לימודי מדעי התרופה במסלול ישיר לתואר שני באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - מדעי התרופה מסלול ישיר לתואר שני.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


תכנית מדעי התרופה למסלול מואץ לתואר שני במדעי התרופה באוניברסיטה העברית בירושלים


לפתח את התרופות של העתיד


התרופה שאנו מקבלים מן הרוקח בבית המרקחת אולי נראית פשוטה, אך למעשה מאחורי הכדור או המשחה עומד תהליך ומרכב במיוחד של מחקר, פיתוח וייצור כדי להביא את התרופות אלינו הצרכנים. עולם מדעי התרופה עומל כדי למצוא מרפא למחלות רבות שפוגעות באיכות החיים ואף למציאה של פתרונות למחלות שעד היום נחשבו לחשוכות מרפא.


סטודנטים מצטיינים שמגלים עניין בתחום המחקר הרפואי ופיתוח התרופות יכולים ללמוד במסלול מדעי התרופה של האוניברסיטה העברית. מדובר בתכנית מיוחדת למצטיינים, שבה לומדים לימודי רוקחות לתואר ראשון וכן תואר שני במדעי התרופה במסלול ישיר ומואץ. המסלול הוא מחקרי והוא כולל כתיבת עבודת גמר מחקרית (עבודת תזה), אשר מאפשרת למי שמעוניינים בכך להמשיך גם לתואר שלישי ולפנות לקריירה אקדמית כחוקרים. מטרתו המרכזית של המסלול היא להכשיר דור של חוקרים איכותיים, שיכולים להשתלב בתעשייה הרוקחית וכן בסטארט אפים מגוונים בתעשייה הפרמצבטית והמדעית.


תכנית הלימודים


תכנית מדעי התרופה למצטיינים משלבת ידע מעמיק בתחום הרוקחות ומעשירה בהיבטים שונים במדעים כגון כימיה, רפואה וביולוגיה, במטרה להכשיר מדענים איכותיים למדע התרופות. בתחילתה של התכנית הסטודנטים לומדים על סוגיות בסיסיות במדעים שונים כגון כימיה, מתמטיקה, פיזיקה, ביולוגיה, כימיה אורגנית, אנטומיה, סטטיסטיקה וביוכימיה. לאחר מכן הם מעמיקים בעולמות הרפואה והרוקחות וכך דנים בתהליכים ברוקחות קלינית, במדעי התרופה, בתכנון של תרופות, במינהל רוקחי ובתהליכי מחלה. כמו כן, הם לומדים על סוגיות מתקדמות בענפים כגון פתולוגיה, פרמקותרפיה, כימיה תרופתית, פיזיולוגיה, פרמקוקינטיקה, מיקרוביולוגיה ומדעים ביו רפואיים.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית למסלול ישיר לתואר שני, היקפה הוא חמש שנים. את התואר הראשון מקבלים לאחר השלמת ארבע שנים בתכנית ואת התואר השני מקבלים לאחר השלמת שנה נוספת , אשר מוקדשת ברובה לביצוע של מחקר לצורך כתיבת התזה.


במסגרת תכנית הלימודים למצטיינים, הסטודנטים נחשפים לקורסים מחקריים ולעבודות מחקריות יישומיות כבר במהלך השנה הראשונה. הם משתתפים במחקר במכון למדעי התרופה של האוניברסיטה העברית. החל מסיום השנה השנייה במסלול, הם מצוותים למעבדה של אחד מאנשי הסגל הבכירים באוניברסיטה ושם מבצעים פרויקטים מחקריים בהנחייתם. כמו כן, הם מקדישים זמן לכתיבה של עבודת גמר מחקרית (עבודת תזה), אשר כוללת עבודה מחקרית במעבדות מוסד הלימוד. נוסף על כך, בפני הסטודנטים עומדת האפשרות להמשיך למסלול ישיר לדוקטורט, עם תום השנה החמישית לתכנית זו.


נושאי הלימוד

 

 • פיזיולוגיה של האדם
 • כימיה אנליטית
 • מערכות למתן תרופות
 • תרופות ביולוגיות
 • מודלים לתכנון תרופות
 • טכנולוגיה רוקחית
 • תזונת האדם בחולי ובריאות
 • אימונולוגיה קלינית
 • ביו רוקחות ופרקמקוקינטיקה
 • ביולוגיה של האדם    
 • בסיס פרמקולוגי לטיפול במחלות
 • ועוד
 • שיטות ניסיוניות בכימיה האורגנית    
 


סגל הוראה


המרצים והחוקרים במחלקה זו הם מומחים לענפי הרוקחות, מדעי החיים ומדעי התרופות. הם מנהלים מחקרים מדעיים ענפים וכן מפרסמים מאמרים מדעיים בכתבי עת מובילים בזירת המדע הגלובלית.


על מוסד הלימוד


בית הספר לרוקחות שך האוניברסיטה העברית שייך לפקולטה לרפואה וממוקם בקמפוס עין כרם של מוסד הלימוד. מתקיימות בו מגוון של תכניות לימודים לתואר ראשון וכן מסלולים לתארים מתקדמים. נוסף כל כך, בית הספר עורך מחקרים בתחומים מגוונים, תוך שיתוף פעולה עם חוקרים מבית החולים הדסה וחוקרים ממוסדות וגופים בארץ ובעולם. בית הספר גם ייסד את המכון למדעי התרופה, מתוך ההכרה בחשיבות הרבה של ענף פיתוח וחקר התרופות ובמטרה ליצור תשתיות וידע מדעי להתמודדות עם אתגרי העתיד בתעשיית הביו פרמצבטיקה הצומחת.


בין התכניות שניתן ללמוד בהם בבית הספר לרוקחות אפשר למצוא תואר שני במדעי התרופה וקניין רוחני, תואר שני במדעי התרופה בהתמחות מדע פורנזי ואנליטי (במסלול ללא תזה), תואר שני במדע פורנזי ואנליטי וכן מסלול לתואר שלישי ברוקחות קלינית.


תנאי קבלה


למסלול זה מתקבלים מועמדים שלהם רקע מדעי משמעותי, בעדיפות למי שיש ברשותם לפחות שתי מגמות לימוד מדעיות בתעודת הבגרות בהיקף מוגבר, כגון בגרות בפיזיקה, בגרות בכימיה או בגרות בביולוגיה. מוסד הלימוד שם דגש על הציון בחלק הכמותי של הפסיכומטרי. אל התכנית מתקבלים מדי שנה מספר מצומצם מבין כל המועמדים הטובים ביותר, ובין שלבי הקבלה עוברים גם ראיונות אישיים.

 


תעודה


סטודנטים שעומדים בהצלחה בכל התנאים במהלך תכנית זו, זכאים לקבל שני תארים. עם השלמת ארבע השנים הראשונות בתכנית והשלמה של הסטאז' ברוקחות, הם זכאים לקבל תואר ראשון "בוגר ברוקחות" B.Sc.Pharm מטעם האוניברסיטה העברית, ולאחר תום השנה החמישית והגשת עבודת התזה לאחר שנת מחקר נוספת, ניתן תואר שני מוסמך במדעי התרופה M.Sc. מטעם האוניברסיטה. נוסף על כך, הבוגרים מקבלים זכאות להוצאת רישיון רוקח, אשר מהווה תנאי חיוני והכרחי למעוניינים לעסוק במקצוע.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

פורום לימודי מדעים

תואר ראשון בכימיה או באופטומטריה
דניאל
1 תגובות
קבלה לתואר שני בפיזיותרפיה ובריאות הציבור
Kayla Revivo
1 תגובות
מוסדות אפשריים ללימודי מדעי המוח
שיר
1 תגובות
אפשר להתקבל לקורס פיזיקה לפני סיום תיכון?
רמזיה גדבאן
1 תגובות
תואר שני במתמטיקה פיננסית
סלאם
1 תגובות
קבלה ללימודי מדעי הטבע
רותי
1 תגובות
התלבטות בין תארים שונים בתחום המדעים
שקד
1 תגובות
תנאי קבלה לתואר שני במתמטיקה
דנה
1 תגובות
מה ההבדל בין הנדסת כימיה להנדסה פרמצבטית?
רחל
1 תגובות
קבלה לתואר שני בפיסיקה
אלון
1 תגובות
תנאי קבלה והרשמה לחוג לביולוגיה
ח'זנה
1 תגובות
תואר שני ברוקחות - מהם תנאי הקבלה?
למיא
1 תגובות
המשך לימודים בתחומים ביולוגיה וכימיה
איסרא
2 תגובות
מסלול לימודי ערב במדעי החיים
אבי
1 תגובות
לימודי ביולוגיה ימית לאחר תואר בעיצוב
אדוה ליטביץ
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 539 חוות דעת

 • 4.1

  מכון טכנולוגי חולון 584 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל 1,198 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים