תואר שלישי במדעי המדינה באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - דוקטורט במדעי המדינה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


דוקטורט במדעי המדינה PhD באוניברסיטת בר אילן


מדינות ומה שביניהן


אזור המזרח התיכון ידע תהפוכות פוליטיות משמעותיות בעשור האחרון, שהשפיעו גם על מדינות ברחבי העולם. השינויים שעוברת המפה הפוליטית העולמית מציבים אתגרים לא פשוטים בפני חוקרים בתחום מדעי המדינה, בבואם לבחון תהליכי קביעת מדיניות, מגעים דיפלומטיים וכן התנהלות פנימית בתוך המדינות.


במחלקה למדעי המדינה של אוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד לדוקטורט במדעי המדינה, דרכו ניתן להעמיק במחקר במגוון נושאים בתחומי הפוליטיקה, הממשל והשלטון. תואר שלישי יכול להעניק כלים חשובים למי שרואים את המשך דרכם כחוקרים באקדמיה וכן הוא יכול לסייע לפתוח דלתות לקריירה בענפים במגזר הציבורי והפרטי.


תכנית הלימודים


במהלך התואר השלישי, הדוקטורנטים יכולים לחקור שלל סוגיות במדעי המדינה ובתחומים כגון יחסים בין לאומיים, ממשל ושלטון מקומי. דרך המחקר העצמאי שהם עורכים והמפגשים שלהם עם חוקרי האוניברסיטה הם יכולים להגיע לתובנות משמעותיות בנוגע להתנהלות במדינת ישראל, ליחסיה עם מדינות בעולם ולתהליכים גלובליים בזירה הפוליטית.


תלמידי המחקר יכולים גם לבחור בתחום משני לפי אישור של היועץ לתואר השלישי, תחום ההתמחות יכול לסייע להם בהמשך דרכם באקדמיה. בין תחומי המשנה נכללים מזרח תיכון, פוליטיקה השוואתית, דת ופוליטיקה, סוגיות בלאומיות, קהיליה אירופית ומחשבה מדינית במוסדות הפוליטיים ביהדות.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית הדוקטורט בבר אילן הוא כארבע שנים. תלמידי המחקר מקדישים את מרבית זמנם לביצוע של המחקר העצמאי ונדרשים גם לקחת חלק בסמינריונים ובקורסים עיוניים בתחום המחקר שלהם. מרכזי המחקר של האוניברסיטה עורכים ימי עיון וכנסים שונים בהם יכולים הדוקטורנטים להכיר חוקרים נוספים ולהציג את עבודות המחקר. כמו כן, מוסד הלימוד מציע מלגות לתואר שלישי, שמתאימות לתלמידי מחקר בשנים השונות.


נושאי המחקר


במחלקה למדעי המדינה מתקיים שלל מחקרים, בין הנושאים שנחקרים בה נכללים:

 

 • משטר מדינת ישראל
 • שלטון מקומי
 • מחשבה מדינית יהודית
 • משטר וממשל
 • מדיניות חוץ של ישראל
 • לאומיות ואתניות
 • ממשל ומדיניות ציבורית
 • לימודי מזרח תיכון
 • לימודי אסטרטגיה וביטחון
 • פוליטיקה השוואתית    
 • מדיניות חוץ ויחסים בינלאומיים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


האוניברסיטה מפעילה שלל תכניות נוספות לדוקטורט, בפקולטה למדעי החברה ניתן לבחור מבין מסלולים כגון תואר שלישי בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי במנהל עסקים, תואר שלישי בעבודה סוציאלית, תואר שלישי בחינוך, תואר שלישי בגיאוגרפיה ותכניות נוספות.


תנאי קבלה


לתכנית התואר השלישי במדעי המדינה יכולים להתקבל בוגרי תואר שני במדעי המדינה במסלול המחקרי עם תזה, שלהם ממוצע ציונים משוקלל של 86 ומעלה וציון של לפחות 86 בעבודת התזה. עבור בוגרי תואר שני במדעי המדינה ללא תזה, נדרשת עמידה בקורסים שונים מן התואר השני וכן כתיבה של תזה מחקרית. מועמדים שאינם בוגרי תחום מדעי המדינה יכולים להתקבל לפי מעבר השלמות אשר נקבעות על ידי המחלקה לפי הרקע הלימודי.


תעודה


לבוגרים אשר עומדים בכל התנאים בהצלחה ניתן תואר שלישי PhD במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור