תואר שני בכלכלת עסקים באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בכלכלה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תואר שני כלכלת עסקים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בכלכלת עסקים MA באוניברסיטת בר אילן


יוזמה, ידע ואחריות במשק


מבחירה בהשקעות חדשות, דרך החלטה על תקציבים ועד לביקורת על מהלכים פיננסים של מנהלי חברות, לכלכלנים יש לא מעט אתגרים שעומדים על סדר היום. כלכלנים וחוקרים רבים עומלים כדי למצוא את הדרכים להצליח ולצמוח בשוק של היום ומחפשים את הכלים שימשיכו להצעיד את המשק הישראלי קדימה. בשוק שבו טכנולוגיות ושינויים חברתיים יוצרים תחרות רבה עוד יותר מאשר בעבר, ידע חדש ועדכני יכול לסייע לסלול את הדרך לרווחיות ולצמיחה.


אוניברסיטת בר אילן מציעה תכנית לתואר שני בכלכלת עסקים, זהו מסלול לתואר שני בכלכלה שמתאים למי שמעוניינים לרכוש ידע כלכלי ופיננסי מתקדם וכן לפתח את הכישורים הניהוליים שלהם. דרך המיומנויות שנרכשות לאורך התכנית לתואר השני הבוגרים יכולים לקדם את הקריירה או להשתלב בתפקידים מבוקשים בזירה הכלכלית הישראלית. בוגרים של תואר שני מחקרי יכולים גם לפנות לקריירה אקדמית ולפתוח במחקר של תופעות כלכליות מרתקות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית זו לתואר שני בכלכלה מעמיקים בתהליכים ותופעות כלכליות ובמקביל לומדים על מושגים מרכזיים בעולם העסקים. הם רוכשים ידע מתקדם בתחום האקונומטריקה ומתוודעים לשיטות אמפיריות בכלכלה. נוסף על כך, הם מפתחים את הבנתם בנושאים כגון שיווק, מימון, חשבונאות ומתמטיקה ותוך כך בונים את הכישורים הניהוליים שברשותם. כך הם לומדים לנתח ולהסביר תופעות כלכליות וגם בוחנים כיצד להוביל תהליכים, מוסדות ומיזמים בענף הכלכלה.


מתכונת הלימוד


אורכה של תכנית זו הוא כשנתיים, כאשר באפשרות הסטודנטים לבחור בין מסלול מחקרי עם כתיבת תזה לבין מסלול ללא עבודת מחקר. המסלול המחקרי מיועד במיוחד למי שמעוניינים להמשיך לתואר שלישי בכלכלה. הסטודנטים משתתפים בקורסי חובה עיוניים, בסדנאות מעשיות בתחום הכלכלה וכן בסמינרים שונים.


על מוסד הלימוד


במחלקה לכלכלה של בר אילן פועלות תכניות נוספות לתואר שני, אלה כוללות תואר שני בכלכלה עיונית, תואר שני בכלכלת עסקים בהתמחות מימון ובנקאות, תכנית מסלול ישיר לתואר שני בכלכלה למצטיינים וכן תואר שני בחשבונאות. נוסף על כך באוניברסיטה אפשר לבחור בתכניות לימוד כגון תואר שני במנהל עסקים, תואר שני במדעי המדינה, תואר שני בסוציולוגיה, תואר שני בפסיכולוגיה ותואר שני בעבודה סוציאלית. רבות מבין המחלקות מאפשרות להמשיך לתואר שלישי וכך לפנות לקריירה כחוקרים באקדמיה.

 


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתואר שני בכלכלה, מועמדים שמעוניינים להתקבל נדרשים להציג תואר ראשון בממוצע 80, בלימודי כלכלה ובתחומים נוספים. בית הספר ללימודים מתקדמים מקבל את המועמדים בהתאם לשיקולים שונים ולעיתים ניתנת עדיפות לבוגרי לימודי כלכלה. מועמדים לתכנית המחקרית לתואר שני צריכים למצוא מנחה לכתיבת התזה עד לתום השנה הראשונה. מועמדים שאין ברשותם רקע אקדמי מספיק בכלכלה נדרשים ללמוד בקורסי השלמה לפי החלטת בית הספר, אותם יש להשלים תוך שנה אחת.


תעודה


תואר שני MA בכלכלה ניתן לסטודנטים שמסיימים תכנית זו בהצלחה על ידי אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור