לימודי וטרינריה באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מקצועות פרא רפואיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - לימודי וטרינריה.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי וטרינריה באוניברסיטה העברית בירושלים - תכנית דוקטור לווטרינריה


לאהוב בעלי חיים


לבעלי החיים יש תפקיד חשוב בחיים המסורתיים והעכשוויים. הם משמשים את האדם בתעשייה החקלאית וכמקור מזון ובמקביל מהווים "ידידי נפש" של האדם. הווטרינרים אחראיים לשמור על בריאותם של בעלי החיים ושל האנשים שמגדלים אותם וקשורים אליהם. מלבד טיפול וסיוע לבעלי חיים חולים או פצועים, הם גם אחראיים על תחומים כפיקוח על איכות המזון שמקבלים בעלי חיים במשק ובחוות ועל שמירת בריאות הציבור מפני מחלות.


האוניברסיטה העברית מציעה תכנית לדוקטורט בווטרינריה, זוהי התכנית היחידה כיום בישראל בה ניתן ללמוד וטרינריה. בית הספר שואף להכשיר וטרינרים בעלי ידע נרחב, מצוינות מחקרית, רפואית ומדעית ודאגה לרווחת בעלי החיים והאדם.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים לומדים בהרחבה על שיטות טיפוליות שנוגעות לבריאות ולרווחה של בעלי חיים. הם לומדים לטפל בחיות מחמד, חיות בר וחיות משק משלל סוגים. כמו כן, הם מכירים את הממסד הווטרינרי בישראל ולומדים לעבוד בשיתוף עם גורמים בממסד הבריאות והחקלאות, כגון רופאים, חוקרים ואנשי בריאות הציבור במטרה לשמור על בריאותם של בעלי חיים ובני אדם כאחד.


מתכונת הלימוד


משך המסלול כארבע שנים. שלוש השנים הראשונות מתקיימות בפקולטה לחקלאות ברחובות. הם גוללים שיעורים עיוניים, קורסים קליניים, סמינרים, תרגילים מעשיים והתנסות במעבדות ובעבודה טיפולית עם בעלי חיים. השנה הרביעית (באורך של 12 חודשים) מוקדשת כולה ללמידה מעשית של התחום והיא מורכבת מסבבים במחלקות של בתי חולים ווטרינרים ומשרים. שנה זו כוללת תורנויות גם בחגים, בסופי שבוע ובלילות.


נושאי הלימוד

 

 • טיפול ביונקים ימיים
 • היגיינת מזון
 • היסטולוגיה וטרינרית
 • רפואת סוסים
 • אמבריולוגיה וטרינרית
 • רפואה פנימית
 • עיקורים ובריאות הציבור
 • הזנת חיות מחמד
 • רדיולוגיה ושיטות הדמיה
 • ממשק מעלי גירה
 • הערכת איכות מים במדגה
 • אימונולוגיה קלינית    
 • רפואה התנהגותית בבעלי חיים    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש בית הספר עומד פרופסור שהוא מומחה לפתולוגיה קלינית ווטרינרית. כמו כן, הוא מומחה ישראלי לתחום הרפואה הקלינית של חיות הבית הקטנות ולתחום הרפואה הווטרינרית הטרופית.


על מוסד הלימוד


ביתה ספר לווטרינריה של האוניברסיטה מציע מספר תכניות לימוד נוספות, כגון תואר שני בבריאות ציבור ווטרינרית, תכנית משולבת לסטודנטים לווטרינריה במקביל לתואר דוקטור או מוסמך והשתלמויות שונות שמיועדות לוטרינרים ותיקים יותר שברצונם להרחיב את הידע שברשותם.


תנאי קבלה


למסלול יכולים להתקבל בעלי תואר ראשון ממוסד מוכר בציון ממוצע של 85 ומעלה. תחומי הלימוד שמאפשרים קבלה הם לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי פסיכוביולוגיה, לימודי ביולוגיה, לימודי מדעי החיים, לימודי מדעי הים, לימודי מדעי המח, לימודי הנדסה ביו רפואית, לימודי מדעי החי, לימודי רפואה, לימודי רפואת שיניים, לימודי מדעי מעבדה רפואית, לימודי חקלאות (למעט ניהול מלונאות ומשאבי מזון, מנהל חקלאות וכלכלה חקלאית) ולימודי מדעי הטבע (לא כולל לימודי מתמטיקה וחוגים במסגרת בית הספר להנדסה ומדעי המחשב). כמו כן, הם נדרשים להצגת ציון של 80 ומעלה במספר קורסים בתואר הראשון.


נוסף על כך, כל המועמדים נדרשים לציון של לפחות 620 בפסיכומטרי ולהצגת רמת "פטור" בשפה האנגלית. הם נדרשים להציג גם הצהרת בריאות ולהיות בעלי ניסיון מעשי בעבודה טיפולית עם חיות משק ובית, למשל במסגרת מרפאות לחיות מחמד, אורוות, רפתות ומשקים.

 


תעודה


לסטודנטים המשלימים את כל חובותיהם במסלול ניתן תואר דוקטור בווטרינריה DMV. את הרישיון לעסוק בתחום מקבלים הבוגרים לאחר קבלת תואר הדוקטור ותעודות הסיום, מטעם מנהל שירותי הווטרינריה של משרד החקלאות.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp