קורס הוראת מחוננים באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי חינוך לתעודה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - קורס הוראת מחוננים.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראת מחוננים ומצטיינים באוניברסיטה העברית ירושלים


ללמד את הטובים ביותר


תלמידים מצטיינים ומחוננים בולטים בכיתות הלימוד, אך הם מחזיקים גם בכוח לבלוט בהמשך חייהם בשלל מישורי פעילות, כגון יזמות, מחקר אקדמי, עסקים ומדע. כדי לטפח בהם את המיומנויות לצמיחה ולבניית היכולות שלהם יש צורך גם להעניק להם חינוך מותאם לצורכיהם ותומך בפוטנציאל שלהם.


מורים ומחנכים שמעוניינים לרכוש כלים לקידום תלמידים מצטיינים במיוחד בכיתותיהם יכולים ללמוד בקורס הוראת מחוננים שמתקיים באוניברסיטה העברית בירושלים. מסלול זה ללימודי תעודה מקנה לאנשי החינוך שלל מיומנויות פדגוגיות, הן להוראה מותאמת של אותם תלמידים מצטיינים והן לבנייה של תכניות לימוד חדשות שמותאמות למחוננים.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס המשתתפים מכירים לעומק מאפיינים ייחודיים של אוכלוסיית התלמידים המצטיינים והמחוננים בשכבות גיל שונות. הם לומדים על צורכים ייחודיים של תלמידים אלה ועל היבטים קוגניטיביים, רגשיים וחברתיים שאופייניים להם. נוסף על כך, הם דנים בדרכים לבניית תכניות לימוד חדשניות למחוננים וליצירת דפוסי הוראה שמותאמים למחוננים, ששמים דגש על תפישה הוליסטית לחינוך תלמידים מצטיינים. הם גם דנים באוכלוסיות ייחודיות שנכללות בציבור המחוננים, כגון הוראת מצטיינים שמתמודדים עם לקות למידה או האתגרים הייחודיים שאופייניים ללמידה של בנות מחוננות מול בנים מחוננים.


מתכונת הלימוד


זוהי תכנית דו שנתית, שבה נכללות כ - 120 שעות לימוד מדי שנה. השיעורים מתקיימים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים. התכנית משלבת בין לימוד תיאורטי לבין התנסות פרקטית בה מתרגלים פדגוגיות שונות להוראת מצטיינים ומחוננים שנלמדות בכיתה.


נושאי הלימוד


בתכנית נלמדים שלל נושאים וביניהם אפשר למנות גם:

 

 • לקויי למידה אצל מחוננים
 • תפישות מצוינות
 • הוראת תלמידות מחוננות
 • אינטליגנציה ומחוננות
 • חשיבה מסדר גבוה ושיפורה
 • יצירתיות אצל מחוננים
 • פיתוח תכניות לימוד למצטיינים
 • דרכים להערכת מחוננים     
 • היבטים קוגניטיביים אצל מחוננים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בבית הספר לחינוך של האוניברסיטה העברית מתקיימות תכניות נוספות ללימודי תעודה דרכן יכולים מורים ואנשי חינוך לפתח את המיומנויות המקצועיות ולקדם את הקריירה בעולם ההוראה הישראלי. אלה כוללות קורס ניתוח התנהגות יישומי ABA, קורס טיפול באמצעות בעלי חיים וקורס גישור ויישוב סכסוכים. ניתן ללמוד בשלל מסלולים לתואר ראשון, תואר שני, תואר שלישי ומסלולי תעודת הוראה בהתמחויות מגוונות.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל עובדים מנוסים בתחום החינוך, היא מתאימה למחנכים, למנהלי בתי ספר, לרכזי תכניות לימוד, למורים מקצועיים, ליועצים בבתי ספר וכן למורים במסגרות לטיפול ולקידום מחוננים. במסגרת תנאי הקבלה יש צורך להגיש מכתב המלצה ממנהל בית הספר בו עובדים המועמדים וכן עליהם לעבור ראיון בפני וועדת קבלה שבוחנת את מידת ההתאמה לתכנית.


תעודה


תעודת גמר ניתנת לבוגרי התכנית אשר עומדים בכל התנאים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. כדי לקבלה, הם צריכים להיות נוכחים בכל השיעורים, להגיש את כל המטלות ולהשלים את מטלת הסיכום.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

ssssssssss

פורום לימודי חינוך

קבלה למסלול דו מחלקתי פסיכולוגיה ותקשורת באוניברסיטת בן גוריון
אופק חנוך
1 תגובות
בחירת לימודים בתחום פרטני עם ילדים
נירית
1 תגובות
השלמת תזה בחוג מדיניות ומנהיגות בחינוך באונברסיטת חיפה או בר אילן
עריפה
1 תגובות
דו חוגי עם תעודת הוראה
אנונימי
1 תגובות
משכורת של הסבת אקדמאים
מאיה
1 תגובות
חוות דעת על מכללת תלפיות
ליטל
1 תגובות
המשך ללימודי דוקטורט עם תואר שני בצטיינות מסלול תזה מכללת אורנים
סוניה זינאלדין
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האקדמיה בבצלאל985 חוות דעת

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר686 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת אריאל1,224 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא לימודי חינוך לתעודה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp