תואר שני במנהל עסקים בהתמחות אסטרטגיה ויזמות באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על העברית - תואר שני מנע"ס ואסטרטגיה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במנהל עסקים MBA בהתמחות אסטרטגיה ויזמות באוניברסיטה העברית בירושלים

 

מנהלים בצמרת

 

אסטרטגיה ויזמות הם תתי־נושאים בתחום מנהל העסקים המקנים ללומדים אותם את הכישורים הנדרשים לפתיחת עסק, למנף אותו ולהביאו לשגשוג ולהצלחה. האסטרטגיה היא למעשה שילוב של נושאים המתגבשים לידי תפקוד סינכרוני ודיאכרוני מיועד מטרה.

 

המתמחים באסטרטגיה עוקבים אחר מהלכים שונים ובודקים מהם הגורמים המובילים להצלחה. עם הממצאים בונים מודלים אסטרטגיים. בניית המודלים מצריכה ידע תיאורטי ומעשי המצוי בדיסציפלינות השונות, ומשכך התחום מצריך השכלה רחבה במגוון תחומים כמו שיווק, משאבי אנוש ומערכות טכנולוגיות.

 

יזמות היא מכלול השיטות המלמדות כיצד יש להקים עסק חדש. המתמחים בתחום זה לומדים את הקשיים העומדים בפני היזם, כיצד להתמודד עם בעיות שונות ומהם השלבים השונים להקמת עסק. המיזוג הטבעי בין שני תחומים אלה מדגיש את החיבור המעשי לעולם העסקים והלומדים מסלול זה מחזיקים בידם את ארגז הכלים הנדרש לנהל עסק מצליח.

 

תכנית לימודים

 

הסטודנטים לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות באסטרטגיה ויזמות באוניברסיטה העברית בירושלים מקבלים כלים אנליטיים המאפשרים להם להסתכל על ארגונים מנקודת מבטה של ההנהלה. כך הם יכולים להתמודד עם קשיים, לענות על שאלות העולות בתהליכים השונים ולמצוא פתרונות ארוכי טווח שיהוו יתרון לעסק.

 

תלמידי התואר השני במנהל עסקים במסלול זה לומדים לזהות ולאפיין סביבות עסקיות, להגדיר מטרות, להציב יעדים ולבנות תהליכים תוך יישום אסטרטגיות עסקיות הנכונות לכל עסק לפי צרכיו. הקורסים בהתמחות זו מדגישים את ההתנסות המעשית ככלי למידה עיקרי אשר מכשיר אותם לניהול הלכה למעשה בשוק העבודה.

 

מתכונת הלימוד


התואר השני נמשך כשנתיים ומערכת השעות משתנה בין סטודנט לסטודנט לפי המערכת שהוא מרכיב בעזרת יועצי החוג. מבנה הלימודים מתחלק לכמה אשכולות: קורסי תשתית, קורסי יסודות, קורסי חובה כלליים, קורסי חובה בהתמחות וקורסי בחירה בהתמחות. הסטודנטים מחויבים בהשתתפות בסמינר ובקורסי ליבה.

 

נושאי הלימוד

 

  • חדשנות בארגונים
  • מבנה שווקים
  • מימון יזמות טכנולוגית
  • אסטרטגיות לתאגידים
  • יזמות חברתית
  • הגבלים עסקיים ורגולציות
  • שיתופי פעולה אסטרטגיים    
  • ועוד

 

תנאי קבלה


סטודנטים המעוניינים ללמוד במסלול זה צריכים להיות בעלי תואר ראשון ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים 80 לכל הפחות ושיש להם פטור באנגלית המוכר על ידי האוניברסיטה העברית. כמו כן, על המועמדים לקבל ציון 48 לפחות בחלק הכמותי של מבחני ה-GMAT.

 

תלמידים המעוניינים להתקבל ללא מבחן GMAT צריכים לענות על אחד מן הקריטריונים הבאים: ציון 90 ומעלה בתואר הראשון ותעודת הצטיינות, בעלי תואר שני מחקרי עם ממוצע ציונים 85 ומעלה או בעלי תואר ראשון במדעי הטבע עם ממוצע ציונים 87 ומעלה.

 

תעודה

 

בוגרי התואר אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות זכאים לתואר MBA במנהל עסקים עם התמחות באסטרטגיה ויזמות מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר השני באסטרטגיה ויזמות משתלבים בשוק העבודה בשלל תפקידי ניהול, כמו ניהול אסטרטגי, פיתוח עסקים, יזמות עסקית עצמאית וטיפוס בדרגות הניהול בארגונים במגזר הציבורי ובמגזר הפרטי.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור