לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > תואר שלישי > העברית - דוקטורט בחינוך

תואר שלישי בחינוך באוניברסיטה העברית


רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שלישי?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - דוקטורט בחינוך.

עוד מסלולים ומידע
דוקטור בפסיכולוגיה
דוקטור למשפטים
תנאי קבלה לדוקטורט
מלגות לתואר שלישי
מלגות לפוסט דוקטורט
מסלול ישיר לתואר שלישי
דוקטור לכלכלה
תואר שלישי - חינוך
דוקטור למתמטיקה
דוקטור למדעי המחשב
 
 
תואר שלישי - פילוסופיה
לימודי תואר שלישי בביולוגיה
לימודי תואר שלישי בעבודה סוציאלית
לימודי תואר שלישי בהיסטוריה
חקר המוח לדוקטורט
תואר שלישי - חינוך מיוחד
דוקטוראט ברפואה משלימה
דוקטורט מדעי המדינה
דוקטורט הנדסת חשמל
דוקטורט גיאוגרפיה

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

תואר שלישי בחינוך באוניברסיטה העברית בירושלים - דוקטורט בחינוך


חוקרים ומלמדים


שנות הלימוד בבית הספר הן בעלות השפעה על חייהם של ילדים ומתגברים, אך חשוב מכך הן בעלות השלכות מכריעות גם על חיינו כבוגרים. מחקרים הראו שכאשר תלמידים חשו שהחומר הנלמד בכיתה אינו רלבנטי לחייהם או במקרים שבהם לא מצאו עניין בלמידה, המשיכו גם בחייהם הבוגרים לסלוד ממחקר ואף מלימוד דברים חדשים. החוויה בבית הספר היא חלק מהותי מחיינו וכך מקדישים חוקרים ואנשי הוראה מאמצים רבים כדי להפוך אותה לא רק ליעילה, אלא גם לנעימה, לחווייתית, למעשירה ומפתחת.


תואר שלישי בחינוך שמתקיים באוניברסיטה העברית מאפשר לאנשי הוראה להעמיק במגוון של היבטים במערכת החינוך של היום וליצוק את היסודות למערכת ההוראה של העתיד. תכנית התואר השלישי מאפשרת לערוך מחקרים אינטנסיביים בנושאים שעומדים בלבו של השיח החינוכי וכך להעשיר את המחקר החינוכי בארץ ובעולם.


תכנית הלימודים


בית הספר לחינוך של האוניברסיטה העברית מאפשר לחקור של סוגיות בעולם הוראה במסגרת התואר השלישי. תלמידי המחקר יכולים להתעמק בהיבטים לימודיים, רגשיים, חברתיים ואישיים שנוגעים לחייהם של תלמידים, לבחון תהליכי בניית מדיניות במערכת החינוך, לדון ביעילותן של שיטות הוראה ולמידה במערכת של היום ונושאים רבים נוספים שמעסיקים מורים וחוקרים בתחום החינוך.
בבית הספר פועלות מספר מעבדות מחקר במסגרתן יכולים תלמידי המחקר לפעול במהלך הדוקטורט. מעבדות אלה כוללות מעבדה לחקר הפרעות קשב וריכוז ADHD, מעבדה לחקר של הפרעות קוגניטיביות ונוירו התפתחותיות, מעבדה לחקר תהליכי עיבוד ורכישת שפה; מעבדה לחקר תהליכי למידה; מעבדה לחקר קוגניציה ורגש ומעבדה אשר מתמקדת בחקר תחום ההורות.


מתכונת הלימוד


תכנית התואר השלישי נחלקת לשני שלבים, הראשון הוא שלב תכנון מערך המחקר והוא נפרש על פני כשנתיים. לאחר מציאת נושא המחקר, גיבוש הצעת המחקר וקבלת אישור עליה מטעם הוועדה האקדמית, ממשיכים לשלב השני שבו ניגשים לביצוע המעשי של המחקר ולכתיבת עבודת המחקר, היקפו של שלב זה עד ארבע שנים נוספות.


עיקרה של תכנית הדוקטורט היא בכתיבת עבודת המחקר והיא מתבצעת בליווי ובהדרכה של מנחה. כמו כן, תלמידי המחקר נדרשים לקחת חלק בכמה קורסים עיוניים בתחום המחקר שלהם ולהשתתף בסמינרים ובאירועים מחקריים של בית הספר לחינוך. תלמידי המחקר יכולים להיעזר במגוון מלגות לתואר שלישי שמציע בית הספר לחינוך, חלקן מוענק על ידי קרנות פרטיות וגורמים חיצוניים. חלק מן המלגות ניתנות על הצטיינות במהלך התואר השלישי, אחרות מוענקות על סמך נושא המחקר.


סגל הוראה


הסגל המחקרי של בית הספר לחינוך כולל שלל חוקרים שבוחנים היבטים מגוונים בתחום ההוראה. בין נושאי המחקרים שלהם נכללים: מגדר ואידיאולוגיה בחינוך, דיאלוג במערכת ההוראה, שיקום וטיפול בבני נוער עוברי חוק, התמודדות מחנכים עם אלימות, תהליכי למידה והוראה, לקויות למידה, שילוב טכנולוגיות במערכת החינוך, חינוך יהודי וטיפוח זהות יהודית; ועוד מגוון נושאים.


על מוסד הלימוד


הגוף אשר אחראי על תכניות הדוקטורט של האוניברסיטה העברית הוא הרשות ללימודי מחקר. גוף זה אמון על ביקורת ופיקוח על תכניות התואר השלישי, על טיפוח מצוינות מחקרית באוניברסיטה ועל משיכת תלמידים מצטיינים בעלי פוטנציאל למחקר ללמוד לתואר השלישי ולהמשיך לקריירה מחקרית.


בין המסלולים השונים לדוקטורט שפועלים באוניברסיטה העברית מתקיימים תואר שלישי בחינוך יהודי, תואר שלישי בפסיכולוגיה, תואר שלישי בהיסטוריה, תואר שלישי במחשבת ישראל, תואר שלישי במנהל עסקים, תואר שלישי בכלכלה, תואר שלישי ביחסים בינלאומיים, תואר שלישי במקרא, תואר שלישי במדעי הקוגניציה ועוד מבחר של תכניות, בהן גם מסלולים לתואר שלישי ניסויי בענפי המדעים המדויקים ומדעי הטבע.

 


תנאי קבלה


כדי להתקבל לתואר השלישי בחינוך, על המועמדים להיות בעלי תואר שני בחינוך במסלול מחקרי, ממוצע הציונים הנדרש לתואר השני הוא 90 ומעלה, הציון המבוקש בעבודת הגמר המחקרית, התזה, הוא לפחות 90. נוסף על כך, על המועמדים למצוא מנחה למחקר מקרב סגל המחקר של בית הספר לפני תחילת התכנית. מי שעומדים בדרישות אלה מוזמנים לראיון בפני ועדה.
יש לציין כי בוגרי תואר שני בחינוך שאינם בעלי עבודת תזה נדרשים ללמוד בתכנית השלמה למחקר אם ברצונם להתקבל לתואר השלישי. לאחר השלמת תכנית זו, מציאת מנחה למחקר ועמידה בפני וועדה הם יכולים להתקבל לתכנית, בתנאי שהציונים שלהם עומדים ברף המבוקש במסגרת תנאי קבלה לתואר השלישי.


תעודה


לתלמידי מחקר אשר משלימים בהצלחה את עבודת הדוקטורט ועומדים בכל חובותיהם ניתן תואר שלישי דוקטור בפילוסופיה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר
למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

 
המסלולים המבוקשים
תואר שלישי במחשבת ישראל ומורשת ישראל
תואר שלישי במנהל עסקים - להביט בעסקים מגבוה
דוקטורט בסוציולוגיה - תואר שלישי בסוציולוגיה
תואר שלישי בבריאות הציבור
תואר שלישי בתקשורת
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד לתואר שלישי
אוניברסיטת חיפה
תואר שני בביו הנדסה - האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת בן-גוריון
אוניברסיטת בר אילן
אוניברסיטת תל אביב
עוד מוסדות לימוד
 
מוסדות לימוד תואר שלישי
תואר שני בביו הנדסה - האוניברסיטה העברית
אוניברסיטת בן-גוריון
אוניברסיטת בר אילן
הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל
מכון ויצמן למדע
אוניברסיטת תל אביב
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
על איזה חטיף אתה חי בתקופת המבחנים?
במבה, ומלא!
נוטלה, אבל רק כף אחת! (גדושה...)
ברור שבייגלה!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
קשה להתקבל למסלול? (לפני 32 דקות)
קורס קצין בטיחות בתעבורה (לפני 2 שעות, 21 דקות)
קורס נהגי הסעות (לפני 2 שעות, 22 דקות)
השלמה למשפטים לבוגרי תואר ראשון בסיעוד (לפני 3 שעות, 55 דקות)
תוך כמה זמן מתקבלים ציוני בגרות? (לפני 4 שעות, 20 דקות)
 
בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD