תואר שלישי במדעי המדינה באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - דוקטורט במדעי המדינה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי במדעי המדינה באוניברסיטה העברית בירושלים


מדינות ומה שבתוכן


חקר מדעי המדינה בימינו כולל מגוון רחב של ענפים וכיווני מחקר. החוקרים בוחנים שאלות בעלות משקל שנוגעות לכל אזרח, הם עוסקים בהיבטים בפעילות מוסדות השלטון, בתהליכי קבלת החלטות ובניית מדיניות, בגיבוש של השקפות פוליטיות ובעוד שלל נושאים מרתקים.


באוניברסיטה העברית אפשר ללמוד בתכנית תואר שלישי במדעי המדינה, מסלול הדוקטורט מאפשר לבעלי תארים מחקריים להעמיק במגוון סוגיות בפוליטיקה, בממשל וביחסים בין מדינות. התכנית שמה לה למטרה להכשיר חוקרים איכותיים שיכולים ליצור שיח ביקורתי ופורה בתחום מדעי המדינה.


תכנית הלימודים


במחלקה למדעי המדינה מציעים לתלמידי המחקר להעמיק במגוון תופעות פוליטיות במסגרת התואר השלישי. הם יכולים לבחון תהליכים שנוגעים למשפט, למוסדות, למחשבה מדינית ולהתנהגות אזרחים כפי שאלה באים לידי ביטוי בעולם היום, כמו כן המחלקה שמה דגש מיוחד על המשטר והפוליטיקה של מדינת ישראל. המחלקה מתמקדת במספר תחומים עיקריים, בהם דמוקרטיה ופוליטיקה ישראלית, תקשורת פוליטית ויחסים בין לאומיים.


המחלקה מפעילה גם תכנית המשלבת תואר שני ותואר שלישי במדעי המדינה, בשם תכנית תל"מ. מטרת התכנית היא להכשיר חוקרים לחקר הפוליטיקה בעולם ובפרט הפוליטיקה הישראלית.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית הדוקטורט נע בין ארבע וחצי לחמש שנים. בשנה הראשונה תלמידי המחקר מנבחים ומגבשים את הצעת המחקר ובהמשך התכנית מתמקדים בכתיבת העבודה המחקרית בליווי של המנחים. לאורך לימודיהם הם משתלבים בשיח המחקרי במחלקה דרך סמינרים, מפגשים עם חוקרים מהעולם ומהארץ וכן הם לוקחים חלק בפורום הדוקטורנטים של המחלקה למדעי המדינה.


נושאי מחקר


בחוג למדעי המדינה של האוניברסיטה העברית נחקרים מגוון רחב של תחומים, הנה כמה מן הנושאים שבהם מתמקדים תלמיד המחקר לאחרונה:

 

  • תדמית מוסרית בעולם הפוליטי
  • תפישות בהטיה פוליטית
  • תפיסות ציבור והיענות בירוקרטית
  • ועדות הכנסת והליך החקיקה
  • ניתוח שיח ממוחשב במרחב הפוליטי
  • תודעה אזרחית בזמן מלחמה
  • תהליכי עיצוב מדיניות וקבלת החלטות
  • טרור ושימוש במדיה חברתית   
  • אסרטגיות לניהול מסרים במדינות דמוקרטיות   
  • ועוד


על מוסד הלימוד


הרשות לתלמידי מחקר של האוניברסיטה העברית מציעה שלל מסלולים לתואר שלישי, בהם ניתן להעמיק במחקר. בין המסלולים המתקיימים נכללים תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי ביחסים בינלאומיים, תואר שלישי בתקשורת, תואר שלישי במדיניות ציבורית, תואר שלישי בהיסטוריה, תואר שלישי בבלשנות, תואר שלישי בפסיכולוגיה ועוד שלל תכניות מחקר. באוניברסיטה מוצעות שלל מלגות מחקר לדוקטורנטים בהן יכולים להיעזר בזמן התואר השלישי.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לתואר השלישי במדעי המדינה צריכים להיות בוגרי תואר שני מחקרי במדעי המדינה, הממוצע הנדרש הוא לפחות 85 כמו כן יש צורך בציון של 85 ומעלה בתזה. על המועמדים למצוא מנחה לכתיבת המחקר לפני קבלתם לתכנית. בוגרי תואר שני במדעי המדינה, שהשלימו מסלול לא מחקרי שברשותם ממוצע 85 ומעלה יכולים להשתתף בתכנית "משלים מחקר" ובמסגרתה לכתוב עבודת גמר.


תעודה


בתום התכנית ניתן תואר שלישי דוקטורט בפילוסופיה על ידי האוניברסיטה העברית בירושלים. כדי לקבל את הדוקטורט יש להשלים בהצלחה את עבודת המחקר ולעמוד בכל דרישות המחלקה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור