רוצה פרטים על תואר שני חשבונאות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים לתואר שני בחשבונאות

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני חשבונאות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בחשבונאות
 
לאחר ארבע שנות לימוד של תואר ראשון בחשבונאות, בין אם במסלול חד חוגי ובין אם (לרוב) במסלול דו חוגי, במכללה או באוניברסיטה, ניגשים התלמידים למבחני מועצת רואי החשבון בישראל, שהינם קשים ומקצועיים, ולאחריהם הם זכאים לתעודת רואה חשבון. רבים מרואי החשבון שסיימו תואר ראשון ממשיכים להתמקצע במסגרת העבודה או שלומדים שנת השלמה במקצועות תומכים לרוב מהתחום הכלכלי. התארים המתקדמים בחשבונאות בדרך כלל משולבים במנהל עסקים לתואר שני אולם קיים גם מסלול ללימודי תואר שני (M.B.A) בהתמחות מימון וניהול חשבונאי, הכוללת בין היתר נושאים רבים כגון: ניהול פיננסי של הפירמה, מוסדות פיננסים, מימון בין לאומי, ביטוח ושירותים פיננסיים, השקעות ותכנון פיננסי ועוד.
 
 
למה כדאי לי ללמוד?
 
הקריסה האחרונה של ליהמן בראדרס בבורסה בניו יורק מוכיחה כמה זקוקים הפירמות והעסקים הגדולים לאנשים שמבינים במספרים. בסביבת העסקים המודרנית נדרשים מנהלי הכספים להיות בעלי ידע נרחב ומתוחכם, ולהבין את הסביבה העסקית ואת שוקי ההון.
 
כמו כן, זקוקים מנהלים אלה, שצמחו לרוב מתחום הביקורת וראיית החשבון, לרכוש גם ידע  וכלים ניהוליים בתחומים כגון שיווק, תפעול, ניהול משאבי אנוש, ומערכות מידע. זאת, בנוסף להעמקה הנדרשת בנושאים כגון מימון בינלאומי, מיזוגים ורכישות ועוד. בדרך כלל יהיה חיכוך עם אנשי המפתח בחברות גדולות תוך כדי לימודים, והצעות העבודה לא ייאחרו לבוא. השכר המוצע למקצוענים בתחום המימון והחשבונאות לתואר שני הוא גבוה ביותר, גם במונחים בינלאומיים.
 
מה לומדים?
 
תכניות הלימוד במסלול תואר שני בחשבונאות מקנות לסטודנטים ידע נרחב בתחום המיסוי והחשבונאות וכן שליטה והבנה מעשית של כל תחום שיטת המיסוי בארץ. בוגרי מסלול זה מגלים רמת כישורים גבוהה ובקיאות רבה בניהול פיננסי, בחשבות ובחשבונאות.
 
במהלך הלימודים נחשפים הסטודנטים לנושאים רבים מהם: לימודי חשבונאות, ביקורת חשבונות, מדעי הניהול, חוק משפט ומסים. תחום החשבונאות נחלק לתת- תחומים: חשבונאות פיננסית, שמתמקדת בביקורת ועריכת הדוחות הפיננסיים של חברות, וחשבונאות ניהולית, אשר מתמקדת במסירת מידע כספי, שמסייע בתהליכי קבלת ההחלטות בארגון כגון: השקעות במחקר ופיתוח, השקעות בציוד, תקצוב המחלקות השונות בפירמה,קביעת מחירים ועוד.
 
לימודי תואר שני בחשבונאות מוצעים במגוון מסלולים: במסלול חד חוגי ובמסלול דו חוגי משולב עם מימון, סטטיסטיקה, מנהל עסקים, כלכלה ומשפטים. תוכניות הלימודי מקנות ידע תיאורטי עדכני ומקיף בכללים החשבונאיים ובשוקי ההון לצד התנסות מעשית יישומית.
 
 
מטרת הלימודים
 
תואר שני בחשבונאות נחשב ליוקרתי ונחשק ומצריך השקעה מרובה. מטרת הלימודים היא להקנות לסטודנטים ידע מעמיק ולשפר את כישוריהם המקצועיים בהיבט הניהולי והחשבונאי. בוגרי החוג יקבלו עדיפות ויתרון משמעותי בשוק העבודה על פני רואי חשבון בעלי תואר ראשון.
 
בין הנושאים שנלמדים בלימודי תואר שני בחשבונאות ניתן למנות את אלה הבאים:
 
 • מדיניות דיבדנד
 • תקציב
 • חשבונאות ניהולית
 • מאזנים
 • השקעות ותכנון הון
 • מבנה ההון
 • ניתוח דוחות פיננסיים
 • ניהול פיננסי
 • קביעת עלויות ותמחיר
 • מימון בינלאומי
 • ניתוח השקעה בחברות
 • אופציות מסחר     
 • אסטרטגיה, ביצוע והערכה     
 • ועוד
 
קהל יעד
 
מי שפונה ללימודי תואר שני בחשבונאות הם בדרך כלל בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים, כלכלה, חשבונאות, ורואי חשבון בפועל.
 
מהו משך זמן הלימודים?
 
תואר שני בחשבונאות, או יותר נכון במימון וניהול חשבונאות כהגדרתו המקצועית, נלמד במשך שנתיים עד שלוש תלוי באינטנסיביות וכן אם עשיתם שנת השלמה לאחר התואר הראשון בחשבונאות.
 
כמה זה עולה?
 
שכר לימוד לתואר שני בחשבונאות נע בין 9600 ל- 15000 ש"ח לשנת לימודים. 
 
היכן לומדים?
 
בארץ ניתן ללמוד לתואר שני בחשבונאות ובמימון במספר מוסדות, ביניהם:

 
 • המרכז האקדמי פרס: תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון וחשבונאות , מקנה לתלמיד יכולות ניתוח והבנה עסקיים כיצד למקסם את רווחי הפירמה שבה הוא עובד או שאותה הוא מייצג. האם לגייס כסף על-ידי הלוואות, הנפקת מניות ועוד.
 
 • המסלול האקדמי: המכללה למינהל מציעה תכנית לתואר שני במימון וניהול לבוגרי שנת ההשלמה במסלול חשבונאות לתואר ראשון.
 
 • אוניברסיטת תל אביב: המסלול נקרא מלמ"ן, מימון וניהול חשבונאות לתואר שני, במסגרת בית  הספר למנהל עסקים. תנאי הקבלה הינם מעבר מבחן GMAT , ציון 80 לפחות בתואר הראשון עם תעודת גמר ומעבר בחינות לשכת רואי החשבון. גם בעלי תארים אחרים יכולים להגיש מועמדות אולם עליהם לעמוד במבחני ידע קודם במתמטיקה וכלכלה והחל מתשס"ט גם בסטטיסטיקה.
 
 • אוניברסיטת בר אילן: באוניברסיטת בר אילן ניתן ללמוד לתואר שני MA בחשבונאות וכן אפשר לקחת חלק בתכנית CPA PRO בה מקבלים שני תארים שניים, תואר שני בחשבונאות ותואר שני במנהל עסקים, זהו מסלול לרואי חשבון מנוסים.

 

אפשרויות התעסוקה

 

בוגרי התואר השני בחשבונאות יכולים להשתלב בעבודה בכל ארגון או עסק, בבנקים השונים, בסוכנויות ביטוח, במשרדי רואי חשבון ויועצי מס, בחברות משקיעים ועוד. כמו כן, הם יכולים לשמש כנותני שירות עצמאיים ללקוחות מגוונים.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני חשבונאות?

רוצה לדעת יותר על תואר שני חשבונאות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
Whatsapp Whatsapp