הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - הסבה להוראת תיאטרון.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון באוניברסיטה העברית בירושלים - תעודת הוראה בתיאטרון


שחקנים וגם מורים


מגמות תיאטרון רבות נפתחות בשנים האחרונות בבתי ספר ברחבי הארץ, בעיקר בחטיבות ביניים ובתיכונים. שיעורי התיאטרון מאפשרים לבני הנוער להכיר מקרוב את עולם אמנויות הבמה, לפתח את כישורי המשחק ובמקביל לבנות כישורים אישיים וחברתיים חשובים לחיים. המורים לתיאטרון ממלאים תפקיד חשוב במסע שהתלמידים עובדים מהחשיפה הראשונה למחזות ועד לתשואות בסיום המופע.


במחלקה להוראה של האוניברסיטה העברית בירושלים מתקיימת תכנית הסבת אקדמאים להוראת תיאטרון. מסלול זה מתאים לאקדמאים מתחום התיאטרון שמעוניינים לעשות שינוי בקריירה וללמד את אמנויות הבמה במגמות בבתי ספר. התכנית מכשירה את האקדמאים להוראה בבתי ספר על יסודיים.


תכנית הלימודים


לאורך מסלול הסבת האקדמאים, המשתתפים משלבים הבנה מעמיקה בתחום החינוך והפדגוגיה עם כלים מעשיים במתודיקה ובמחקר חינוכי בתחום התיאטרון. הם לומדים בהרחבה על סוגיות פסיכולוגיות, פילוסופיות וחברתיות של עבודת המחנכים וגם סוקרים את תהליכי ההתפתחות של תלמידים בגיל ההתבגרות. כמו כן, הם בוחנים תהליכים במערכת החינוך של ביום ובהתנהלותם של בתי ספר ומפתחים כישורי הוראה שמותאמים להתפתחויות במערכת.


כמו כן, נרכשים כלים דידקטיים ופדגוגיים ייעודיים להוראת התיאטרון. הסטודנטים לומדים כיצד ליישם את הידע האקדמי והמעשי שברשותם בעולם אמנויות הבמה בעבודתם בבתי ספר ובוחנים כיצד ליצור תכניות לימוד מעמיקות ומשמעותיות בענף התיאטרון.


מתכונת הלימוד


היקפה של התכנית להסבת אקדמאים להוראה הוא כשנתיים. שיעורים מתקיימים ביום או יומיים מרוכזים במהלך השבוע. מועמדים בעלי תארים מתקדמים יכולים ללמוד במסלול מקוצר שהיקפו כשנה אחת, שבו נלמדים מספר ימים מלאים בשבוע לצורך השלמת כל הקורסים.


לצד קורסים עיוניים בחינוך ובתיאטרון, מסלול זה משלב התנסות מעשית בהוראת תיאטרון. ההתנסות מסייעת לסטודנטים להכיר מקרוב את סביבת בית הספר ובמהלכה הם מתרגלים בפועל הוראה בכיתות בהיקף של יום שבועי אחד במהלך השנתיים בתכנית. התנסות זו נערכת בבתי ספר באזור ירושלים בשעות הבוקר, היא מלווה בסדנאות של מדריכים פדגוגיים.


סגל הוראה


הרכז האקדמי של תכניות הוראת מדעי הרוח והאמנויות באוניברסיטה הוא חוקר בעל תואר דוקטור, שעוסק במחקריו בתחום הפדגוגיה הביקורתית ובדילמות בזהותם המקצועית של מחנכים במערכת החינוך הציבורית.


על מוסד הלימוד


במחלקה ללימודי הוראה באוניברסיטה העברית פועלות עוד שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראה, שבהן ניתן לקבל תעודת הוראה לבית הספר העל יסודי בתחומים שונים במדעי הרוח, במדעים, במדעי החברה ובהוראת שפות. אקדמאים יכולים ללמוד לתעודת הוראה במקצוע אחד או בשני מקצועות, בהתאם לרקע האקדמי הקודם שברשותם. בין המסלולים שמתקיימים במחלקה אפשר למצוא הסבת אקדמאים להוראת אמנות, הסבת אקדמאים להוראת ספרות, הסבת אקדמאים להוראת מוזיקה, הסבת אקדמאים להוראת אזרחות, הסבת אקדמאים להוראת תקשורת, ומסלולים רבים נוספים. במחלקה פועלות גם תכניות למורים מכהנים שמעוניינים להרחיב את אפשרויות ההוראה שבידיהם, בעזרת תכניות להרחבת הסמכה למורים.


תנאי קבלה


לתכנית מתקבלים מועמדים בוגרי תואר ראשון במגוון של תחומים, בממוצע ציונים של 80 ומעלה. בוגרי לימודים בתחומים מדעיים יכולים להתקבל על סמך ממוצע 75 ומעלה. אין צורך בהכרח ברקע אקדמי או בניסיון קודם בהוראה, עם זאת המועמדים נדרשים לניסיון אקדמי מתאים בתחום התיאטרון בהיקף של חוג לפחות. מי שאין ברשותם רקע מתאים נדרשים לעבור השלמות.


תעודה


סטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית בהצלחה זכאים לקבל תעודת הוראת תיאטרון לבתי ספר על יסודיים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. עם השלמתה של התכנית הם יכולים להתחיל שנת סטאז' בחינוך, לאחריה יוכלו לקבל גם את רישיון ההוראה ולהשתלב בבתי ספר. כדי לקבל את הרישיון יש לעמוד בכל החובות הנוספים שמציב משרד החינוך, שהוא הגוף האחראי על הענקת הרישיונות למורים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

מה המקצוע שמתאים לי?
אודליה
1 תגובות
מה היתרון תואר שני בגישור לעומת קורס?
מיכל יוספן
1 תגובות
השלמת תואר שני לשם המשך לתואר שלישי
אבו ג'ומעה חוסין
1 תגובות
תואר שני בהיסטוריה לבוגרי משפטים
צביקה גורביץ
1 תגובות
מתלבטת איזה תואר ללמוד
נועה כהן
1 תגובות
מתלבטת בין פסיכולוגיה אדריכלות ומשפטים
נעמה כהן
1 תגובות
כדאי ללמוד מדעי החברה?
ליאנה טיין
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,834 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה1,258 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp