תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במשפטים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים

 

בפני החוק

 

תחום המשפט אינו נגמר עם התואר "עורך דין" והוא מצריך חקירה מתמדת, בקרת איכות והתאמה לצרכים עדכניים ולאילוצים מדיניים וחברתיים. לשם כך יש צורך באנשים אשר רוצים לפתח את הדיסציפלינה, להכיר אותה מבפנים ולקדם אותה למען טובת הכלל.

 

תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית מיועד למשפטנים ולנושאי משרות בשירות הציבורית אשר רוצים לקבל את הכלים ואת דרכי החשיבה לעצב מדיניות ציבורית בראי מערכת המשפט, ובכך לתרום למערכת חוקתית הוגנת יותר ולחברה מתוקנת.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים מקנה לסטודנטים ידע מעמיק על דיסציפלינת המשפטים וכלים מחקריים המאפשרים להם לנתח אותה, לבקר אותה ולמצוא מתודות ותכניות יישומיות לשיפורה, כל זאת מנקודת מבט מערכתית המביאה בחשבון את ההיבטים הניהוליים והמדיניים של דיסציפלינת המדיניות הציבורית.

 

תכנית התואר השני במשפטים מחולקת לשלוש חטיבות עיקריות – לימודי תשתית, לימודי מדיניות ציבורית ולימודי משפטים. השילוב של שלוש החטיבות מאפשר בסיס רחב להבנה וליישום הסטודנטים בחקירה וניתוח המדיניות הקיימת ולמצוא חלופות רלוונטיות לבעיות קיימות. כמו כן, הסטודנטים רוכשים ידע רב־תחומי המפתח את ההבנה הנורמטיבית והאינטגרטיבית של תהליכים כלכליים, חברתיים, משפטיים ופוליטיים בארץ ובעולם.

 

מתכונת הלימוד

 

התואר השני מתפרש על פני פרק זמן של כשנתיים. הסטודנטים בוחרים בין מסלול עיוני לבין מסלול מחקרי שבסופו מגישים עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת קורסי וחובה, קורסי בחירה, קורסי סמינר וסדנות מחקר.

 

 

נושאי לימוד

 

 • דת ומדינה בישראל
 • חופש הביטוי
 • אתיקה של עורכי דין
 • ניתוח מדיניות
 • כלכלה ומדיניות ציבורית
 • משפט ורפואה
 • משפט ציבורי וזכויות אדם
 • ביקורת שיפוטית
 • זכויות אדם במשפט הבינלאומי
 • משפט וקולוניאליזם    
 • ההיסטוריה של מערכת המשפט בישראל    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים היא הפקולטה למשפטים הראשונה בישראל של אוניברסיטה ישראלית. הוותק הרב של הפקולטה מאפשר לה להתפתח עם הדיסציפלינה הן מבחינת שיטות ההוראה והן מבחינת תחומי המחקר. הפקולטה מציעה לסטודנטים להשתתף בקבוצות מחקר המשתפות פעולה עם חוקרים אחרים מתחום המשפט ומתחומים אחרים בארץ ובעולם. כמו כן, בפקולטה פועל המכון לקרימינולוגיה המספק נקודת מבט שונה על תחום המשפט. בפקולטה אפשר ללמוד במגוון מסלולים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים ובהם תואר שני במשפט ציבורי ובינלאומי, תואר שני במשפט אזרחי, תואר שני במשפט פלילי ותואר שני במשפט עברי.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית צריכים להיות בעלי תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית או ממוסד אקדמי מוכר בציון ממוצע של 85 ומעלה ולהם ציון "פטור" מלימודי אנגלית ברמה אוניברסיטאית. כמו כן, עליהם לעמוד בתנאי הקבלה של בית הספר למדיניות ציבורית, ובהם החלק הכמותי של בחינת GRE וסדנת מיון.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת הגמר או עבודת התזה, מקבלים תואר L.L.M מוסמך במשפטים ובמדיניות ציבורית מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור