תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במשפטים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים

 

בפני החוק

 

תחום המשפט אינו נגמר עם התואר "עורך דין" והוא מצריך חקירה מתמדת, בקרת איכות והתאמה לצרכים עדכניים ולאילוצים מדיניים וחברתיים. לשם כך יש צורך באנשים אשר רוצים לפתח את הדיסציפלינה, להכיר אותה מבפנים ולקדם אותה למען טובת הכלל.

 

תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית מיועד למשפטנים ולנושאי משרות בשירות הציבורית אשר רוצים לקבל את הכלים ואת דרכי החשיבה לעצב מדיניות ציבורית בראי מערכת המשפט, ובכך לתרום למערכת חוקתית הוגנת יותר ולחברה מתוקנת.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית באוניברסיטה העברית בירושלים מקנה לסטודנטים ידע מעמיק על דיסציפלינת המשפטים וכלים מחקריים המאפשרים להם לנתח אותה, לבקר אותה ולמצוא מתודות ותכניות יישומיות לשיפורה, כל זאת מנקודת מבט מערכתית המביאה בחשבון את ההיבטים הניהוליים והמדיניים של דיסציפלינת המדיניות הציבורית.

 

תכנית התואר השני במשפטים מחולקת לשלוש חטיבות עיקריות – לימודי תשתית, לימודי מדיניות ציבורית ולימודי משפטים. השילוב של שלוש החטיבות מאפשר בסיס רחב להבנה וליישום הסטודנטים בחקירה וניתוח המדיניות הקיימת ולמצוא חלופות רלוונטיות לבעיות קיימות. כמו כן, הסטודנטים רוכשים ידע רב־תחומי המפתח את ההבנה הנורמטיבית והאינטגרטיבית של תהליכים כלכליים, חברתיים, משפטיים ופוליטיים בארץ ובעולם.

 

מתכונת הלימוד

 

התואר השני מתפרש על פני פרק זמן של כשנתיים. הסטודנטים בוחרים בין מסלול עיוני לבין מסלול מחקרי שבסופו מגישים עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת קורסי וחובה, קורסי בחירה, קורסי סמינר וסדנות מחקר.

 

 

נושאי לימוד

 

 • דת ומדינה בישראל
 • חופש הביטוי
 • אתיקה של עורכי דין
 • ניתוח מדיניות
 • כלכלה ומדיניות ציבורית
 • משפט ורפואה
 • משפט ציבורי וזכויות אדם
 • ביקורת שיפוטית
 • זכויות אדם במשפט הבינלאומי
 • משפט וקולוניאליזם    
 • ההיסטוריה של מערכת המשפט בישראל    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים היא הפקולטה למשפטים הראשונה בישראל של אוניברסיטה ישראלית. הוותק הרב של הפקולטה מאפשר לה להתפתח עם הדיסציפלינה הן מבחינת שיטות ההוראה והן מבחינת תחומי המחקר. הפקולטה מציעה לסטודנטים להשתתף בקבוצות מחקר המשתפות פעולה עם חוקרים אחרים מתחום המשפט ומתחומים אחרים בארץ ובעולם. כמו כן, בפקולטה פועל המכון לקרימינולוגיה המספק נקודת מבט שונה על תחום המשפט. בפקולטה אפשר ללמוד במגוון מסלולים לתואר ראשון ולתארים מתקדמים ובהם תואר שני במשפט ציבורי ובינלאומי, תואר שני במשפט אזרחי, תואר שני במשפט פלילי ותואר שני במשפט עברי.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית צריכים להיות בעלי תואר ראשון במשפטים מהאוניברסיטה העברית או ממוסד אקדמי מוכר בציון ממוצע של 85 ומעלה ולהם ציון "פטור" מלימודי אנגלית ברמה אוניברסיטאית. כמו כן, עליהם לעמוד בתנאי הקבלה של בית הספר למדיניות ציבורית, ובהם החלק הכמותי של בחינת GRE וסדנת מיון.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת הגמר או עבודת התזה, מקבלים תואר L.L.M מוסמך במשפטים ובמדיניות ציבורית מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

ssssssssss

פורום לימודי משפטים

ממוצע בגרויות דרוש משפטים
דור
ללא תגובה
הכנה לראיון קבלה למשפטים
אלי שלייפר
1 תגובות
לימודי משפטים במסלול דו חוגי
רותם
1 תגובות
בוגר תואר ראשון מאוניברסיטת תל אביב יכול להתקבל למשפטים בלי בחינות?
יהושע פלד
1 תגובות
אונו או המרכז האקדמי למשפט ועסקים?
ליאל
1 תגובות
הקלות בקבלה לתואר ראשון במשפטים לבוגרי קרימינולוגיה
הודיה כהן
1 תגובות
קבלה למשפטים מעל גיל 50
יגאל
2 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,222 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב966 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני במשפטים

דליה דורנר
השופטת דליה דורנר, שברשותה קריירה של עשרות שנים בעולם המשפט הישראלי וכהונה כשופטת בבית המשפט העליון, חושבת שאחד הכלים המרכזיים להצלחה בלימודי המשפטים היא אהבה גדולה למקצוע - לבחור תחום התמחות פרקטי מצד אחד, אך קרוב ללב מצד שני.
"אדם צריך לדעת מה הוא רוצה לעשות אבל גם צריך לאהוב את התחום. הוא חייב לגלות בו עניין. אני מקווה שמי שהולך ללמוד משפטים עושה זאת כי הנושא מושך את ליבו... אם אתה רוצה להצליח באמת בעולם המשפט, אתה חייב לאהוב את התחום באמת."
דליה דורנר
שופטת בית המשפט העליון בדימוס
Whatsapp Whatsapp