קורס הוראת מחוננים באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - קורס הוראת מחוננים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראת מחוננים ומצטיינים באוניברסיטה העברית ירושלים


ללמד את הטובים ביותר


תלמידים מצטיינים ומחוננים בולטים בכיתות הלימוד, אך הם מחזיקים גם בכוח לבלוט בהמשך חייהם בשלל מישורי פעילות, כגון יזמות, מחקר אקדמי, עסקים ומדע. כדי לטפח בהם את המיומנויות לצמיחה ולבניית היכולות שלהם יש צורך גם להעניק להם חינוך מותאם לצורכיהם ותומך בפוטנציאל שלהם.


מורים ומחנכים שמעוניינים לרכוש כלים לקידום תלמידים מצטיינים במיוחד בכיתותיהם יכולים ללמוד בקורס הוראת מחוננים שמתקיים באוניברסיטה העברית בירושלים. מסלול זה ללימודי תעודה מקנה לאנשי החינוך שלל מיומנויות פדגוגיות, הן להוראה מותאמת של אותם תלמידים מצטיינים והן לבנייה של תכניות לימוד חדשות שמותאמות למחוננים.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מכירים לעומק מאפיינים ייחודיים של אוכלוסיית התלמידים המצטיינים והמחוננים בשכבות גיל שונות. הם לומדים על צורכים ייחודיים של תלמידים אלה ועל היבטים קוגניטיביים, רגשיים וחברתיים שאופייניים להם. נוסף על כך, הם דנים בדרכים לבניית תכניות לימוד חדשניות למחוננים וליצירת דפוסי הוראה שמותאמים למחוננים, ששמים דגש על תפישה הוליסטית לחינוך תלמידים מצטיינים. הם גם דנים באוכלוסיות ייחודיות שנכללות בציבור המחוננים, כגון הוראת מצטיינים שמתמודדים עם לקות למידה או האתגרים הייחודיים שאופייניים ללמידה של בנות מחוננות מול בנים מחוננים.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית דו שנתית, שבה נכללות כ - 120 שעות לימוד מדי שנה. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים. התכנית משלבת בין לימוד תיאורטי לבין התנסות פרקטית בה מתרגלים פדגוגיות שונות להוראת מצטיינים ומחוננים שנלמדות בכיתה.


נושאי הלימוד


בתכנית נלמדים שלל נושאים וביניהם אפשר למנות גם:

 

  • לקויי למידה אצל מחוננים
  • תפישות מצוינות
  • הוראת תלמידות מחוננות
  • אינטליגנציה ומחוננות
  • חשיבה מסדר גבוה ושיפורה
  • יצירתיות אצל מחוננים
  • פיתוח תכניות לימוד למצטיינים
  • דרכים להערכת מחוננים     
  • היבטים קוגניטיביים אצל מחוננים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בבית הספר לחינוך של האוניברסיטה העברית מתקיימות תכניות נוספות ללימודי תעודה דרכן יכולים מורים ואנשי חינוך לפתח את המיומנויות המקצועיות ולקדם את הקריירה בעולם ההוראה הישראלי. אלה כוללות קורס ניתוח התנהגות יישומי ABA, קורס טיפול באמצעות בעלי חיים וקורס גישור ויישוב סכסוכים. ניתן ללמוד בשלל מסלולים לתואר ראשון, תואר שני, תואר שלישי ומסלולי תעודת הוראה בהתמחויות מגוונות.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל עובדים מנוסים בתחום החינוך, היא מתאימה למחנכים, למנהלי בתי ספר, לרכזי תכניות לימוד, למורים מקצועיים, ליועצים בבתי ספר וכן למורים במסגרות לטיפול ולקידום מחוננים. במסגרת תנאי הקבלה יש צורך להגיש מכתב המלצה ממנהל בית הספר בו עובדים המועמדים וכן עליהם לעבור ראיון בפני וועדת קבלה שבוחנת את מידת ההתאמה לתכנית.


תעודה


תעודת גמר ניתנת לבוגרי התכנית אשר עומדים בכל התנאים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. כדי לקבלה, הם צריכים להיות נוכחים בכל השיעורים, להגיש את כל המטלות ולהשלים את מטלת הסיכום.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור