תואר שני בקניין רוחני ומדעי התרופה באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במשפטים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני קניין רוחני ומדעי התרופה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בקניין רוחני ומדעי התרופה באוניברסיטה העברית בירושלים


העתיד המשפטי על עולם הפארמה


תעשיית התרופות מציבה לא מעט אתגרים משפטיים לחוקרים, שעומלים על פיתוח התרופות מצילות החיים של מחר. תהליך פיתוח של תרופה או מוצר רפואי חדש מצריך תהליך לא פשוט שכולל רישום פטנטים, טיפול בסוגיות כלכליות ורישום נכון של התרופה לפני שתוכל להגיע אל הצרכנים. ידע משפטי, ובפרט הבנה בקניין הרוחני, יכולה לסייע רבות למדענים ולסייע להם לקדם פרויקטים חדשניים בתחום הפארמה. במקביל, הבנה של תהליכים מדעיים היא חיונית למשפטנים ולעורכי דין שעוסקים בדיני הקנייין הרוחני בתחום התרופות הייחודי.


באוניברסיטה העברית מתקיימת תכנית לתואר שני בקניין רוחני ומדעי התרופה, זהו מסלול לתואר שני במשפטים אשר משולב לפקולטה למשפטים ולבית הספר לרוקחות של מוסד הלימוד. היא מציעה למשפטנים ולחוקרים הזדמנות לרכוש ידע עדכני על תהליכי פיתוח פטנטים ותרופות, הן מבחינה משפטית והן מבחינה מדעית. דרך הכלים שנלמדים בתכנית הבינתחומית יכולים הבוגרים לקדם את הקריירה בתחום הפארמה והמשפט וליזום פרויקטים מגוונים בתחומים אלה.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה מעמיקים בסוגיות שונות בתחום הקניין הרוחני ומתמקדים בדיני פטנטים בתעשיית התרופות והפארמה ובסוגיות המשפטיות אשר עולות לאורך תהליך פיתוח התרופות ושיווק התרופות. הם לומדים על תהליכי מסחור של טכנולוגיות לפיתוח תרופות ועל רישום סימן מסחרי ובוחנים גם היבטים של תכנון ומתן תרופה בתעשייה הביו רפואית הישראלית וכן בתעשיות מעבר לים, כגון בארצות הברית.

 


מתכונת הלימוד


אורכה של התכנית לתואר שני הוא כשנתיים, השיעורים מרוכזים ביומיים במהלך השבוע. הם כוללים קורסי בחירה וחובה של שני המקצועות לצד סדנאות מעשיות שבהן מכירים מקרוב את עבודתם של בוחני פטנטים בתחומי התרופות והפארמה.


נושאי הלימוד


הנושאים שנלמדים במסלול זה כוללים גם:

 

  • מערכות למתן תרופה
  • פיתוח תרופות
  • התעשייה הביו רפואית
  • מסחור טכנולוגיות
  • פטנטים בענף התרופות
  • גילוי תרופות רציונלי
  • אתיקה במשפט וברפואה
  • יסודות בפרמקולוגיה    
  • תעשיית התרופות וקניין רוחני    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית עורכת תכניות נוספות לתואר מוסמך, בהן תואר שני במשפטים במסלול מחקרי, תואר שני במשפטים בתכנית למנהלים ותואר שני במשפטים ומדיניות ציבורית. הפקולטה מפעילה גם מסלול דוקטורט במשפטים (תואר שלישי) אליו יכולים להמשיך בוגרי תארים מחקריים. בפקולטה נערכים קשרים עם גופים משפטיים ומוסדות אקדמיים בעולם וכך נערכים ימי עיון וכן תכניות לחילופי סטודנטים.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל מועמדים בוגרי לימודי משפטים או בוגרי תואר ראשון בענפי מדעי הטבע. הממוצע הנדרש לתואר ראשון הוא 80 לפחות.

 


תעודה


סטודנטים שמשלימים את כל הדרישות מקבלים תואר שני בהתאם לתחום הלימוד הקודם. בוגרי משפטים מקבלים תואר שני LLM מוסמך במשפטים בהתמחות קניין רוחני ומדעי התרופה. בוגרי לימודי מדעי הטבע זכאים לתואר שני M.Sc. מוסמך מדעי הטבע בהתמחות קניין רוחני ומדעי התרופה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור