תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול התפעול באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני מנע"ס ותפעול.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במנהל עסקים בהתמחות חקר ביצועים וניהול התפעול באוניברסיטה העברית בירושלים


מכוונים ליעילות מקסימלית


חקר ביצועים הוא ענף שמתמקד בשיטות לשיפור קבלת החלטות ולייעול של תהליכים בעולם העסקי, כשהמטרה היא לנצל בצורה אופטימלית את המשאבים של הארגון. תחום זה רלבנטי לשלל מגזרים במשק הישראלי, בהם כלכלה וניהול כספים, מערכות ייצור, התעשייה ההנדסית, ממשל, מערכת הבריאות או ענפי ההייטק והטכנולוגיה. חברות רבות מסתייעות בשירותיהם של מומחים בתפעול, שיכולים לסייע לחסוך בעלויות ולהביא לרווחים.


מגמות אלה הביאו לעלייה בביקוש למומחים לחקר ביצועים ותפעול וכך גם שכרם של אלה עולה. האוניברסיטה העברית מציעה מסלול תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול התפעול, כאחת ההתמחויות לתואר השני במנהל עסקים. תכנית זו באה להכשיר את בוגריה להתקדם בסולם הניהולי והמחקרי. הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידים שונים כגון ייעוץ וניתוח עסקי ותכנון לוגיסטי בחברות ציבוריות ופרטיות.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול התמחות זה מכירים מודלים ותיאוריות מתחום הניהול שמתמקדות בחקר ביצועים ובניהול של תפעול ופרודוקטיביות. הם רוכשים מיומנויות אסטרטגיות חשובות, שמאפשרות להם לנתח ולבחון בעיות, לפתור אותן בצורה יעילה ולהגיע למסקנות לשיפור ההתנהלות העסקית. כמו כן, הם בוחנים טכניקות לקבלת החלטות עסקיות ולהתמודדות עם אתגרים עכשוויים בתחום התפעול.


מתכונת הלימוד


התואר השני במנהל עסקים בהתמחות זו נמשך כשנתיים וכולל ארבעה סמסטרים. ניתן ללמוד במסלול מחקרי עם תזה או במסלול ללא תזה. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורי חובה, בקורסי בחירה ובסמינר שתחום ניהול התפעול וחקר הביצועים.


נושאי הלימוד

 

 • ניהול המשאב האנושי
 • תזמון הייצור
 • שיטות במחקר שווקים
 • ניהול התעופה
 • מודלים כמותיים בניהול
 • ניהול השקעות
 • ניתוח דינמיקה חברתית
 • תהליכי ניהול שיבוץ
 • הנהגת פרודוקטיביות    
 • ניהול תפעול מבוסס ניתוח אירועים    
 • ועוד


סגל הוראה


ראש התמחות זו הוא פרופסור שמחקריו מתמקדים בין היתר בתזמון הייצור ובמודלים כמותיים בתחום הניהול. בין המרצים במסלול ההתמחות אפשר למנות גם: חוקרת בעלת תואר פרופסור שבוחנת יישומים של תורת המשחקים לניתוח תחרות עסקית בתחומי התעופה והתחבורה; חוקר שעוסק ביישומים של תכנות ומתמטיקה בענפי החשבונאות והפיננסים; ודוקטור שמתמקד במחקריו בניהול שרשרת אספקה ובניהול של לוגיסטיקה ותקבולים.


על מוסד הלימוד


בבית הספר למנהל עסקים של האוניברסיטה העברית מציעים עוד מספר התמחויות בתואר השני. ביניהן נמנות תואר שני במנהל עסקים בהתמחות שיווק, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות בנקאות ומימון, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות אינטרנט ותואר שני במנהל עסקים בהתמחות יזמות ואסטרטגיה.

 


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר השני במנהל עסקים במוסד זה המועמדים צריכים להיות בוגרי תואר ראשון בממוצע ציונים של 80 ומעלה. מי שאינם בוגרי לימודי מנהל עסקים נדרשים לרוב להשתתף בשנת השלמה לפני קבלתם.


כמו כן, נדרש ציון של 48 ומעלה בחלק הכמותי במבחן GMAT. במקרים מסוימים ניתן לקבל פטור ממבחן GMAT, בכפוף להחלטתה של ועדת קבלה. כך למשל מי שממוצע התואר הראשון שלהם מעל 90, או בוגרי לימודי מדעי הטבע בציון 87 ומעלה, יכולים לקבל פטור.

 


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית זכאים לקבל בסיומה תואר שני MBA מוסמך במנהל עסקים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

ssssssssss

פורום לימודי מנהל עסקים

תואר שני בהתמחות ייעוץ ארגוני
זיו
1 תגובות
התמחות נדלן בתואר במנהל עסקים
רותם
1 תגובות
רישום לקורס תואר שני בניהול מצבי חירום
יניב כהן
1 תגובות
מנהל עסקים לתואר שני עם התמחות בהתנהגות ארגונית
הילה גואטה
1 תגובות
יש בשוק העבודה העדפה ללימודי מנהל עסקים על ניהול משאבי אנוש?
זוהר
1 תגובות
מנהל מערכות חינוך במרכז הארץ
לירן חגבי
1 תגובות
לימודים ניהול עסקי ושיווק
Shahar Gershon
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,222 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני במנהל עסקים

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
Whatsapp Whatsapp