תואר ראשון בתקשורת וייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על בר אילן - תקשורת וייעוץ חינוכי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתקשורת וייעוץ חינוכי באוניברסיטת בר אילן - מסלול דו ראשי


רותמים את הלייק והציוץ לייעוץ


הנוכחות של המדיה בחיי היום יום שלנו מורגשת במיוחד אצל ילדים ובני נוער. המדיה הדיגיטלית משפיעה על הדרך בה ילדים מתקשרים ולומדים על העולם והדבר גם גורר שינויים במערכת החינוך, שצריכה להתאים עצמה לתמורות המשמעותיות האלה. תחום הוראה התקשורת הופך למבוקש ביותר ויותר בתי ספר, וגם במקצועות אחרים המורים צריכים לדעת להעביר את החומר באופן חדשני ומסקרן בשילוב טכנולוגיה וניו מדיה.


אוניברסיטת בר אילן עורכת תכנית לתואר ראשון בתקשורת וייעוץ חינוכי. זהו מסלול דו ראשי (דו חוגי) מובנה, שבו הסטודנטים משלבים את התואר הראשון בתקשורת כמקצוע ראשי ואת לימודי הייעוץ החינוכי לתואר ראשון כמקצוע ראשי נוסף. בתכנית זו שני התחומים משלימים זה את זה ומאפשרים לדון בנקודות הקשר שבין המדיה והחינוך היום. הבוגרים יכולים להשתלב במערכות חינוך פורמליות ובלתי פורמליות וכן במגזר העסקי כמפתחי תכניות לימוד והדרכה המשלבים מדיה חדשה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים משלבים בין לימוד מעמיק של עולם התקשורת לבין היכרות עם תהליכים וכלים מתחום הייעוץ במערכת החינוך. הם בוחנים את התפתחות כלי המדיה השונים ואת ההשפעות שלהם על הדור הצעיר, תוך שימת דגש על המדיה החדשה והדיגיטלית. כמו כן, הם דנים בדרכים בהן יועצים ומורים יכולים לפתח כישורי ביקורתיות ויצירתיות אצל תלמידים בעזרת המדיה.


מתכונת הלימוד


אורכו של המסלול הדו ראשי הוא שלוש שנים והוא משלב קורסים משני המקצועות הנלמדים. הם לוקחים חלק בקורסי חובה ובחירה ובסמינריונים בשני התחומים. כמו כן, הם משתתפים בסדנאות מעשיות בתחום המדיה, בענפים כפיתוח מותג, דיבייט ודוברות פוליטית. התכנית כוללת גם פרקטיקום בתחום התקשורת שמאפשר להכיר מקרוב את עולם המדיה בישראל.


נושאי הלימוד


נושאי הלימוד בתכנית זו כוללים בין היתר:

 

  • הפרט בראיה ייעוצית
  • מידענות ומחקר
  • הומור וסאטירה במדיה
  • תקשורת המונים
  • דור העתיד ומדיה חדשה
  • אתיקה עיתונאית
  • ילדים עם הפרעות התנהגותיות
  • מיומנויות ראיון ייעוצי    
  • פסיכולוגיה של התפתחות למידה    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית הספר לתקשורת של בר אילן מפעיל כמה מסלולים דו ראשיים נוספים לתואר הראשון. אלה כוללים תואר ראשון בתקשורת ומדעי המדינה, תואר ראשון בתקשורת וחינוך מיוחד, תואר ראשון בתקשורת וסוציולוגיה אנתרופולוגיה ותואר ראשון בתקשורת ומזרח תיכון. בבית הספר אפשר גם להמשיך לתואר שני בתקשורת.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לאוניברסיטה מביאים בחשבון את הציון המשוקלל של ההישגים בפסיכומטרי ובבגרויות. במקרים מסוימים, מועמדים עם פסיכומטרי גבוה (מעל 710) יכולים להתקבל בלי שקלל בגרויות, או בעלי ממוצע בגרויות גבוה במיוחד (מעל 103) יכולים להתקבל ללא פסיכומטרי.


תעודה


בוגרים המשלימים את כל החובות בתכנית מקבלים תואר ראשון בתקשורת ובייעוץ חינוכי מטעם אוניברסיטת בר אילן. יש לציין כי התואר אינו מקנה לבוגריו הסמכה לשמש יועצים חינוכיים בבתי ספר, לשם כך יש להשלים תואר שני בייעוץ חינוכי.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן

כלים שיעזרו לך לבחור