תואר שני במנהל עסקים עם התמחות במימון באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני מנע"ס ומימון.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במנהל עסקים בהתמחות מימון MBA באוניברסיטה העברית בירושלים

 

מימון ישיר

 

תחום מנהל העסקים מתמקד בכל המאפיינים של העולם העסקי ובכל האפשרויות למיקסום רווחים ולחקירת מאפייני השווקים השונים. הלומדים ענף זה מקבלים את הכלים העיוניים והיישומיים לקבלת החלטות, לפתרון פתרונות ולהצלחה בכל הענפים של עולם העסקים. תכני הלימוד של התואר השני מותאמים לצורכי המשק הישראלי והעולמי המאפשרים לסטודנטים לפתח דרכי חשיבה יצירתיות ולקדם את הקריירה שלהם מצד אחד ואת העולם העסקי מצד שני.

 

 

תכנית לימודים

 

התואר השני במנהל עסקים בהתמחות מימון באוניברסיטה העברית מקנה לסטודנטים את הכלים הנדרשים בעולם העסקי בכלל ובעולם הפיננסי בפרט. הסטודנטים מרחיבים את הראייה שלהם בדיסציפלינת מנהל העסקים בקורסים כמו ניהול השיווק, התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש ודיני עסקים.

 

כמו כן, הם מקבלים כלים להבנת עולם הכספים והם מבינים לעומק מושגי בסיס כמו שווקי אופציות, שערי ריבית ואסטרטגיות גידור והם לומדים את השווקים בישראל ובארצות הברית וכיצד להעריך את הפירמות השונות ואת הערך שלהן. כמו כן, הם עוסקים בקבלת החלטות בנושאים שונים כמו תקצוב הון, מבנים הוניים ומדיניות חלוקת דיווידנדים.


מתכונת הלימוד

 

ישנם שני מסלולים אפשריים – מסלול רגיל ומסלול מחקרי עם הגשת עבודת תזה. מתכונת הלימוד מורכבת מארבע חטיבות עיקריות: קורסי יסוד ותשתית, קורסי חובה במנהל עסקים, קורסי חובה ובחירה בהתמחות וקורסי סמינר. יתר על כן, הסטודנטים משתתפים בקורסי ליבה מבין אחת ההתמחויות האחרות של בית הספר למנהל עסקים: תואר שני במנהל עסקים בהתמחות שיווק, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות אסטרטגיה ויזמות או תואר שני במנהל עסקים עם התמחות אינטרנט וחקר ביצועים.

 

נושאי הלימוד

 

 • כלכלת אינפורמציה
 • השקעות וניירות ערך
 • חקר ביצועים
 • בחירת תיקי השקעות
 • דיני ניירות ערך
 • שיטות במחקר שווקים
 • אתיקה מקצועית
 • מימון ניסויי והתנהגותי
 • ניהול קרן השקעות    
 • אופציות ונכסים מותנים    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני במנהל עסקים צריכים להיות בוגרי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע 80 ומעלה. נוסף על כך, הם צריכים ציון 48 לכל הפחות בבחינת ה - GMAT ולהמציא פטור באנגלית המוכר על ידי האוניברסיטה העברית.

 

סטודנטים ללא ציון בבחינת GMAT יכולים להתקבל ללימודים אם הם עומדים באחת מן הדרישות שלהלן: תעודת הצטיינות וציון 90 לכל הפחות בלימודי התואר הראשון, ממוצע 87 ומעלה בתואר ראשון במדעי הטבע או ממוצע 85 ומעלה בתואר שני מחקרי.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים שמסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת הגמר או עבודת התזה, מקבלים תואר מוסמך M.BA במנהל עסקים בהתמחות במימון מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.


אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר השני במנהל עסקים בהתמחות מימון יכולים להמשיך לתואר שלישי או להמשיך במחקר אקדמי. כמו כן, הם משתלבים בשוק העבודה בתחומים רבים ומגוונים, כמו ענף הבנקאות בישראל, חברות ייעוץ עסקי, קרנות פנסיה, בתי השקעות, חברות ביטוח, בנק ישראל, הרשות לניירות ערך ומשרד האוצר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור