בפסיכומטרי נע ברוב המקרים בין 600 - 680. כמו כן, על המועמדים להציג ציונים גבוהים בבגרות במתמטיקה ובבגרות במקצועות ריאליים וטכנולוגיים כגון בגרות בפיזיקה, בגרות בכימיה, או בגרות בביולוגיה.

 


תעודה


סוג התואר משתנה בין המוסדות. בחלקם מוענק לבוגרים תואר ראשון B.Sc. בהנדסת חשמל ופיזיקה (או בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה ופיזיקה). במוסדות אחרים מקבלים תואר כפול (כלומר שני תארים במקביל) - B.Sc. בהנדסת חשמל ו - B.Sc. בפיזיקה. חלק מן המוסדות מאפשרים לקבל שני תארים על ידי השלמה של מספר קורסים.

 


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן: באוניברסיטה מתקיימות תכניות משולבות שונות בפקולטה להנדסה, כגון לימודי הנדסת חשמל ופיזיקה, הנדסת חשמל ומתמטיקה ולימודי הנדסת חשמל ומוזיקה. כמו כן, ניתן ללמוד בתכנית ללימודי הנדסת מחשבים.

 

 • אוניברסיטת בן-גוריון בנגב: האוניברסיטה מציעה מספר תכניות לימוד מיוחדות לתואר כפול, אלה כוללות לימודי פיזיקה והנדסת חשמל ומחשבים וגם לימודי פיזיקה והנדסת מכונות, לימודי פיזיקה והנדסת חומרים ולימודי פיזיקה ומדעי המחשב. קיים גם מסלול דו מחלקתי בלימודי מתמטיקה ופיזיקה.

 

 

 •  הטכניון: בטכניון מתקיימת תכנית למצטיינים ללימודי פיזיקה והנדסת חשמל. אפשר ללמוד אותה גם במסגרת לעתודאים מצטיינים. המסלול שאורכו ארבע שנים חושף לשלל מושגים, תהליכים וטכנולוגיות מבוקשות בתעשייה של היום.

 

 • אוניברסיטת אריאל: במחלקה להנדסת חשמל ואלקטרוניקה אפשר ללמד במסלול משולב עם לימודי פיזיקה. באריאל מתקיימות תכניות לימודי הנדסה נוספות כגון לימודי הנדסת מכונות בהתמחות מכטרוניקה, לימודי הנדסה אזרחית ולימודי הנדסה כימית.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת חשמל ופיזיקה?

רוצה לדעת יותר על הנדסת חשמל ופיזיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הנדסת חשמל ופיזיקה
Whatsapp Whatsapp