לימודי קרימינולוגיה באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - לימודי קרימינולוגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי קרימינולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים

 

בעיני החוק

 

בין שנודה בכך ובין שלא, פשיעה ועבריינות נוגעת בצורה כזו או אחרת לכל אדם באשר הוא, החל מקריאה של כתבה בעיתון וכלה בדילמות מוסריות שנתקלים בהן בחיי היום יום. ישנם גורמים רבים לפשיעה ולעבריינות, הם יכולים לנבוע ממצוקה כלכלית, מלחץ חברתי, מבעיות פסיכולוגיות או מחינוך חברתי ותרבותי של מקום מסוים.

 

תחום הקרימינולוגיה בא לבדוק את המניעים לפשיעה ואת הדרכים למנוע אותה בעזרת כלים אינטר־דיסציפלינריים ממדעי החברה, כגון משפט, חינוך, עבודה הסוציאלית ועוד. הבוחרים ללמוד את תחום הקרימינולוגיה מקבלים תמונה רחבה על הפנים השונים של מערכת החוק והיחס שלהם לגורמי פשיעה. הם לומדים על שיטות לאכיפת החוק, על שיטות מניעה, על מערכת המשפט ועל הדרכים לשיקום פושעים ועבריינים.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי קרימינולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים מקנים לסטודנטים את הכלים לחקירה וללמידה של מערכת אכיפת החוק בישראל למען עשייה הוגנת בשטח הלכה למעשה. הסטודנטים לומדים על המניעים הקיימים לפשיעה ועל הדרכים השונות להתמודד איתה ולמנוע אותה.

 

תכנית הלימודים מתמקדת בהתפתחויות החדשות בתחום והיא עוסקת בקשת התחומים המרכיבים את הדיסציפלינה, לרבות קורבנות, עבריינות, נשים ופשיעה, משפט וחברה, פשעי צווארון לבן, זיהוי פלילי ומדע פורנזי. כמו כן, הסטודנטים לומדים על ההיבטים החברתיים של תחום הפשיעה, כמו היעילות של התכניות לשיקום עבריינים, תגובת המערכות החברתיות לעבריינות ולעבריינים, יחסי משטרה וקהילה, מערכת הכליאה, שיטור טרור ולגיטימיות המשטרה.

 

מתכונת הלימוד

 

משך התואר הוא שלוש שנים והוא נלמד במתכונת דו־חוגית. מתכונת הלימודים כוללת קורסי חובה, קורסי בחירה ותרגולים.

 

 

נושאי לימוד

 

  • פשיעה, מדיה ואינטרנט
  • מערכת אכיפת החוק
  • קרימינולוגיה וזכויות אדם
  • פשיעה ושימוש בסמים
  • דיני ראיות וסדר דין פלילי
  • מושגים במשפט הפלילי    
  • קרימינולוגיה לפי מדעי החברה    
  • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכון לקרימינולוגיה בפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית נוסד למען קידום המחקר הדיסציפלינארי כדי לשפר את איכות החיים של האזרחים במדינה. המכון מתמקד בבדיקה של תיאוריות פשיעה וענישה, בבחינה ביקורתית על מערכת אכיפת החוק ובחקירת התנאים שיאפשרו את צמצום פוטנציאל הפשיעה. המכון מציע מגון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתואר שני ובהן תואר שני בקרימינולוגיה בהתמחות מדע פורנזי ותואר שני בקרימינולוגיה עם התמחות אכיפת החוק.


תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי קרימינולוגיה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון בפסיכומטרי. הקבלה ללימודים נעשית על סמך שקלול הציונים לפי הנוסחה של האוניברסיטה. במסלול קבלה ישירה מתקבלים מועמדים בעלי ממוצע ציוני בגרות 10.00 ומעלה או ציון פסיכומטרי 650.

 

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים מקבלים תואר בוגר בקרימינולוגיה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך במחקר באקדמיה ובמכוני המחקר העוסקים בתחום החינוך, החברה והפשיעה. כמו כן, הם משתלבים בתפקידים שונים במערכת החוק כמו משטרת ישראל, שרות בתי הסוהר ומערכת המשפט ובמוסדות ועמותות לשיקום שכונות ולשיקום עבריינים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור