לימודי כימיה בהתמחות כימיה של חומרים באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - לימודי כימיה של חומרים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כימיה עם התמחות בכימיה של החומרים באוניברסיטת בר אילן


החומר ממנו עשויה ההצלחה


מפיתוח של תוספי תזונה, דרך פיתוח חומרי בניין חדשים ועמידים לרעידות אדמה ועד ליצירה של תרכובות מתכת ליישום במעבורות לחקר החלל, לתחום מדע החומרים יש נגיעה בשלל ענפים בתעשייה. חוקרים בענף זה בוחנים את התכונות החשמליות, התרמיות והסביבתיות של חומרים ובהתאם לכך מחליטים כיצד והיכן להשתמש בהם. הכלים המדעיים שברשותם מאפשרים להם לפרק וליצור חומרים שונים בדיוק רב יותר מאי פעם, ולסלול את הדרך לתגליות מרעישות בעתיד.


תחום מדע החומרים והננו טכנולוגיה נמצאים בחזית המחקר המדע של היום והחוקרים צופים לענף התפתחות אדירה בהמשך הדרך. מי שמעוניינים לקחת חלק במהפכת החומרים ולהשתלב בשלל האפשרויות שהיא מציעה במשק, יכולים ללמוד במסלול לימודי כימיה בהתמחות כימיה של החומרים. מסלול התמחות זו בלימודי הכימיה שמתקיימים באוניברסיטה מאפשר לתלמידיו לצבור את הכלים לתחילת הדרך לקריירה מחקרית בעולם החומרים ולתפקידים בתעשייה בשלל ארגונים וחברות.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית ההתמחות בחומרים מתחילים ומתוודעים לענפי הבסיס של הכימיה ובוחנים גם תחומים נוספים במדעים כגון פיזיקה, ביולוגיה, הנדסה ומתמטיקה. בהמשך הם לומדים על תכונותיהם של חומרים מסוגים שונים, כגון חומרים פולימריים, חומרים קרמיים, מתכות וביו חומרים ולומדים על שימושיהם השונים בעולם המדע. כמו כן, הם לומדים על שיטות מחקריות מגוונות בעולם הכימיה ועל הדרך בה אלה יכולות לסייע לחוקרים לגלות את התכונות של חומרים ולהבין את התנהגותם של חומרים במצבי צבירה שונים.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא כשלוש שנים. את מגמת ההתמחות יכולים הסטודנטים לבחור בשנת הלימודים הראשונה. היא כוללת שיעורי חובה ובחירה, סמינרים ייעודיים למגמה וכן עבודה מעשית בסדנאות ובמעבדות האוניברסיטה, שמאפשרת לסטודנטים להיחשף לפן הפרקטי של התחום ולתרגל מיומנויות מחקריות.

 


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במגמה זו כוללים גם:

 

  • כימיה אי אורגנית
  • ננו חומרים
  • מתמטיקה לכימאים
  • אלקטרו כימיה
  • מצב המוצק בכימיה
  • פולימרים בכימיה
  • כימיה אורגנית פיזיקלית
  • מערכות ביולוגיות    
  • אנליזה כימית של מדעי החומרים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


החוג לכימיה של אוניברסיטת בר אילן מציע מגמות התמחות נוספות: לימודי כימיה במגמה לכימיה תרופתית, לימודי כימיה במגמה לביופיזיקה, לימודי כימיה מורחבת ולימודי כימיה כמקצוע ראשי. אפשר להמשיך גם לתואר שני בכימיה ולתואר שלישי בתחום. עוד נלמדים בפקולטה למדעים לימודי מדעי המחשב, לימודי מתמטיקה ולימודי פיזיקה בהתמחויות ובמסלולים שונים. כמו כן אפשר לשלב בין מסלולים וללמוד בתכניות דו חוגיות למשל לימודי פיזיקה והנדסת חשמל, לימודי ביופיזיקה ולימודי מדעי המחשב ומדעי המוח.


תנאי קבלה


כדי להתקבל ללימודי כימיה המועמדים צריכים להציג ציון של 590 ומעלה בפסיכומטרי ותעודת בגרות מלאה. ישנה עדיפות למועמדים שברשותם בגרות במתמטיקה ובגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות לימוד ובציונים גבוהים.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית זכאים לקבל תואר ראשון B.Sc בוגר במדעים מטעם אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור