לימודי כלכלה וסטטיסטיקה בהתמחות אקטואריה באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי כלכלה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - כלכלה וסטטיסטיקה ואקטואריה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי כלכלה וסטטיסטיקה בהתמחות אקטואריה וניהול סיכונים באוניברסיטה העברית בירושלים


מוגנים מפני כל סיכון


בסביבה העסקית של היום, יש חשיבות רבה לניתוח נכון של שיקולי הרווח וההפסד ולהבנה של סוגיות מיסוי ושיווק. לשם כך פועלים אקטוארים ועושים שימוש בכלים סטטיסטיים ומתמטיים במטרה להעריך את הסיכונים העתידיים בפעולות שונות ולהגן מפניהם בכלים פיננסיים. לרוב הם פועלים בתעשיית הביטוח.


במשק הישראלי והעולמי, מקצוע האקטואריה הוא בין המבוקשים והנחשקים, כאשר פירמות וארגונים רבים מבקשים את שירותיהם. כדי לפעול כאקטוארים בישראל, יש צורך לעבור כמה מבחני הסמכה ולעבור התמחות בתחומי הביטוח וניהול הסיכונים. באוניברסיטה העברית מתקיימת תכנית ייחודית ללימודים בהתמחות אקטואריה וניהול סיכונים. ניתן לבחור במסלול במסגרת השילוב הדו חוגי לימודי סטטיסטיקה וכלכלה או בשילוב לימודי מנהל עסקים וסטטיסטיקה. מסלול זה מקנה כלים פיננסיים וניהוליים ובמקביל מספק הכשרה לניתוח נתונים ולהערכת סיכונים.


תכנית הלימודים


תכנית זו מעניקה לתלמידיה את הכלים להסמכה באקטואריה והיא מספקת להם ידע מקיף על תחומי ניהול הסיכונים והביטוח. הם לומדים על שיטות לניתוח נתונים בתנאי אי ודאות ומכירים שיטות בסטטיסטיקה, בהסתברות, בכלכלה ובחקר הביצועים. הם מתחילים ברכישת ידע בכלכלה וכלים בחשבונאות וממשיכים בהיכרות מעמיקה עם סוגיות אקטואליות בביטוח ובניהול של סיכונים פיננסיים מגוונים.


תלמידי המסלול במנהל עסקים מקבלים גם מיומנויות ניהוליות להובלת תהליכים במשק. תלמידים במסלול ללימודי כלכלה רוכשים כלים לניתוח ולפתרון של בעיות פיננסיות אקטואליות מגוונות.

 


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים כשלוש שנים. כאמור, הם מתקיימים כהתמחות במסגרת שילובים דו חוגיים. הסטודנטים לוקחים חלק במגוון קורסי חובה ובחירה של שני החוגים וגם משתתפים בפרויקטים ובסמינרים ובמעבדה בסטטיסטיקה, המאפשרים להם לבחון באופן פרקטי סוגיות נלמדות בתחום האקטואריה, הסטטיסטיקה והביטוח.


נושאי הלימוד

 

 • מתמטיקה פיננסית
 • תורת המחירים
 • ניהול אסטרטגי
 • תיאוריית סיכוני חיים
 • הסקה סטטיסטית
 • שיטות כמותיות בניהול
 • התנהגות ארגונית
 • תהליכים מקריים בביטוח
 • אנליזה סטוכסטית    
 • יישום מודלים סטטיסטיים    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


באוניברסיטה העברית ישנן תכניות לימודים מגוונות, אשר ניתן ללמוד במסגרת חד חוגית או דו חוגית. בין המסלולים בהם אפשר לבחור נכללים לימודי כלכלה ומתמטיקה, לימודי כלכלה ומדעי המחשב, לימודי כלכלה ומשפטים, לימודי חשבונאות, לימודי מנהל עסקים ומזרח אסיה ולימודי מנהל עסקים בתכנית ייחודית לסטודנטים מצטיינים. אפשר להמשיך לתואר שני בתכניות רבות ולקבל כלים מתקדמים למחקר ולקריירה.


תנאי קבלה


במסגרת תנאי הקבלה לתכנית זו, על המועמדים לעמוד בדרישות הן של המחלקה לסטטיסטיקה והן של המחלקה לכלכלה או למנהל עסקים. הקבלה מביאה בחשבון את ממוצע הציונים בפסיכומטרי ובתעודת הבגרות (ציון התאמה). כמו כן, הם נדרשים לידע ברמה גבוהה במתמטיקה, דרך הישגים גבוהים בבגרויות ובחלק הכמותי בפסיכומטרי.


תעודה


לבוגרי תכנית זו מוענק תואר ראשון BA בכלכלה וסטטיסטיקה (או במנהל עסקים וסטטיסטיקה) מטעם האוניברסיטה העברית. הבוגרים זכאים לציון של הדגש אקטואריה וניהול סיכונים על גבי גיליון הציונים שמצורף לתואר. הבוגרים יכולים להירשם למבחני ההסמכה של אגודת האקטוארים לאחר סיום הלימודים, יש לציין כי ההרשמה כרוכה בהצטרפות לאגודה ובתשלום נוסף.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור