רוצה פרטים על מכינה בפיזיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכינת השלמה בפיזיקה - מכינת רענון בפיזיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכינה בפיזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה בפיזיקה - מכינה אקדמית בפיזיקה


צריכים להשלים את הידע בפיזיקה?


מדע הפיזיקה מהווה בסיס למגוון רחב של תחומים בתעשייה. הוא מאפשר להבין תהליכים שמתרחשים בטבע, לנתח את אופן פעולתן של מכונות מורכבות ולחזות תגובות בין חומרים. בשל החשיבות הרבה של הפיזיקה, לרוב יש צורך לידע בפיזיקה במסגרת תנאי הקבלה למסלולי לימוד רבים, כגון לימודי הנדסה ולימודי מדעים, בדרך כלל במסגרת ההישגים בבגרות בפיזיקה. בפני מי שאין ברשותם בגרות בפיזיקה או שהציונים שלהם אינם גבוהים מספיק, פתוחה אפשרות נוספות - מכינה בפיזיקה.


מכינות בפיזיקה מתקיימות בדרך כלל כמכינות השלמה או מכינות ריענון ממוקדות בפיזיקה, שמאפשרות להשלים בצורה מרוכזת את החובות בפיזיקה במסגרת תנאי הקבלה ללימודים. לעיתים הן מתקיימות במסלול משותף למכינה בפיזיקה ובמתמטיקה, שבו אפשר להשלים את החובות בשני התחומים. דרך המכינה, הסטודנטים יכולים להשלים את הפערים בדרך לקבלה ללימודים במסלול מבוקש ובמקביל גם לצבור ידע חשוב להמשך לימודיהם.


למי מיועדים הלימודים


המכינה בפיזיקה מתאימה למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי מדעים מדויקים או הנדסה, אשר הציון שלהם בבגרות בפיזיקה נמוך מן הסף המבוקש. היא מתאימה הם למי שאין ברשותם כלל בגרות בפיזיקה ונדרשים לידע בתחום כדי להתקבל ללימודים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במכינה לומדים על סוגיות בסיס מגוונות בפיזיקה ומתוודעים לענפים השונים שלה כגון מכניקה, קינמטיקה, מגנטיות, חשמל ואופטיקה. כמו כן, הם בוחנים חוקיות, תהליכים ותכונות של חומרים. במקביל, הם מחזקים את היכולות המתמטיות שלהם ואת מיומנויות ההסקה הריאלית שחשובות להמשך דרכם בלימודים.


מתכונת הלימוד


אורכה של המכינה בפיזיקה משתנה בין המוסדות ונע בין מספר שבועות לכמה חודשים. בחלק מן המוסדות השיעורים מתקיימים בשעות הבוקר ובאחרים בשעות הערב. לרוב נפתחות מכינות במספר מועדים במהלך השנה, בהתאם למועדי ההרשמה ללימודים.
המכינות משלבות בין מפגשים בכיתה לבין תרגולים נוספים לתלמידים שזקוקים לתגבור נוסף. לקראת סיומה של המכינה מתקיימים מספר מבחנים.


נושאי הלימוד


במכינה נלמדים מגוון של נושאים, בהם גם:

 

 • מעגלי זרם ישיר
 • וקטורים
 • תופעות של האור
 • חוקי ניוטון
 • עקרונות באופטיקה
 • חוקי השימור
 • קינמטיקה ודינמיקה
 • עבודה ואנרגיה
 • מקורות שדה מגנטי
 • חשמל ומגנטיות    
 • אנרגיה מכנית ושימורה    
 • ועוד

 

תנאי קבלה


תנאי הקבלה למכינות אלה שונים ממוסד אחד לאחר. חלק מהמוסדות דורשים ציון של לפחות 500 בפסיכומטרי וזכאות לבגרות ובאחרים יש צורך לעמוד בחובות נוספים. ברבים מהמוסדות יש צורך ברקע במתמטיקה ברמה גבוהה, כגון בגרות במתמטיקה ברמת 4 או 5 יחידות. למי שלא עומדים בדרישה זו מוצעת גם מכינה במתמטיקה.


תעודה והמשך לימודים


סטודנטים שמשלימים את כל חובותיהם במכינה, לרבות מעבר של כל מבחני הגמר, מקבלים תעודת סיום מכינה. תעודה זו מהווה לרוב אישור על השלמת החובות בתחום הפיזיקה, שנחוצים במסגרת תנאי הקבלה. יש לציין כי ממוצע הציונים שדרוש במכינה משתנה בין המוסדות. בוגרים שעומדים גם בכל התנים הנוספים יכולים להתקבל לתכניות לימודים מגוונות בתחומים כמדעים מדויקים, הנדסה ומדעי הטבע.


מוסדות

 

 

 • אוניברסיטת בר אילן: באוניברסיטה מוצעת מכינת קיץ בפיזיקה, וכן מכינה מזורזת בפיזיקה שמיועדת לבוגרי 5 יחידות בפיזיקה שרוצים לרענן את הידע שברשותם לפני תחילת הלימודים. המכינה המזורזת מרוכזת על פני כשבוע, בשעות הערב. כמו כן מתקיימות בבר אילן מכינה להנדסה, מכינה למדעי הטבע, מכינה למדעי המדינה ומכינה להשלמת בגרויות.

 

 

 • מכון טכנולוגי חולון HIT: המכון מציע מכינה בפיזיקה שמיועדת לסטודנטים שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה ללימודי הנדסת חשמל. המכינה כוללת 140 שעות. במוסד הלימדו מתקיימת גם מכינה במתמטיקה ומכינת יסודות במדעי המחשב, לצד מכינה לבגרות.

 

 

 • הטכניון: הטכניון מציע קורסים ייעודיים לסטודנטים שחסרים את דרישות הקדם בפיזיקה, שנועדו להכין אותם לקראת בחינת הסיווג בפיזיקה אשר מהווה תנאי קבלה ללימודי פיזיקה במוסד זה. התכנית כוללת קורס בחשמל וקורס במכניקה, בכל קורס כ - 70 שעות לימוד ועוד כ - 40 שעות לתרגול. ביחידה ללימודים קדם אקדמיים של הטכניון מתקיימת גם מכינה ממושכת, מכינה לעולים חדשים, מכינה לציבור החרדי ומכינת "הישגים בהייטק".

 

 

 • אוניברסיטת אריאל בשומרון: באוניברסיטה מתקיימת "מכינת רענון", שמיועדת למועמדים שעומדים בדרישות הקבלה ללימודי ההנדסה אך הציון שלהם בפיזיקה נמוך מן הנדרש. מכינה זו נערכת בחודשי הקיץ. באוניברסיטה אפשר ללמוד גם במכינה קדם אקדמית, מכינת 30+ ומכינה להנדסה.
שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכינה בפיזיקה?

רוצה לדעת יותר על מכינה בפיזיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חוות דעת של סטודנטים: מכינה
התקבלו 139 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp