רוצה פרטים על תואר שני כלכלה התנהגותית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני בכלכלה בהתמחות כלכלה התנהגותית

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני כלכלה התנהגותית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בכלכלה התנהגותית M.Sc.


הרגש שמאחורי הכסף


הכלכלה ההתנהגותית היא ענף בכלכלה שעוסק בקשר שבין כלכלה לפסיכולוגיה וחוקר את ההשלכה של תיאוריות כלכליות על תיאוריות פסיכולוגיות. החוקרים בוחנים שאלות שונות שמהותיות להתנהלות בזירה הכלכלית, כגון כיצד מתקבלות החלטות פיננסיות? מה משפיע על הבחירה בעת לקיחת סיכונים כלכליים? אילו גורמים רציונליים ורגשיים מובאים בחשבון בעסק בזמן הקצאה של משאבים או בחירה בהשקעות עתידיות?


המסקנות שחוקרים בתחום הכלכלה ההתנהגותית מגיעים אליהן נוגעות הן לצרכנים פרטיים והן לפירמות גדולות, לארגוני ענק ואף לממשלות ומדינות. לאחרונה אף זכו כמה חוקרים ישראלים בפרס נובל לכלכלה על פועלם בתחום זה ומחקרם על גורמים כלכליים שמשפיעים על התנהגותנו הפיננסית.


מי שמתעניינים בפן הפסיכולוגי שמאחורי פעילות המנגנון הכלכלי, ומבקשים להרחיב את הכלים המחקריים שלהם, יכולים לעשות זאת במסגרת תואר שני בכלכלה התנהגותית. בוגרי תכנית זו לתואר שני בכלכלה יכולים להיעזר בכלים הנלמדים בתואר כדי לקדם את הקריירה הקיימת או לפנות לנתיבים מחקריים.


למי מיועדים הלימודים


מסלול זה מיועד לבעלי רקע אקדמי ומקצועי קודם בתחומי הכלכלה ובתחומים נוספים כגון מחשבים, הנדסה או מדעים. הוא מתאים למעוניינים להשתלב במחקר כלכלי בארגונים ובחברות במשק, במוסדות פיננסיים ובאקדמיה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לתואר השני מרחיבים ומעמיקים את הידע התיאורטי שלהם בתחום הכלכלה ומתמקדים בהיבטים התנהגותיים ופסיכולוגיים שלו. הם נחשפים לגישות מחקריות מתקדמות וחדשניות ובוחנים סוגיות בתורת המשחקים, בהתנהגות צרכנים ובפעילותם של שווקים אלקטרוניים ברחבי העולם. בהמשך הם דנים בגורמים קוגניטיביים, חברתיים ורגשיים שמשפיעים על התנהגות פיננסית של ארגונים וצרכנים פרטיים.

 


מתכונת הלימוד


תכנית זו נלמדת במסלול מחקרי עם תזה בלבד. לרוב אורכה כשנתיים אך במקרים מסוימים הסטודנטים יכולים להאריך את משכה לשלוש שנים לכל היותר. במסגרת התואר הם לוקחים חלק בשיעורים עיוניים, בקורסי בחירה ובסמינרים, הם גם מבצעים פרויקטים מעשיים שונים. כמו כן עליהם לבצע מחקר עצמאי במסגרת עבודת התזה, בסיוע של מדריך. סטודנטים מצטיינים במסלול זה יכולים לקבל מלגות לימוד ולעיתים מוצעת להם האפשרות לשמש עוזרי הוראה בחוג.

 


נושאי הלימוד

 

 • מסחר אלקטרוני בשווקים
 • מימון חברות
 • שיטות מתמטיות בכלכלה
 • ניהול מידע וידע
 • למידה וכלכלה התנהגותית
 • מימון התנהגותי
 • תיאוריה ומיקרו ומאקרו כלכלית
 • שיטות מחקר אמפירי
 • תהליכי תפוצה בקהילות אנושיות
 • כלכלה במגזר הציבורי
 • קבלת החלטות ותורת המשחקים
 • אקונומטריקה מתקדמת    
 • בינה מלאכותית ולמידה ממוחשבת    
 • ועוד


תנאי קבלה


תכנית זו מתאימה למועמדים מצטיינים ובעלי הישגים גבוהים, כחלק מתנאי הקבלה לתואר שני בכלכלה בהתמחות זו, על המועמדים להיות בוגרי לימודי כלכלה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול, לימודי פיזיקה, לימודי מדעי המחשב או לימודי הנדסת חשמל בממוצע ציונים של 85 ומעלה. כל המועמדים עוברים ראיונות קבלה בהם נבחן הרקע האקדמי והמקצועי שלהם. מי שאינם מחזיקים בידע קודם מספק בתחום הכלכלה נדרשים לרוב לשיעורי השלמה.

 


תעודה


לסטודנטים המשלימים בהצלחה את כל הדרישות במהלך התואר ניתן תואר שני בכלכלה עם התמחות בכלכלה התנהגותית M.Sc.. לעיתים התואר שניתן הוא תואר שני בכלכלה M.Sc., כאשר ההתמחות מצוינת על גבי ספח מצורף בלבד, ולא על גבי התואר. משום שמדובר במסלול מחקרי, בוגריו יכולים להמשיך לתואר שלישי בכלכלה ובתחומים משיקים אם הם מעוניינים בכך.

 

 

מוסדות

 

 • אוניברסיטת רייכמן (הבינתחומי הרצליה): באוניברסיטת רייכמן נערכת תכנית לתואר שני MA בכלכלה התנהגותית, שמתקיימת בשיתוף בתי הספר לכלכלה ולפסיכולוגיה במוסד הלימוד. המסלול מתמקד בתחום קבלת ההחלטות, הוא נערך בשפה האנגלית. תכנית זו מותאמת לאנשים עובדים והיא כוללת 9 מיני סמסטרים.

 

 • אוניברסיטת חיפה בשיתוף הטכניון (חיפה): התכנית לתואר שני בכלכלה התנהגותית היא מסלול פרי שיתוף פעולה בין האוניברסיטה לבין הטכניון בחיפה. היא מקנה תואר משותף מטעם שני המוסדות. במחלקה לכלכלה באוניברסיטת חיפה מתקיימות תכניות עם וללא תזה וכן מסלולים מיוחדים בתחום לתואר מוסמך, כגון תואר שני בכלכלה בהתמחות מימון, בתכנית המיועדת לחשבונאים.


אתם כנראה שואלים היכן עוד ניתן ללמוד, מה עלות המסלולים השונים, מתי נערכים ימים פתוחים ומהם תנאי הקבלה לכל תכנית. נציגי השירות האישי שלנו כאן כדי לענות על כל שאלה. אנו ממליצים לכם להיעזר בשירות האישי שלנו בחינם וכך לחסוך לעצמכם כסף וזמן.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני כלכלה התנהגותית?

רוצה לדעת יותר על תואר שני כלכלה התנהגותית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד תואר שני כלכלה התנהגותית