הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - הסבה להוראת תיאטרון.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון באוניברסיטה העברית בירושלים - תעודת הוראה בתיאטרון


שחקנים וגם מורים


מגמות תיאטרון רבות נפתחות בשנים האחרונות בבתי ספר ברחבי הארץ, בעיקר בחטיבות ביניים ובתיכונים. שיעורי התיאטרון מאפשרים לבני הנוער להכיר מקרוב את עולם אמנויות הבמה, לפתח את כישורי המשחק ובמקביל לבנות כישורים אישיים וחברתיים חשובים לחיים. המורים לתיאטרון ממלאים תפקיד חשוב במסע שהתלמידים עובדים מהחשיפה הראשונה למחזות ועד לתשואות בסיום המופע.


במחלקה להוראה של האוניברסיטה העברית בירושלים מתקיימת תכנית הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון. מסלול זה מתאים לאקדמאים מתחום התיאטרון שמעוניינים לעשות שינוי בקריירה וללמד את אמנויות הבמה במגמות בבתי ספר. התכנית מכשירה את האקדמאים להוראה בבתי ספר על יסודיים.


תכנית הלימודים


לאורך מסלול הסבת האקדמאים, המשתתפים משלבים הבנה מעמיקה בתחום החינוך והפדגוגיה עם כלים מעשיים במתודיקה ובמחקר חינוכי בתחום התיאטרון. הם לומדים בהרחבה על סוגיות פסיכולוגיות, פילוסופיות וחברתיות של עבודת המחנכים וגם סוקרים את תהליכי ההתפתחות של תלמידים בגיל ההתבגרות. כמו כן, הם בוחנים תהליכים במערכת החינוך של ביום ובהתנהלותם של בתי ספר ומפתחים כישורי הוראה שמותאמים להתפתחויות במערכת.


כמו כן, נרכשים כלים דידקטיים ופדגוגיים ייעודיים להוראת התיאטרון. הסטודנטים לומדים כיצד ליישם את הידע האקדמי והמעשי שברשותם בעולם אמנויות הבמה בעבודתם בבתי ספר ובוחנים כיצד ליצור תכניות לימוד מעמיקות ומשמעותיות בענף התיאטרון.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית להסבת אקדמאים להוראה הוא כשנתיים. שיעורים מתקיימים ביום או יומיים מרוכזים במהלך השבוע. מועמדים בעלי תארים מתקדמים יכולים ללמוד במסלול מקוצר שהיקפו כשנה אחת, שבו נלמדים מספר ימים מלאים בשבוע לצורך השלמת כל הקורסים.


לצד קורסים עיוניים בחינוך ובתיאטרון, מסלול זה משלב התנסות מעשית בהוראת תיאטרון. ההתנסות מסייעת לסטודנטים להכיר מקרוב את סביבת בית הספר ובמהלכה הם מתרגלים בפועל הוראה בכיתות בהיקף של יום שבועי אחד במהלך השנתיים בתכנית. התנסות זו נערכת בבתי ספר באזור ירושלים בשעות הבוקר, היא מלווה בסדנאות של מדריכים פדגוגיים.


סגל הוראה


הרכז האקדמי של תכניות הוראת מדעי הרוח והאמנויות באוניברסיטה הוא חוקר בעל תואר דוקטור, שעוסק במחקריו בתחום הפדגוגיה הביקורתית ובדילמות בזהותם המקצועית של מחנכים במערכת החינוך הציבורית.


על מוסד הלימוד


במחלקה ללימודי הוראה באוניברסיטה העברית פועלות עוד שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראה, שבהן ניתן לקבל תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי בתחומים שונים במדעי הרוח, במדעים, במדעי החברה ובהוראת שפות. אקדמאים יכולים ללמוד לתעודת הוראה במקצוע אחד או בשני מקצועות, בהתאם לרקע האקדמי הקודם שברשותם. בין המסלולים שמתקיימים במחלקה אפשר למצוא הסבת אקדמאים להוראת אמנות, הסבת אקדמאים להוראת ספרות, הסבת אקדמאים להוראת מוזיקה, הסבת אקדמאים להוראת אזרחות, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת, ומסלולים רבים נוספים. במחלקה פועלות גם תכניות למורים מכהנים שמעוניינים להרחיב את אפשרויות ההוראה שבידיהם, בעזרת תכניות להרחבת הסמכה למורים.


תנאי קבלה


לתכנית מתקבלים מועמדים בוגרי תואר ראשון במגוון של תחומים, בממוצע ציונים של 80 ומעלה. בוגרי לימודים בתחומים מדעיים יכולים להתקבל על סמך ממוצע 75 ומעלה. אין צורך בהכרח ברקע אקדמי או בניסיון קודם בהוראה, עם זאת המועמדים נדרשים לניסיון אקדמי מתאים בתחום התיאטרון בהיקף של חוג לפחות. מי שאין ברשותם רקע מתאים נדרשים לעבור השלמות.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית בהצלחה זכאים לקבל תעודת הוראת תיאטרון לבתי ספר על יסודיים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. עם השלמתה של התכנית הם יכולים להתחיל שנת סטאז' בחינוך, לאחריה יוכלו לקבל גם את רישיון ההוראה ולהשתלב בבתי ספר. כדי לקבל את הרישיון יש לעמוד בכל החובות הנוספים שמציב משרד החינוך, שהוא הגוף האחראי על הענקת הרישיונות למורים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

פורום ייעוץ לימודים

תואר שני בלימוד עבודה
מאיה
1 תגובות
לימודים חלקיים לתואר ראשון
נתנאל
1 תגובות
האם יש צורך בידע קדום בנושא על מנת להירשם?
הודיה והדי
1 תגובות
המשך לימודי דוקטורט לבעלי תואר שני עם ממוצע 80
ראחלה
1 תגובות
לימודי ערב בזמן הצבא
עדן איזנקוט
1 תגובות
הסבה מתחום מערכות מידע לתחום טיפולי
יעל
1 תגובות
הסבה לטיפול רגשי בילדים לבוגרת משפטים במשפטים
ניבין חלילי
1 תגובות
לימודי ארכיונאות הם לתואר או תעודה?
אייר סחר
1 תגובות
איזה תחום מתאים לי?
ירון
1 תגובות
לימודים בזמן השירות הצבאי
אליהו
1 תגובות
מתי מסתכלים על דגש כמותי בתנאי הקבלה לטכניון?
Mohammed Mreh
1 תגובות
תעודת הוראה במסגרת לימוד לנשים חרדיות
ענת סלעי
1 תגובות
תנאי קרלה ללימודי ספורט טיפולי
חנה
1 תגובות
צריך תואר ראשון כדי להמשיך ללימודי טיפול באמנות?
אירה
1 תגובות
תואר שני בתכנית גלוקל - האוניברסיטה העברית
שי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,701 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל 983 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון 1,088 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה 1,250 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים -

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן