לימודי מנהל עסקים ותולדות האמנות באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - מנהל עסקים ותולדות האמנות.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מנהל עסקים ותולדות האמנות באוניברסיטה העברית בירושלים

 

אמנות הניהול

 

כאשר הולכים למוזיאון, לקונצרט או להופעת מחול החוויה יכולה להיות רבת ממדים, ולכל יצירה ויצירה יש אספקטים רבים. אפשר לנתח יצירה על פי האמן והסגנון האמנותי שלו, על פי התקופה ההיסטורית והחברתית שבה היא נוצרה או על פי המקום שבה היא מוצגת, אם זו גלריה, תערוכה מקומית, הצגת פרינג' או הופעה של נגני רחוב.

 

מעטים האנשים אשר חושבים על ההיבטים הכלכליים והפיננסיים של היצירות שהם רואים, למעט עלות הכרטיס שרכשו. אך כמו בכל תחום אחר, גם בתחום זה ישנם היבטים ניהוליים, ארגוניים וכלכלים. שחקנים צריכים לקבל משכורת, השכרת גלריה להצגת יצירות עולה כסף ומשיכת קהל לתערוכה או להופעה כרוכה בשיווק ובמכירות.

 

תואר המשלב בין מנהל עסקים לבין תולדות האמנות עושה סינרגיה בין התחומים ומעניק ללומדים אותו ראייה רחבה הן על עולם האמנות והן על העולם העסקי, המאפשר להם להיות מנהלים של מוסדות תרבות ומארגני אירועים תרבותיים חכמים ויצירתיים.


תכנית לימודים

 

לימודי מנהל עסקים ותולדות האמנות באוניברסיטה העברית בירושלים הם תכנית דו־חוגית השייכת לבית הספר למנהל עסקים עם דגש על ההיבטים הניהוליים של מוסדות אמנות וארגוני תרבות. הסטודנטים לומדים על כלל ההיבטים הכרוכים בניהול מוסדות אלה כמו האספקטים ההיסטוריים, הערכיים והביצועיים שלהם.

 

תכנית הלימודים מקנה לסטודנטים ידע עסקי וידע אמנותי ההכרחי ליכולות הניהול של מוסדות תרבות ולקידום יזמות אמנותיות בראייה כלכלית נבונה. תלמידי התואר רוכשים כלים לפיתוח חשיבה יצירתית ופורצת גבולות המאפשרת להם לעסוק בפן הכלכלי והניהולי העומד מאחורי היצירות הגדולות והצגתן לציבור.

 

נוסף על כך, הסטודנטים לומדים על מוסדות התרבות והאמנות בישראל, על ההקשרים התרבותיים של יצירות שונות ועל הערכתן הכלכלית. הם נחשפים לתחומי אמנות נוספים, כמו מוזיקה, תיאטרון ופולקלור ועל ההשפעות ההדדיות שלהם אחד על השני.

 

מתכונת הלימוד

 

היקף הלימודים הוא כשלוש שנים. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה במנהל עסקים, קורסי חובה בתולדות האמנות, קורסי בחירה במנהל עסקים, קורסי בחירה בתולדות האמנות, קורסי סמינר והתנסות מעשית במוסדות תרבות בארץ.

 

נושאי הלימוד

 

 • ארגונים מגדריים
 • חקר ביצועים
 • יצירתיות בעסקים
 • יסודות השיווק
 • התנהגות ארגונית
 • יסודות המימון
 • מבוא לסטטיסטיקה
 • מודלים עסקיים
 • יסודות מדעי ההתנהגות
 • גופים ממסדיים    
 • היבטים ארגוניים על תרבות ואמנות    
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

הקבלה ללימודי מנהל עסקים ותולדות האמנות נעשית על בסיס שקלול הציון בפסיכומטרי וממוצע ציוני הבגרויות. כמו כן, מועמדים שממוצע ציוני הבגרות שלהם הוא 11.00 ומועמדים שלהם ציון הפסיכומטרי הוא 675 ומעלה יכולים להתקבל באופן ישיר.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים המסיימים את כל המטלות הנדרשות מקבלים תואר דו־חוגי B.A במנהל עסקים ובתולדות אמנות מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.


אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר יכולים להמשיך לתארים מתקדמים במנהל עסקים או בתולדות האמנות והם משתלבים בתפקידים שונים בתחום ניהול מוסדות תרבות ואמנות, כמו ניהול גלריות, ניהול מוזיאונים, ארגון תערוכות ובתפקידים ניהוליים בתיאטראות, בתזמורות ובאופרה והמחול.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp