תואר שלישי בבריאות הציבור באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - דוקטורט בבריאות הציבור.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תואר שלישי בבריאות הציבור באוניברסיטה העברית בירושלים

 

בריאות שמתחילה במחקר


מי שמגיעים מתחום שירותי הרפואה ובריאות הציבור ומעוניינים להעמיק במחקר תיאורטי וניסויי יכולים לפנות לתואר שלישי בבריאות הציבור שמתקיים באוניברסיטה העברית בירושלים. מסלול לימוד המחקר בא להכשיר חוקרים איכותיים ועצמאיים שיש ברשותם את הכישורים האנליטיים הדרושים לביצוע של מחקרים פורצי דרך בתחום בריאות הציבור, אשר יכולים לסייע לקדם ולפתח את מערכת הרפואה הישראלית והעולמית.


תכנית הלימודים


תלמידי המחקר בבית הספר לבריאות הציבור עוסקים בחקר רב תחומי ובוחנים מגוון רמות של אורגניזמים ביולוגיים, מרמת החברה ועד הרמה המולקולרית. ברמה החברתית, הם חוקרים את מבנה שירותי הבריאות, פערים בבריאות, מדיניות בריאות ותהליכי ניהול של מוסדות טיפול.


במסגרת התואר השלישי בבריאות הציבור, החוקרים עוסקים גם במגוון של נושאים כגון אפידמיולוגיה גנטית, אפידמיולוגיה קלינית, כלכלה ומדיניות הבריאות, מחלות קרדיו ווסקולריות, איכות בשירותי הבריאות, מחלות זיהומיות, מחלת הסרטן, שימוש בחומרים ממכרים וקידום בריאות. כדי לבחון ענפים אלה, הם עושים שימוש במגוון של מערכי מחקר כגון מחקרי מעקב, מחקרי חתך, ניסויים קליניים, מחקרי מקרה ביקורת ומטה אנליזות. הם גם מתמקדים בשלל גישות לניתוח איכותני וכמותני של נתונים בדרכם לבחון שאלות מחקר שנוגעות לשלבים שונים במעגל החיים, מבריאות ילדים ועד קשישים.


בית הספר מפעיל קשרים ברמה המקומית והבין לאומית עם של גורמים בקהילה הרפואית וכן עם גופים בקהילה האקדמית הישראלית והעולמית. בבית הספר משתפים פעולה עם חוקרים בכירים בתחום בריאות הציבור ולוקחים חלק במחקרים לקידום טיפול בחולים, למניעה של מחלות ולניהול איכותי ומושכל יותר של מערכת הבריאות.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית הדוקטורט הוא עד ארבע שנים. הסטודנטים מתחילים את התכנית בשלב ב' שבו הם מנסחים את הטענה במחקר ולומדים בקורסים עיוניים שונים בבית הספר שעוסקים בנושא זה, במטרה להעמיק בו להבין אותו באופן יסודי. לאחר מכן, ולאחר אישור הצעת המחקר על ידי בית הספר, תלמידי המחקר ממשיכים לשלב ב' שבו הם מתמקדים בכתיבה של עבודת המחקר עצמה. כתיבה זו מלווה על ידי המנחה ובמהלכה מדווחים למוסד הלימוד על ההתקדמות. כמו כן, תלמידי המחקר לוקחים חלק בכנסים ובאירועים של בית הספר בהם הם יכולים לחשוף את המחקרים שלהם לגורמים בעולם המחקר, במוסדות נוספים בארץ וכן במוסדות מעבר לים.


סגל מחקר


סגל החוקרים של בית הספר כולל בין היתר: חוקרת בעלת תואר דוקטור שבוחנת את תחום האפידמיולוגיה הגנטית ומתמקדת בסיכונים סביבתיים וגנטיים למחלות מטבוליות; חוקר שעוסק בהיבטים בבריאות וחולי שנוגעים למטבוליזם ולמגפת ההשמנה; פרופסור שמחקריו מתמקדים ביישומים כלכליים שנוגעים למדיניות במערכת הבריאות וכן ברפורמות בשירותי בריאות הנפש; חוקרת שעוסקת בין היתר במחלת הסרטן ובייחוד בלימפומה; פרופסור אשר עוסק במחקריו בשימוש לרעה באלכוהול ובסמים ובפיתוח של טכנולוגיות לקידום בריאות בקרב צעירים בנושא זה, שמשמש יועץ לגופי ממשל בתחום ההתמודדות עם התמכרויות לסמים ולאלכוהול; וחוקרים רבים נוספים.


על מוסד הלימוד


בבית הספר לבריאות הציבור ולרפואה קהילתית של האוניברסיטה העברי פועלים זה למעלה מחמישים שנה לקידום ידע וכלים בתחום הבריאות בארץ וברחבי העולם, במטרה לעודד מחויבות של גורמים מקצועיים ופוליטיים לקידום הענף ולטיפוח שוויון ושמירה על כבוד האדם. בית הספר פועל בחלק משיתוף פעולה בין האוניברסיטה העברית לבין בית החולים הדסה.


הרשות לתלמידי מחקר של האוניברסיטה העברית מציעה תכניות מגוונות לתארים מתקדמים, במסלולים עיוניים או ניסויים. בין התכניות הניסוייות שניתן למצוא באוניברסיטה אפשר למנות תואר שלישי בכימיה, תואר שלישי בגנטיקה, תואר שלישי במדעי המוח, תואר שלישי ברוקחות, תואר שלישי במדעי התזונה ועוד מבחר תכניות מחקריות בענפי המדים השונים.


תנאי קבלה


מועמדים לתכנית זו נדרשים להיות בוגרי תואר שני בבריאות הציבור, במסלול מחקרי, בממוצע ציונים של לפחות 85 וכן ציון של 85 ומעלה בעבודת התזה שלהם. לפני ההרשמה עליהם למצוא מנחה מקרב סגל המחקר של בית הספר לבריאות הציבור, אשר מאשר את ליווי המחקר שלהם. הרשת לתלמידי מחקר של האוניברסיטה העברית מעבירה את בקשות המועמדים לוועדת דוקטורט של בית הספר לבריאות הציבור ועל פי החלטתה של וועדה זו מתקבלים לתכנית לתואר שלישי.

 


תעודה


לתלמידי מחקר שמשלימים בהצלחה את עבודת המחקר ועומדים בכל דרישות מוסד הלימוד ניתן תואר שלישי "דוקטור לפילוסופיה" PhD, על ידי האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

פורום ייעוץ לימודים

שעות לימוד בקורס אלומיניום
מוכתאר אבו חמאד
ללא תגובה
שכר מינימום למהנדס תוכנה
כארמ
ללא תגובה
איפה אפשר ללמוד תרגום לתואר בצפון?
יסמין
ללא תגובה
תואר ראשון וקבלת נקודות זכות על לימודי תעודה קודמים
אנהפרנקפורט
ללא תגובה
איך בוחרים מסלול לימודים מתאים
אלנבויים עליזה
ללא תגובה
גיל אפשרי להתחלת לימודים לתואר
שחר דיין
1 תגובות
מהם תנאי הקבלה לאוניברסיטה העברית
גינון מחארמה
1 תגובות
איך בוחרים מה כדאי ללמוד
הודא שלבי
1 תגובות
סיעוד, סוציולוגיה או רב תחומי
היא טרביה
1 תגובות
אפשר לעסוק בניהול השקעות בלי תואר?
דנה
1 תגובות
האם אפשר לממש את הפיקדון ללימודי קעקועים
אוריאן ממן
1 תגובות
תוצאת בחינת פסיכומטרי 4.07.19
ליאנא אגבאריה
1 תגובות
יעוץ ללימודי תואר שני
אכלאס יחיא
1 תגובות
בחינת CGFNS לאזרחים אמריקאים
שחף
1 תגובות
ערכת לימוד למבחנים פסיכוטכניים
אלכסיי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    הקריה האקדמית אונו 955 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן 927 חוות דעת

  • 4.1

    הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 539 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים