תואר ראשון בתקשורת בהתמחות תקשורת פוליטית ואסטרטגית באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר בתקשורת?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר בתקשורת פוליטית.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בתקשורת בהדגש תקשורת פוליטית - אסטרטגית ופתרון סכסוכים למצטיינים באוניברסיטה העברית בירושלים

 

בעיות תקשורת

 

אמצעי התקשורת הם חלק בלתי נפרד מהחיים ויש מגוון של ערוצי תקשורת זמינים אשר מזרימים מידע באופן תמידי, כמו עיתונים, רדיו, טלוויזיה, קולנוע והאינטרנט. נוסף למסרים הגלויים שמקבלים מהתקשורת ישנם גם מסרים סמויים שמאחוריהם עומדות אג'נדות שונות שחותרות להטות את הדעה של צורכי התקשורת לכיוון מסוים.

 

השימוש של פוליטיקאים וארגונים חברתיים בתקשורת אינו דבר חדש ומאז ומתמיד היה קשר אימננטי בין השניים, אך נראה שבשנים האחרונות יחסי הכוחות משתנים, ואם בעבר ידם של מובילי מדיניות הייתה על העליונה, כיום לתקשורת יש יותר כוח מאי פעם וביכולתה להניע תהליכים פוליטיים, אם מבחינה ביטחונית, אם חברתית ואם כלכלית. ערוצי תקשורת רבים נוטים לדעה פוליטית מסוימת ומושכת אליה קהל צרכנים אשר נוטה להסכים איתה או להתנגד לכל דבר שהיא מפרסמת, דוגמות טובות לכך הם עיתונים שונים שפונים לקהל יעד ימני או שמקדמים רעיונות ימניים מצד שני. על כן, לתקשורת בכלל, ולתקשורת פוליטית ואסטרטגית בפרט, יש תפקיד מהותי בקידום או בחיסול של מהלכים פוליטיים ויש לה היכולת לתרום לפתרונות במשברים ובסכסוכים.

 

תכנית הלימודים

 

תואר ראשון בתקשורת בהדגש תקשורת פוליטית אסטרטגית ופתרון סכסוכים באוניברסיטה העברית בירושלים מקנה לסטודנטים ראייה רחבה על ההשפעה של ערוצי התקשורת השונים על מהלכים פוליטיים וכן על שימוש אסטרטגי ופוליטי בתקשורת למען השגת מטרות מדיניות והשפעה על פתרון סכסוכים.

 

מטרתו של התואר הראשון בתקשורת היא לחקור לעומק נושאים תיאורטיים הקשורים לעולים התקשורת כמו עיתונות, טלוויזיה, רדיו, האינטרנט ורשתות חברתיות. לשם כך הסטודנטים לומדים על תהליכי תקשורת והשפעתם על מגמות בחברה, כמו חופש עיתונות, תקשורת המונים, פסיכולוגיה חברתית בראי התקשורת וסוגיות היסטוריות של הקשר בין התקשורת לחברה.

 

הדגש בתקשורת פוליטית אסטרטגית ופתרון סכסוכים מתמקד בתפקיד של התקשורת בגיבוש תהליכים פוליטיים, הן ברמה החברתית הן ברמה המדינית. הסטודנטים לומדים על השימוש בתקשורת אסטרטגית לניהול של משברים וסכסוכים ברמה המקומית וברמה הגלובלית וכן הם רוכשים כלים לחקירת הקשר הקיים בין ערוצי התקשורת לבין היכולת ליצור סכסוכים ולהוביל לפיוס בין צדדים שונים. לשם כך הם לומדים על רשתות התקשורת, על השימוש בשפה ובשיח כדי לקדם אג'נדות פוליטיות, התנגדות חברתית ברשתות החברתיות ודיאלוג בין קבוצות בהתמודדות עם משברים פוליטיים.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי התואר נמשכים שלוש שנים. מתכונת הלימוד בנויה מקורסי חובה בתקשורת, קורסי חובה בהדגש תקשורת פוליטית - אסטרטגית ופתרון סכסוכים, קורסי בחירה, קורסי סמינר וסדנות מעשיות.

 

נושאי לימוד

 

 • דעת קהל בסכסוכים ובמשברים
 • דוברות פוליטית
 • נרטיבים וזהויות בחברה רב תרבותית
 • סוגיות בפרופגנדה
 • תקשורת ודיאלוג בין קבוצות בקונפליקט
 • שפה, תקשורת ופיוס
 • תקשורת מילולית ותקשורת לא מילולית
 • תקשורת מלחמה ושלום
 • תרבות ההשתתפות בתקשורת החדשה
 • ניהול משברים תדמיתיים    
 • ההשלכה של המדיה החברתית על תרבות ופוליטיקה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המחלקה לתקשורת ולעיתונות באוניברסיטה העברית בירושלים מעניקה ללומדים בה את הכלים להעמיק ולחקור בתחומי התקשורת השונים, כמו שימוש בשפה, תרבות הצריכה, צילום ודימויים דיגיטליים, רשתות חברתיות לעומת טלוויזיה וקולנוע, עיתונות מודפסת מול עיתונות דיגיטלית, התנהגות פוליטית, השפעת התקשורת על דעת הקהל ועוד.

 

נוסף ללימודים עיוניים, הסטודנטים מתנסים באופן מעשי בעולם התקשורת בסדנות אשר עוסקות בפרקטיקה תקשורתית על סוגיה השונים, כמו עריכה, דוברות, פרסום, תסריטאות וכתיבה עיתונאית. במחלקה אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים כמו תואר שני בתקשורת בהתמחות תרבות וקולנוע, תואר שני בתקשורת פוליטית ותהליכים פסיכולוגיים בעידן הדיגיטלי, תואר שני באינטרנט ומדיה חדשים ותואר שני בלימודי תקשורת רב תחומיים.

 

תנאי קבלה

 

לתואר הראשון בתקשורת מתקבלים מועמדים שלהם זכאות לתעודת בגרות וציון בבחינת הפסיכומטרי. הקבלה נעשית על סמך ממוצע הציונים של תעודת הבגרות ושל הציון בפסיכומטרי. מועמדים שלהם ממוצע בגרויות 10.25 מתקבלים ללא ציון הפסיכומטרי ומועמדים שלהם ציון פסיכומטרי 650 יכולים להתקבל ללא שכלול של ציוני תעודת הבגרות.

 

לתכנית ההדגש בתקשורת פוליטית - אסטרטגית ופתרון סכסוכים מתקבלים סטודנטים מצטיינים בתקשורת בשנה השנייה ללימודי התואר הראשון שלהם ממוצע ציונים 85 ומעלה בקורסים של שנה א'.

 

תעודה

 

סטודנטים שעומדים בכל דרישות הלימודים, לרבות הגשת עבודת הסמינר, מקבלים תואר B.A בתקשורת בהדגש תקשורת פוליטית - אסטרטגית ופתרון סכסוכים מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

ssssssssss

פורום לימודי תקשורת

קריירה לבוגרי תואר ראשון בתקשורת בלי ניסיון
נוי עמית
1 תגובות
לימודי דוברות ויחסי ציבור
שגיא
1 תגובות
תקשורת או הפקת אירועים?
אלינור זפריאן
2 תגובות
תכנית לימודי תואר ראשון בתקשורת
קרן נועם
1 תגובות
לימודי ערב לתואר בתקשורת
שחר תבור
1 תגובות
קורס עריכת וידיאו ועיצוב מוזיקה
שיראל
1 תגובות
לימודי צילום ועריכת וידאו
שרון
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,090 חוות דעת

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,453 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר בתקשורת

רענן שקד
המפתח להשתלבות בגופי תקשורת לחסרי ניסיון הוא יצירת קשר עם עורכים רלבנטיים, לבוא עם הצעות לכתבות או פרויקטים ובעיקר ליזום – פגישות, רעיונות, קונספטים. צריך לא לחשוש ולהציע את עצמך.
כדי להתבלט בתעשיית התקשורת צריך לזהות את הקול הייחודי שלך ואז לפתח אותו. חשוב לזהות מה הפרסונה היוצרת שלך, מה מייחד אותה ופשוט לדבוק בה, לשכלל אותה ולעשות איתה כמה שיותר. עם הזמן הקול שלך הופך להיות מזוהה ואנשים מתחילים לעקוב אחרייך. במונחים שיווקיים, מדובר על בנייה של מותג אישי, אבל המותג הזה חייב להתבסס על הקול הייחודי שאנחנו מביאים.
רענן שקד
עיתונאי
ד"ר תמי אמיר
תחום הנלמד לעיתים באופן תאורטי ולעיתים באופן מעשי, תחום המשיק לערוצי התקשורת הדיגיטלית והפרסום לצד עיתונאות, רדיו, טלוויזיה ועד שיווק.
מהעוסקים בתחום התקשורת נדרשת יכולת אנליטית לוגית, יכולת מילולית (בכתב ובע"פ) ברמה גבוהה. ידיעת שפה זרה אחת או יותר ברמה טובה מהווה יתרון.
תחומי העניין של העוסקים בתקשורת הינם רבים ומגוונים אך כוללים בעיקר עניין בתחומי חברה, תרבות ואומנות, לעיתים מופיע גם התחום העסקי בפרופיל המתעניינים בתקשורת.
תכונות האישיות – פתיחות בין אישית ויכולת יצירת קשר בקלות, רגישות, יצירתיות, עצמאות. תכונות כמו בטחון עצמי, יכולת עמידה מול קהל, כריזמה, אחריות וגמישות מחשבתית מהווה יתרון.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp