תואר שני במשפטים למנהלים באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במשפטים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני במשפט למנהלים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במשפטים בתכנית למנהלים LLM באוניברסיטה העברית בירושלים


לנהל את עולם המשפט


עולם המשפט טומן בחובו אתגרים לא פשוטים. ככל שהדרג והוותק בתחום עולים כך גדלה גם האחריות המוטלת על כתפיהם של המשפטנים. עורכי דין, שופטים ויועצים בתפקידים נדרשים לא אחת להתמודד עם דילמות חוקיות משמעותיות ובמקביל להתעדכן בהתפתחויות הגלובליות בתחום.


האוניברסיטה העברית מציעה תכנית תואר שני במשפטים למנהלים. מסלול זה לתואר השני במשפטים מיועד למשפטנים ולעורכי דין בכירים והוא בא לאפשר להם לרכוש השכלה משפטית מתקדמת בהתאם לצורכיהם. לאורך המסלול הם מקבלים כלים משפטיים שיכולים לסייע להם לקדם את הקריירה ולשפר את כישורי קבלת ההחלטות שלהם.


תכנית הלימודים


תכנית זו לתואר שני באה להקנות כלים מתקדמים בעולם המשפט, הסטודנטים בה יכולים להעמיק בתחומים השונים ובהם משפט אזרחי, משפט בין לאומי, משפט מסחרי, משפט פלילי ומשפט עברי. בכל אחת מן הדוקטרינות הללו הם דנים בסוגיות עדכניות ובפרט בהיבטים אקטואליים במדינת ישראל. במקביל הם מתוודעים לתיאוריות ולמחקרים חדשים במשפט המשווה מן העשורים האחרונים. כך הם בוחנים באופן ביקורתי דילמות ואתגרים מוסריים שעומדים על סדר היום של משפטנים.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית ללא תזה לתואר שני שמתפרשת על פני שלושה סמסטרים. ישנה אפשרות לפרוש את המסלול עד פרק זמן של 3 שנים לכל היותר. תכנית זו בנויה בהתאם לצורכיהם של משפטנים עובדים וכך השיעורים מרוכזים באחד הערבים בשבוע ובשעות הבוקר ביום שישי.


הקורסים בהם הסטודנטים לוקחים חלק הם ייחודיים לתכנית למנהלים. במסגרתה הם משתתפים בשיעורי חובה ובחירה וגם נדרשים לכתוב כמה עבודות סמינריוניות בתחומי משפט שונים, בהנחיה של צוות ההוראה.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנלמדים במסלול זה אפשר למנות:

 

  • משפט מנהלי
  • דיני ראיות
  • מימון תאגידים
  • דיני עונשין
  • מוסר, משפט וצדק
  • דיני משפחה    
  • סוגיות בקניין רוחני
  • ועוד
  • משפט בינלאומי פומבי    
 


על מוסד הלימוד


בפקולטה למשפטים באוניברסיטה מוצעות מבחר תכניות לתואר השני, בהן תואר שני במשפטים בשפה האנגלית, תואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית ותואר שני בזכויות אדם וצדק מעברי. כמו כן מתקיימות תכניות לתואר שני בקרימינולוגיה. באוניברסיטה פועלות תכניות רבות נוספות לתואר המוסמך, בהן תואר שני במדעי המדינה, תואר שני בחקר ויישוב סכסוכים, תואר שני במנהל עסקים ותואר שני בכלכלה.


תנאי קבלה


מסלול זה מתאים למשפטנים בכירים, בוגרי לימודי משפטים, שסיימו את הלימודים לפני שבע שנים או יותר וברשותם ניסיון מקצועי נרחב. ממוצע הציונים הנדרש לקבלה הוא 80 ומעלה. וועדת הקבלה של האוניברסיטה יכולה במקרים חריגים לקבל מועמדים שאין ברשותם את שנות הוותק הנדרשות או בממוצע הציונים שלהם אינו עומד בסף המבוקש, בכפוף לניסיון מקצועי משמעותי או גורמים אחרים.

 


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל הדרישות בתכנית ומשלימים אותה בהצלחה זכאים לקבל תואר שני LLM מוסמך במשפטים בתכנית המנהלים שניתן על ידי האוניברסיטה העברית. בוגרים שמעוניינים להמשיך לתואר השלישי במשפטים צריכים לבצע השלמות שונות בהן השתתפות בקורסים ובסדנאות מחקר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור