תואר שני במדעי המדינה בהתמחות יחסים בינלאומיים באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני במדעי המדינה ויחב"ל.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במדעי המדינה עם התמחות ביחסים בין לאומיים באוניברסיטת בר אילן

 

עולם ומלואו

 

דיסציפלינת מדעי המדינה עוסקת בחקירה של מבנים פוליטיים, צורות ממשל ושל מחשבה מדינית. את התחום אפשר ליישם הן על מקומות ספציפיים ובהיבט מקומי והן על אזורים רחבים מההיבט העולמי. פן אחד של הדיסציפלינה שהופך לרלוונטי יותר ויותר בעשורים האחרונים הוא תחום היחסים הבינלאומיים.

 

כיום, כמעט לכל החלטה מדינית, לכל חוק שהממשלה מעבירה ובכל יחסים פרלמנטריים בין מדיניות יהיו השלכות על הזירה הגלובאלית ועל יחסים בין מדינה אחת לבין מדינה אחרת. נוסף על כך, החלטות אלו כבר אינן נחלת הפוליטיקאים בלבד, אלא ישנם גורמים חיצוניים אשר יכולים להכריע את הכף לפסיקה כזו או אחרת, ואלה התאגידים הגדולים, ארגונים בין לאומיים, מוסדות דת ובעלי כספים אשר החלטות אלה משפיעות על הונם הפרטי.

 

 

תכנית הלימודים

 

התואר השני במדעי המדינה בהתמחות יחסים בינלאומיים חושף את הסטודנטים לתיאוריות ולגישות שונות במחקר היחסים הבינלאומיים. הסטודנטים רוכשים כלים לניתוח אנליטי ולהבנה של היסודות של הפוליטיקה העולמית, לרבות הפנים הביטחוניים, התרבותיים והכלכליים. הסטודנטים בוחנים מנקודת מבט השוואתית את החיבור בין התיאוריות לבין המציאות בשטח בהווה ובעבר כדי להבין מבפנים את המערכת הבינלאומית ואת המגמות העתידיות של הפוליטיקה ושל המדיניות העולמית.

 

במסגרת תכנית התואר השני במדעי המדינה בהתמחות זו הסטודנטים לומדים על נושאים שונים כמו ההתפתחות ההיסטורית של המערכת הבינלאומית והמאפיינים שלה כיום הן במישור המקומי והן במישור הגלובאלי, והם לומדים על הסוגיות שיש להתמודד איתן בעידן הגלובאלי ועל השפעת התקשורת והמדיה על תהליכים מדיניים.

 

 

מתכונת הלימוד

 

אורך התואר השני הוא כשנתיים. הסטודנטים בוחרים בין המסלול המחקרי שבסופו עליהם להגיש עבודת תזה, לבין המסלול העיוני בסופו מגישים עבודת גמר. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה וקורסי בחירה.

 

נושאי לימוד

 

  • גישות ביחסים בינלאומיים
  • צבא וחברה בישראל
  • יחסי מדינה וצבא במזרח התיכון
  • שירותי מודיעין בעולם
  • תשתיות אזרחיות בביטחון לאומי
  • פוליטיקה טריטוריאלית
  • מהפכות פוליטיות במזרח התיכון
  • תיאוריות במדעי המדינה    
  • תרבות פוליטית ביחסים בינלאומיים    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת בר אילן היא מוסד אקדמי ללימודים גבוהים אשר מעודד מצוינות אקדמית על ברכי הערכים של היהדות ושל הציונות. האוניברסיטה מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בכל אחת מן הפקולטות שבה, ובהן הפקולטה למדעי הרוח, הפקולטה למדעי החברה, הפקולטה למשפטים והקמפוס החרדי. בין מסלולי הלימוד של המחלקה למדעי המדינה אפשר ללמוד תואר שני במדעי המדינה בהתמחות מחשבה מדינית, תואר שני במדעי המדינה בהתמחות צבא, ביטחון ומדינה ותואר שני במדעי המדינה בהתמחות ממשל ומדיניות ציבורית. מתקיימות גם תכניות לתואר שני בקרימינולוגיה, תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה ותואר שני במנהל עסקים.

 

תנאי קבלה

 

לתואר שני במדעי המדינה מתקבלים מועמדים בעלי תואר ראשון במדעי המדינה ממוסד אקדמי מוכר. למסלול העיוני מתקבלים מועמדים בעלי ממוצע ציונים 80 לפחות ולמסלול המחקרי מתקבלים מועמדים בעלי ממוצא ציונים 83 ומעלה.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים שעומדים בכל מטלות התואר, לרבות הגשת עבודת התזה או עבודת הגמר, מקבלים תואר מוסמך במדעי המדינה מטעם אוניברסיטת בר אילן.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור