תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות מדעי הנתונים באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בהנדסה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני הנדסת חשמל ונתונים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בהנדסת חשמל בהתמחות עיבוד מידע ומדעי הנתונים באוניברסיטת בר אילן


לפענח את כל הסימנים


נתונים ומידע חשמלי וממוחשב מהווים חוליה חשובה במיוחד, הן בתעשייה ובמעבדות מחקר והן בארגונים. ענף מדעי הנתונים, שידוע בשמו Data Science, מתמקד באיסוף המידע הרב והמגוון הזה, בניתוח שלו ובתרגומו למסקנות שיכולות לתרום ולהועיל לפיתוח ולמחקרים. תחום זה מצריך מן החוקרים ידע בהנדסה, במחשבים, בסטטיסטיקה ובענפים מדעים נוספים כדי לנווט בהצלחה בזירה הדינמית של המידע. ריבוי הנתונים שמאפיין את השוק של היום הופך את תחום עיבוד המידע לאחר הענפים המבוקשים וההכרחיים בעולם ההייטק והציפייה כי הביקוש אליו בעתיד רק יילך ויגדל.


במסגרת התואר השני בהנדסת חשמל שמתקיים באוניברסיטת בר אילן, ניתן ללמוד במסלול תואר שני בהנדסת חשמל ועיבוד מידע ומדעי הנתונים. תכנית זו מותאמת לסטודנטים מצטיינים והיא מאפשרת להם לחקור לעומק סוגיות טכנולוגיות והנדסיות מתקדמות בתחום הנתונים והאותות לפי הרקע הקודם שלהם ולפי תחומי העניין שלהם בשדה זה.

 


תכנית הלימודים


בתחילת התכנית הסטודנטים מתוודעים לעקרונות יסוד מתמטיים ואנליטיים ולשיטות שמהוות תשתית בתחום המחקר של מדעי הנתונים ועיבוד המידע. בהמשך, הם מעמיקים בתחום המידע והאותות וכך יכולים להתמקד בהיבטים מסוימים של הענפים הללו, כגון עיבוד אותות SP, תקשורת COM, מדעי הנתונים Data Science או לשלב ביניהם.


מתכונת הלימוד


היקפו של התואר השני הוא כשנתיים, הסטודנטים יכולים לבחור בין מסלול עם תזה (מסלול מחקרי) לבין מסלול ללא תזה שבו כותבים פרויקט גמר. התכנית מורכבת מקורסי בחירה וחובה, מסמינריונים ומתרגילים שונים. סטודנטים שלהם הישגים גבוהים במיוחד בזמן הלימודים יכולים לקבל מלגות לתואר שני וכן מענקים שונים.


נושאי הלימוד


בתכנית זו נלמדות שלל סוגיות וביניהן גם:

 

 • אנליזה פונקציונאלית
 • למידה עמוקה
 • ניתוח רשתות מתמטי
 • חישוב מקבילי ב - GPU
 • תהליכים אקראיים
 • ניתוח סטטיסטי של מידע
 • תורת האינפורמציה
 • אופטימיזציה רציפה וקומבינטורית
 • עיבוד אותות ספרתי    
 • פרוטוקולים בתקשורת אינטראקטיבית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת בר אילן מתקיימות תכניות שונות לתואר שני, בהם גם בענפי המדעים והמדעים המדויקים. בין התכניות נכללות תואר שני במדעי הנתונים, תואר שני במדעי המחשב, תואר שני במתמטיקה פיננסית, תואר שני בפיזיקה ותואר שני בכימיה. מתקיימת גם תכנית לתואר שלישי בהנדסת חשמל אליה יכולים להמשיך בוגרי המסלול המחקרי.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים לסטודנטים מצטיינים במיוחד. הוא מיועד לבוגרי לימודי הנדסת חשמל וכן לבוגרי מקצועות המדעים המדויקים ומדעי החיים.


במסגרת התנאים להגשת מועמדות, על המועמדים להיות בוגרי לימודי הנדסת חשמל או לימודי הנדסת מחשבים בממוצע 85 ומעלה, אשר ההתמחות שלהם בתואר הראשון נוגעת למדעי הנתונים. מי שאינם בוגרי התמחות זו נדרשים לקורסי השלמה. יכולים להתקבל גם בעלי ממוצע בשין 80 - 85, שהתמחותם חופפת את תחום מדעי הנתונים, לפי מעבר קורסי השלמה.

 


תעודה


לבוגרים שמשלימים את כל החובות בתכנית בהצלחה ניתן תואר שני M.Sc. בהנדסת חשמל על ידי אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור