לימודי מדעי המחשב ומדעי הסביבה באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המחשב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - מדעי המחשב ומדעי הסביבה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי המחשב ומדעי הסביבה באוניברסיטה העברית בירושלים - דו חוגי


הטכנולוגיה שמאחורי האקולוגיה


משברים ואסונות אקולוגיים בקנה מידה גלובלי מציבים אתגרים לא פשוטים בפני חוקרים, פעילים סביבתיים ומקדמי מדיניות. לאחרונה שואפים לפתח טכנולוגיות מתקדמות כדי לסייע בהתמודדות עם פגיעות אלה ובקידום של סביבה בת קיימא. כך נוצר קשר הדוק בין מומחים במדעי המחשב לבין עולם הסביבה. ניתן גם להשתמש במודלים במתמטיקה ובמדעי המחשב כדי לחזות תופעות אקלימיות ותהליכי שינוי סביבתיים.


טכנולוגיות המידע והנתונים עליהן מתבססים חוקרי הסביבה הולכות ומשתכללות, מה שמביא לדרישה הולכת וגוברת למומחים במחשבים שיכולים לסייע לקדם את חקר הסביבה ולהגיע לתגליות חדשות. מי שמגלים עניין הן בעולם המחשוב והתכנות והן בתחום הסביבה והאקולוגיה יכולים ללמוד בתכנית הדו חוגית ללימודי מדעי המחשב ומדעי הסביבה באוניברסיטה העברית. מסלול זה מעניק סל נרחב של כלים טכנולוגיים, מדעיים וסביבתיים לסטודנטים במטרה לאפשר להם להשתלב בתפקידי פיתוח, תכנון ומחקר בענפי תעשייה מגוונים.


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית יכולים להעמיק במקביל בסוגיות חשובות במחשבים ובתחום הסביבה. לימודי מדעי המחשב חושפים אותם לעקרונות בתכנות, במתמטיקה ובסטטיסטיקה ומסייעים להם לפתח חשיבה אנליטית. הם מכירים שלל טכנולוגיות לניתוח ולעיבוד נתונים וסוקרים את ההתפתחויות האחרונות בעולם המחשוב.


לימודי מדעי הסביבה מקנים להם ידע במדעי הטבע השונים כגון כימיה ופיזיקה ושים דגש על ענפי הסביבה ומדעי כדור הארץ. הסטודנטים לומדים על אתגרים עכשוויים בתחום הסביבה ועל יחסי הגומלים שמתקיימים בין האדם לטבע. הם בוחנים את השימוש במשאבי קרקע ומים ובוחנים דרכים להתמודדות עם משברים אקולוגיים.


מתכונת הלימוד


זהו מסלול לימודים דו חוגי שנפרש על פני כשלוש שנים. הוא משלב בין לימודים עיוניים משני החוגים, סמינרים וסדנאות מעשיות ומעבדות בתחום המחשבים וכן סיורים לימודיים בתחום מדעי הסביבה, שמתקיימים באזורים שונים בארץ.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בתכנית אפשר למנות:

 

 • רשתות תקשורת
 • מדעי הקרקע
 • תורת ההסתברות
 • מבנה המחשב
 • משאבי מים בישראל
 • בינה מלאכותית
 • תכנות מונחה עצמים
 • מערכות לומדות
 • אוקיאנוגרפיה ביולוגית
 • שינויים גלובליים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


את לימודי מדעי המחשב באוניברסיטה העברית אפשר לשלב עם מגוון רחב של תכניות נוספות. בין השילובים האפשריים נמנים לימודי מתמטיקה ומדעי המחשב, לימודי מדעי המחשב ומנהל עסקים, לימודי מדעי המחשב ומדעי הנתונים, לימודי מדעי המחשב וסטטיסטיקה ולימודי מדעי המחשב וכלכלה. גם את לימודי מדעי הסביבה ניתן לשלב עם שלל תכניות מן הפקולטה למדעי הטבע ולמתמטיקה.


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית הדו חוגית כרוכה בעמידה בתנאי הקבלה של שני החוגים. האוניברסיטה שמה דגש על הציון הפסיכומטרי הכמותי, על ממוצע הבגרויות ועל הציון בבגרות במקצועות ריאליים, כמו בגרות במתמטיקה ובגרות בפיזיקה. יש לעמוד גם ברמת "בסיסי" בשפה האנגלית. סטודנטים עם נתוני קבלה גבוהים במיוחד יכולים לקבל מלגות הצטיינות מטעם האוניברסיטה.


תעודה


לסטודנטים אשר משלימים בהצלחה את כל החובות בתכנית ומסיימים אותה בהצלחה ניתן תואר ראשון B.Sc. במדעי המחשב ומדעי הסביבה על ידי האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

לימודי c++ היכן ניתן ללמוד
יוסי
1 תגובות
הצעת מחיר קורס ciso
איתמר
1 תגובות
איפה יש קורס הכרת מחשב?
אלונה
1 תגובות
קורס אוטוקאד בבאר שבע או דימונה
נועם הרוש
1 תגובות
קורס ריענון בcnc
נועם סביון
1 תגובות
מעבר בין אוניברסיטאות במדעי המחשב
נועם
1 תגובות
איך לומדים בתקופת הקורונה?
יוסף בוארדי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,265 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי המחשב

ד"ר תמי אמיר
מדעי המחשב הנו תחום הנשען על מתמטיקה, אלגוריתמים ודורש יכולת אנליטית לוגית גבוהה ביותר ולצדה יכולת כמותית, טכנית צורנית ורמת אנגלית גבוהה.
בתחומי העניין, רצוי עניין בתחום המדע וכמו כן רצוי עניין בתחומים נוספים כגון – ביצועי - טכני, אומנותי, ארגוני ועסקי (אחד או יותר).
בתכונות האישיות, אדם סקרן, בעל יכולת למידה עצמאית, חשיבה מובנית ומסודרת, יכולת לעבוד לבד וביחד. יצירתיות וגמישות מחשבתית – יתרון.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp