הסבת אקדמאים להוראת אנגלית לדוברי אנגלית באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - הסבה להוראת אנגלית.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


הסבת אקדמאים להוראת אנגלית לדוברי אנגלית - האוניברסיטה העברית בירושלים


גשר לשפה גם בכיתה


קידום הוראת השפה האנגלית בבתי הספר הוא אחד מפרויקטי הדגל של משרד החינוך בשנים האחרונות. במשרד שואפים לסייע לילדי ישראל לדבר בביטחון באנגלית ולרכוש שליטה גבוהה בשפה כהכנה לעתידם המקצועי. אחת מדרכי הפעולה של המשרד היא הכשרתם של דוברי אנגלית ברמת שפת אם לשמש מורים לאנגלית, שיכולים לעשות שימוש בידע הרב שלהם בשפה ולהעבירו הלאה לתלמידיהם. במערכת החינוך היום קיימת דרישה רבה למורים לאנגלית, בדגש על מורים אקדמאים שמגיעים עם רקע וניסיון קודם באקדמיה ובתעשייה.


באוניברסיטה העברית בירושלים פועלת תכנית הסבת אקדמאים להוראת אנגלית שנערכת במסלול ייעודי לדוברי אנגלית ברמה גבוהה. מסלול זה מכשיר את המשתתפים להוראה בחינוך העל יסודי והוא כולל שלל קורסי השלמה בתחום האנגלית ובעולם החינוך, שמעניקים כלים פרקטיים להמשך הדרך בהוראה. תכנית זו מותאמת לדרישות המל"ג והיא נערכת בתמיכת משרד החינוך.


תכנית הלימודים


במהלך הסבת האקדמאים במסלול זה, מקבלים דוברי אנגלית כלים מעולם החינוך שיכולים לסייע להם בהכשרתם כמורים לאנגלית בבתי ספר על יסודיים. מסלול זה כולל שלל קורסים בתחום הפדגוגיה במתודיקה בהוראת אנגלית ובאוריינות מחקר חינוכי, ובמהלכו האקדמאים בוחנים כיצד לתרגם את הידע שברשותם באנגלית לתכנון וניהול של מערכי שיעור בכיתות. במקביל מתקיימים קורסים מגוונים בתחום האנגלית שמטרתם לשכלל את הידע המקצועי ולדעת להתאים את התכנים בהוראה לצורכים של תלמידים בקבוצות גיל שונות.


מתכונת הלימוד


אורכה של התכנית הוא כשנה אחת, שיעורים מרוכזים בשני ימים מלאים במהלך השבוע, משעות הבוקר ועד הערב. שיעורים מתקיימים גם בשבוע מרוכז בקיץ ובחופשות הסמסטר. מסלול זה משלב לימודים עיוניים עם תרגולים מעשיים וכן הכשרה מעשית במערכת החינוך, במהלכה הסטודנטים מתנסים בפועל בהוראה בבתי ספר לתרגול מיומנויות הוראת האנגלית. לאחר השלמת המסלול יש להשלים גם שנת סטאז' בהוראה.


סטודנטים במסלול זה יכולים לקבל מלגות לימוד, וכן הלוואות מותנות מטעם משרד החינוך. המענק מותנה בהתחייבות להוראה במשך כשנתיים לאחר תום התכנית. קבלת המלגות גם מותנית בהשתתפות בתכנית התנדבותית במהלך שנת הלימודים.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטה העברית פועלת המחלקה ללימודי הוראה שבה ניתן ללמוד בתכניות לתעודת הוראה בתחומים כגון מדעי החברה, מדעי הרוח, המדעים והוראת שפות. מסלולים אלה מתאימים לאקדמאים שמעוניינים עבור הסבה להוראה בעל יסודי, וכן למורים שברצונם לעבור הרחבת הסמכה למורים. בין היתר ניתן ללמוד במסלולים כגון הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת ספרות, הסבת אקדמאים להוראת היסטוריה, הסבת אקדמאים להוראת ערבית, הסבת אקדמאים להוראת פסיכולוגיה ועוד מגוון של מסלולים. בית הספר לחינוך עורך תכניות נוספות, כגון לימודי חינוך לתואר ראשון, תואר שני בחינוך ומסלולים לתואר שלישי בחינוך.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל אקדמאים שברשותם תואר ראשון או שני בממוצע ציונים של לפחות 80 ממוסד אקדמי מוכר. נערך מבחן מיון לבדיקת השליטה בשפה האנגלית בכתב ובעל פה, המסלול מיועד לדוברי אנגלית ברמה גבוהה. במסגרת תנאי הקבלה, נערך גם ראיון קבלה בשפה האנגלית, שבו נבדקת התאמתם של המועמדים להשתלבות כמורים במערכת החינוך.


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את תכנית הסבת האקדמאים להוראה ניתנת תעודת הוראת אנגלית לבית הספר העל יסודי. לאחר קבלת תעודת ההוראה ניתן להשתלב בסטאז' מעשי בבתי ספר שהיקפו כשנה אחת. משלימי הסטאז' שעומדים גם בכל החובות שמציב משרד החינוך יכולים לקבל את רישיון ההוראה מטעם המשרד, שמאפשר השתלבות בבתי ספר כמורים וכן מקנה אפשרויות לקידום ולהעלאת שכר בחינוך.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

פורום ייעוץ לימודים

תעודת הוראה במסגרת לימוד לנשים חרדיות
ענת סלעי
ללא תגובה
תנאי קרלה ללימודי ספורט טיפולי
חנה
ללא תגובה
צריך תואר ראשון כדי להמשיך ללימודי טיפול באמנות?
אירה
ללא תגובה
תואר שני בתכנית גלוקל - האוניברסיטה העברית
שי
ללא תגובה
לימודי מנהל עבודה בזמן הצבא
קורן מחלב
1 תגובות
התלבטות לגבי לימודים טיפוליים
חגית
1 תגובות
איזה תארים ראשונים יש?
שליו וקנין
1 תגובות
הנדסאי במפעל שרוצה לעשות הסבה
ג'נטל
1 תגובות
איזה לימודים כדאי לי ללמוד?
אביה שוב
1 תגובות
ייעוץ ללימודים ללא תשלום
דני
1 תגובות
תואר ראשון ללא בגרות מלאה
איתי אוריאל
1 תגובות
הסבה מקצועית לתחום טיפול או חינוך
eynav
2 תגובות
מה הכי כדאי לי ללמוד
אסתר סיירה
1 תגובות
התייעצות: רוצה לבחור תחום לימודים
שחוד רונזה
1 תגובות
התייעצות לגבי בחירת תחום לימודים
זידאן
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,656 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב 1,447 חוות דעת

  • 4.1

    מכון טכנולוגי חולון 588 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת תל אביב 961 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים