תואר שלישי בפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - דוקטורט בפסיכולוגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שלישי בפסיכולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים - דוקטורט בפסיכולוגיה


חוקרים את הנפש


המחקר הפסיכולוגי היום עוסק במגוון רחב של תופעות ותהליכים, מניתוח דפוסי התנהגות, דרך מציאת טיפול לקשיים נפשיים ורגשיים ועד פענוח מסתרי התודעה האנושית. באוניברסיטה העברית בירושלים מציעים תכנית תואר שלישי בפסיכולוגיה, שמאפשרת לתלמידי מחקר לצלול לעומקן של סוגיות פסיכולוגיות מרתקות ולערוך מחקרים פורצי דרך שיכולים להשפיע ולתרום לזירת המחקר הפסיכולוגי בארץ ובעולם היום.


תכנית הלימודים


במסגרת התואר השלישי בפסיכולוגיה, תלמידי המחקר יכולים להעמיק במגוון תחומי הדעת של המחלקה, כגון פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה שיקומית ופסיכולוגיה חינוכית. במוסד הלימוד פועלים מרכזי מחקר מגוונים, בתחומים כגון התפתחות הילד והמתבגר, תיאוריות פסיכואנליטיות ופסיכודינמיות, גנטיקה התנהגותית והקשרים אינטלקטואליים ורגשיים של התפתחות אנושית.


נוסף על כך, המחלקה מציעה תכנית לתואר שלישי בפסיכולוגיה מחקרית למצטיינים. מסלול זה שואף להכשיר חוקרים בעלי ראייה רב תחומית המשלבת גישות מדעיות, כמותיות וביקורתיות שנוגעות להתנהגות האנושית, כדי שיוכלו להשתלב באקדמיה ובמערכת הציבורית. המסלול למצטיינים מושתת על שילוב בין ענפי פסיכולוגיה שונים כגון פסיכולוגיה חברתית, פסיכולוגיה קוגניטיבית, פסיכולוגיה התפתחותית, פסיכוביולוגיה ומדעי המוח.


מתכונת הלימוד


היקפה של תכנית התואר השלישי נע בין ארבע לחמש שנים. האוניברסיטה מפעילה מסלול רגיל לדוקטורט וכן מסלול ישיר לתואר שלישי שמיועד לבוגרים מצטיינים של התואר הראשון שיש להם פוטנציאל לביצוע מחקר.


תלמידי הדוקטורט לוקחים חלק בקורסים שונים וכן בסמינר ייעודי שבו כותבים את הצעות המחקר ודנים באתגרים ובבעיות שעולות במהלך המחקר. הם יכולים להסתייע בשלל מלגות לתואר שלישי שמעניקים באוניברסיטה מדי שנה.


נושאי מחקר


במחלקה לפסיכולוגיה של האוניברסיטה העברית נחקרים מגוון רחב של נושאים ותהליכים. הנה כמה מן הנושאים שנחקרים בו לאחרונה:

 

  • מדדים ותוצאות טיפול דינמי
  • דיסלקציה והבנת שפה
  • זהות ניהולית ופסיכולוגיה ארגונית
  • קשרים בין ערכים והורות
  • תפישת הרגשות אצל חולי פרקינסון
  • הומור ויצירתיות בפסיכותרפיה
  • ויסות רגשי בשנות החיים הראשונות
  • הבדל קוגניטיבי בין דעה לעובדה   
  • הפרעות חרדה חברתיות וטיפול קוגניטיבי    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


הרשות לתלמידי מחקר של האוניברסיטה העברית מפעילה מגוון רחב של תכניות לדוקטורט, שמאפשרות לתלמידיהן להעמיק בתחומי ידע מרתקים ולהשפיע על עולם המחקר המקומי והגלובלי ולהטביע בו את חותמם. בין התכניות שמוצעות לתואר שלישי אפשר למנות תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי בפילוסופיה, תואר שלישי בהיסטוריה, תואר שלישי בסוציולוגיה, תואר שלישי במדעי המדינה ועוד מבחר תכניות.


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית זו מותנית באישורה של רשות תלמידי המחקר של האוניברסיטה ובאישור של המחלקה לפסיכולוגיה. במסגרת תנאי הקבלה לתואר השלישי, על המועמדים להיות בוגרי תואר שני בפסיכולוגיה, יש צורך בתואר שני מחקרי בממוצע ציונים 85 ומעלה. כמו כן, יש צורך להציג ציון 85 ומעלה בעבודת התזה. על המועמדים למצוא מדריך לכתיבת העבודה המחקרית מקרב סגל החוקרים של המחלקה ולגבש את נושא עבודת הדוקטורט שלהם. כמו כן הם צריכים לצרף המלצות מגורמים אקדמיים שמעידות על יכולות המחקר.


תעודה


תואר שלישי PhD מוענק על ידי האוניברסיטה העברית בירושלים לתלמידים שעומדים בהצלחה בכל הדרישות בתכנית ומשלימים את עבודת המחקר.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור