לימודי מנהל עסקים ותואר ראשון בתיאטרון באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - מנהל עסקים ותיאטרון.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי מנהל עסקים ותואר ראשון בתיאטרון באוניברסיטה העברית בירושלים - מסלול דו חוגי


מנהלים את עולם התיאטרון


באוניברסיטה העברית בירושלים ניתן ללמוד במסלול לימודי מנהל עסקים ותיאטרון. זוהי תכנית דו חוגית שבה משלבים בין לימודי מנהל עסקים לבין תואר ראשון בתיאטרון. המסלול מאפשר לפתח הבנה עסקית ואמנותית של תהליכי הניהול של מוסדות תרבות ואמנות והוא מיועד למי שמעוניינים להפוך את אהבת התיאטרון לקריירה מבוקשת. הכלים הנרכשים במהלך התכנית יכולים לסייע לבוגרים בניהול של מוסדות כגון תיאטראות, פסטיבלים ואירועים וכן לקדם יוזמות אמנותיות מגוונות.


תכנית הלימודים


סטודנטים בתכנית זו לומדים על נושאים חשובים במנהל עסקים וכן בתחום התיאטרון. הם לומדים בקורסים ייעודיים לתכנית אשר חושפים אותם לשלל היבטים של החווייה האמנותית הישראלית ולתהליכי ניהול אמנות בארץ. התכנית מתמקדת בפיתוח הבנה עסקית ואמנותית של תהליכי הפעילות של מוסדות אמנות ותרבות. כמו כן הם סוקרים כלים לניהול כלכלי ואמנותי מוצלח של מוסדות בתחום התיאטרון.


תכני התכנית משלבים בין קורסים במנהל עסקים וקורסים מן התואר הראשון בתיאטרון וכוללים גם קורסים ייעודיים למסלול הדו חוגי. כמו כן, הסטודנטים נחשפים גם לענפי אמנות נוספים כגון תולדות האמנות, פולקלור ומוזיקולוגיה.


מתכונת הלימוד


היקף הלימודים במסלול הדו חוגי הוא כשלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק במגוון קורסים של שני החוגים. כבר משנת הלימודים הראשונה הם יוצאים לשטח במסגרת ביקורים לאירועי תרבות שונים כגון הצגות ומופעים, אירועים אלה מסייעים להם להכיר את הפעילות בזירת האמנות הירושלמית והישראלית. נוסף על כך מתקיימים מפגשים עם מנהלי מוסדות אמנות שחושפים בפניהם תהליכי התנהלות במוסדות.


כמו כן, התכנית גוללת סדנאות שבהן מפתחים מיומנויות עסקיות ושיווקיות בתחום האמנות ולומדים על נושאים כגון פיתוח משאבים וזכויות יוצרים. במהלך לימודיהם הסטודנטים עורכים פרויקט מעשי שבו הם מתנסים בעבודה במוסד תרבות בליווי של אנשי מקצוע.
באוניברסיטה העברית מאפשרים לסטודנטים מצטיינים להתקבל למסלול ישיר לתואר שני. הם יכולים להשתלב בתכנית זו בשנה השלישית, היא מאפשרת להם להשלים את התואר הראשון וכן תואר שני במנהל עסקים או תואר שני במכון לאמנויות תוך ארבע שנים בלבד.


נושאי הלימוד


הסטודנטים במסלול זה לומדים מגוון נושאים, כגון:

 

 • ניהול פרסום ותקשורת
 • ניהול חברת סטארט אפ
 • פלייבק - תיאטרון שחזור
 • פרפורמנס במרחב הציבורי
 • חקר הפולקלור והתרבות העממית
 • שווקים אלטרנטיביים ומימון המונים   
 • יסודות במימון
 • תיאטרון קהילתי
 • יצירתיות בעסקים
 • התנהגות ארגונית
 • החוויה האמנותית   
 • ועוד

 

על מוסד הלימוד


באוניברסיטה העברית בירושלים מתקיימים מסלולים נוספים המשותפים ללימודי מנהל עסקים ולימודים בתחומי האמנות. אלה כוללים לימודי מנהל עסקים ותולדות האמנות וכן לימודי מנהל עסקים ומוזיקה. תכניות אלה מתאימות למי שמעוניינים להשפיע על הזירה התרבותית והאמנותית ולהשתלב בתפקידים בכירים במוסדות תרבות. בבית הספר למנהל עסקים ניתן ללמוד גם בתכנית לימודי מנהל עסקים ומזרח אסיה, לימודי חשבונאות, לימודי מנהל עסקים למצטיינים ותכניות נוספות. כמו כן ניתן להמשיך לתואר שני במנהל עסקים שמתקיים בהתמחויות שונות ומאפשר להעמיק את המיומנויות העסקיות והמחקריות.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודים מתבססת על ההישגים של המועמדים בבחינות הבגרות ובפסיכומטרי. המועמדים נדרשים לציון בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד ומעלה, בעלי 3 יחידות צריכים להשלים את הידע המתמטי דרך השלמת בגרויות או מכינה מתאימה. מועמדים בעלי ממוצע בגרות של 11 ומעלה יכולים להתקבל גם ללא פסיכומטרי. מומלץ לפנות ישירות אל מוסד הלימוד כדי לקבל את הפרטים העדכניים לגבי תנאי הקבלה.

 

 

 

תעודה


לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את הלימודים במסלול מקבלים תואר ראשון במנהל עסקים ותיאטרון מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

ssssssssss

פורום לימודי מנהל עסקים

במה עובדים אחרי תואר במנהל עסקים?
משה סיני
3 תגובות
תואר 2 במנהל עסקים התמחות בנדלן
רון אגדי
1 תגובות
דלת כניסה לראיית חשבון
שחר
1 תגובות
התלבטות - תואר שני במנהל מערכות בריאות או מנהל עסקים?
תילין
1 תגובות
תואר שני בהתמחות ייעוץ ארגוני
זיו
1 תגובות
התמחות נדלן בתואר במנהל עסקים
רותם
1 תגובות
רישום לקורס תואר שני בניהול מצבי חירום
יניב כהן
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד ניהולי

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 7 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל547 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,224 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מנהל עסקים

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
ד"ר תמי אמיר
הכישורים הנדרשים מסטודנט/ית למנהל עסקים הם כישורים לוגיים אנליטיים טובים, לצד כישורים כמותיים טובים. שליטה טובה בשפה האנגלית הכרחית הן ללימודים והן לתעסוקה. הבנה טובה בתחום המילולי (שפתי) וכמו כן כישורים טכנולוגיים באופן כללי, מהווים יתרון.
תחומי העניין המתאימים הם התחומים היזמיים - עסקיים (ניהול, כספים) לצד תחומי עניין חברתיים (רצון לעבוד עם אנשים) וארגוניים (הבנה בנהלים, זכויות, חברות).
מבחינת תכונות האישיות, בטחון עצמי, רצון להוביל, להשפיע, לנהל, עצמאות ולעיתים משיכה קלה ללקיחת סיכונים. כל זאת לצד פתיחות בינאישית, יכולת יצירת קשר בינאישי בקלות - מהוות תכונות חשובות לעוסקים בתחום.
איזון בין רגשנות (אמוציונליות) לצד מחשבה (רציונליות), יציבות ובשלות אישית - מהווים יתרון בולט לעוסקים בתחום.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp