לימודי מדעי המחשב וכלכלה באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי המחשב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - מדעי המחשב וכלכלה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

לימודי מדעי המחשב וכלכלה באוניברסיטה העברית בירושלים - דו חוגי


טכנולוגיה ורווחים


השוק הפיננסי לעולם לא מפסיק להתפתח ולאחרונה תמורות טכנולוגיות במשק מסייעות לו לעשות צעד ענק נוסף קדימה. מיישומי מחשב מתקדמים ועד לטכנולוגיות בינה מלאכותית, הטכנולוגיות החדשות הללו, שמכונות גם פינטק (טכנולוגיה פיננסית) יכולות לסייע לייעל תהליכים ולחסוך במשאבים וכן לחזות מגמות עתידיות בשווקים. כך נוצרת דרישה מוגברת למומחים ששולטים הן בכלכלה ובן במחשבים, שיכולים לתכנן את הטכנולוגיות הפיננסיות של העתיד ולתחזק את אלה הקיימות.


לימודי מדעי המחשב וכלכלה שמתקיימים באוניברסיטה העברית נערכים במסלול דו חוגי, ששם לו למטרה להעניק לסטודנטים השכלה אנליטית ופיננסית כאחד. הסטודנטים רוכשים ידע בטכנולוגיות מתקדמות ותיאוריות כלכליות שיכול לפתוח עבורם דלתות בתחומים מבוקשים כגון ניהול הייטק וזירת המסחר האלקטרוני. כמו כן, הבוגרים יכולים להשתלב לתארים מתקדמים בענפים אלה שכן בידיהם הכשרה מתמטית מעמיקה.


תכנית הלימודים


לימודי מדעי המחשב מעניקים לסטודנטים ידע רב אודות תיאוריה של מדעי המחשב וכן כלים פרקטיים בתכנון, בניתוח, ובבניה של מערכות תוכנה. הם מפתחים את הכישורים האנליטיים שלהם ולומדים על סוגיות במתמטיקה, בסטטיסטיקה ובתחומים משיקים נוספים כגון סיבוכיות ואלגוריתמים.


במהלך לימודי כלכלה, הסטודנטים דנים בהרחבה במגבלות ובכוח של מדיניות כלכלית במשק ובוחנים ואת השיקולים שמאחורי קבלת החלטות פיננסיות מהותיות. הם עוסקים בסוגיות כגון מימון, כלכלת סביבה ועבודה וכן ביישומים כלכליים בעידן האינטרנט.


מתכונת הלימוד


זהו מסלול לימודים דו חוגי והוא נפרש על פני כשלוש שנים. הוא כולל קורסים עיוניים של שני החוגים, תרגילים מעשיים וכן השתתפות במעבדות מעשיות בתחום מדעי המחשב, בנושאים כגון תכנות, רשתות, מערכות מבוזרות ומערכות הפעלה. האוניברסיטה מעודדת את הסטודנטים להצטיינות וכך מעניקה מלגות הצטיינות לסטודנטים שמגיעים להישגים גבוהים במיוחד במהלך הלימודים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים בתכנית אפשר למנות גם:

 

 • ממשקי אדם מחשב
 • צמיחה כלכלית
 • אחזור של מידע באינטרנט
 • כלכלה פוליטית
 • אבטחת תוכנה וקריפטולוגיה
 • מערכות לומדות
 • ניתוח אמפירי והעדפות צרכנים
 • תורת המשחקים
 • עיבוד נתונים וסטטיסטיקה מודרנית
 • רשתות תקשורת    
 • יסודות מתמטיים של בינה מלאכותית    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


בבית הספר למדעי המחשב של האוניברסיטה העברית מתקיימות תכניות דו חוגיות נוספות, כגון לימודי מדעי המחשב וקוגניציה, לימודי מדעי המחשב ומנהל עסקים, לימודי מדעי המחשב ופיזיקה, לימודי מדעי המחשב וסטטיסטיקה, לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה ולימודי מדעי המחשב ומדעי כדור הארץ. ניתן גם לשלב חטיבה במדעי המחשב עם חוגים אחרים באוניברסיטה.


תנאי קבלה


הקבלה מושתתת על שקלול הציון בבגרויות וציון הפסיכומטרי של המועמדים. משום שזהו מסלול דו חוגי עליהם לעמוד בדרישות של שני החוגים. למועמדים עם ציון של 11.25 ומעלה בבגרויות יש אפשרות להתקבל ללא פסיכומטרי, וכן למועמדים עם ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד יש אפשרות להתקבל ללא חישוב ממוצע הבגרות. כל המועמדים צריכים להגיע לרמת "בסיסי" לפחות באנגלית.

 


תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל הדרישות בתכנית זו ניתן תואר ראשון במדעי המחשב וכלכלה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

ssssssssss

פורום לימודי מחשבים

קורס RED TEAM
דלית
ללא תגובה
קורס תחזוקת שרתים
גלעד
1 תגובות
בניית אתרים לתעודה
רפאל
1 תגובות
לימודי המשך או לימודי חוץ בתכנות
Meyer ILLOUZ
1 תגובות
מעבר בין הנדסת תוכנה למדעי המחשב הוא אפשרי?
יחיאל
1 תגובות
לימודי c++ היכן ניתן ללמוד
יוסי
1 תגובות
הצעת מחיר קורס ciso
איתמר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  המרכז האקדמי לב1,453 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי המחשב

ד"ר תמי אמיר
מדעי המחשב הנו תחום הנשען על מתמטיקה, אלגוריתמים ודורש יכולת אנליטית לוגית גבוהה ביותר ולצדה יכולת כמותית, טכנית צורנית ורמת אנגלית גבוהה.
בתחומי העניין, רצוי עניין בתחום המדע וכמו כן רצוי עניין בתחומים נוספים כגון – ביצועי - טכני, אומנותי, ארגוני ועסקי (אחד או יותר).
בתכונות האישיות, אדם סקרן, בעל יכולת למידה עצמאית, חשיבה מובנית ומסודרת, יכולת לעבוד לבד וביחד. יצירתיות וגמישות מחשבתית – יתרון.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp