הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה לאנשי הייטק באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על לימודים בנושאי הסבת אקדמאים - הסבה מקצועית?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על העברית - הסבה להוראת מתמטיקה לאנשי הייטק.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה לאנשי הייטק באוניברסיטה העברית - תכנית "הזנק להוראה" לעובדי ההייטק והתעשייה עתירת הידע


מערכת החינוך הישראלית שמה לה למטרה לקדם את הוראת המתמטיקה, בדגש על הגדלת מספר התלמידים שניגשים לבגרות במתמטיקה בהיקף של 5 יחידות. תלמידים אלה הם בגדר משאב לאומי שכן הם מהווים את מוחות העתיד בהייטק ובענפי ההנדסה והמחקר.


במחלקה ללימודי הוראה של בית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית פועלת תכנית להסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה שמותאמת במיוחד לאנשי הייטק, שמעוניינים לשנות את מסלול הקריירה ולהשתלב כמורים במערכת החינוך העל יסודית. תכנית זו נערכת בשיתוף עם קרן טראמפ, מכון איינשטיין למתמטיקה באוניברסיטה העברית ועם המרכז למצוינות בחינוך. תכנית הסבת האקדמאים פועלת מתוך שאיפה להעלאת כמות התלמידים שבוחרים ללמוד לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות לימוד והיא שמה דגש על כלים לשיפור ההוראה ולהעלאת אמות הוראת המתמטיקה בארץ, דרך הכשרתם של הייטקיסטים מצטיינים להשתלבות בעולם ההוראה.


תכנית הלימודים


מסלול זה מעניק לאנשי הייטק את הכלים להוראת מתמטיקה במסגרת החינוך העל יסודי. המשתתפים במסלול הסבת האקדמאים להוראה מקבלים כלים פדגוגיים ודידקטיים שדרכם הם יכולים להוביל חינוך מתמטי חדשני ואיכותי, כדי לקדם את הדור הצעיר לעבר השתלבות בתעשיית ההייטק ובתעשיות עתירות הידע. מסלול זה מתמקד בצורכים ייחודיים למערכת החינוך העל יסודית, המשתתפים לומדים כיצד לקדם תהליכים איכותיים בכיתות ולפיתוח חשיבה כמותית בקרב תלמידיהם.


מתכונת הלימוד


אורך המסלול להסבת אקדמאים להוראה הוא שנה אחת. שיעורים מתקיימים ביום מרוכז אחד משעות הבוקר ועד הערב וביום נוסף בשעות אחר הצהריים. לאורך שנת הלימודים נערכים גם כמה ימי לימוד מרוכזים בימי שישי.


מסלול זה מותאם במיוחד לצורכיהם של עובדי הייטק מבחינת מתכונת הלימוד, כדי לסייע להם לשלב בנוחות בין התכנית לבין עבודתם. התכנית שמה דגש על הכשרה קלינית של האקדמאים, הם משלבים התנסות מעשית בהוראה בבית ספר לחינוך מדעי בעיר ירושלים, שבמהלכה הם נחשפים לשיטות לימוד מגוונות ומתמקדים בכלים לקידום חדשנות פדגוגית בהוראת המתמטיקה.


סגל הוראה


בראש התכנית עומדת חוקרת בעלת תואר דוקטור לחינוך מתמטי. היא בעלת ניסיון רב שנים כמורה למתמטיקה וכמדריכה ומרצה בתכניות להכשרת מורים והשתלמויות לאנשי הוראה. בין ענפי המומחיות שלה נכללים חינוך מדעי ומתמטי וגישות להוראת מחוננים במקצועות כמותיים.


על מוסד הלימוד


במחלקה ללימודי הוראה של בית הספר לחינוך באוניברסיטה העברית ניתן למצוא תכניות נוספות להסבת אקדמאים להוראת מקצועות המתמטיקה ומדעי הטבע. תכניות אלה כוללות הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה, הסבת אקדמאים להוראת מדעי המחשב, הסבת אקדמאים להוראת ביולוגיה והסבת אקדמאים להוראת כימיה. נוסף על כך, נערכות במחלקות תכניות הסבה במקצועות הוראה נוספים ממדעי החברה, מדעי הרוח והוראת השפות, כגון הסבה להוראת גיאוגרפיה, הסבה להוראת תקשורת, הסבה להוראת פסיכולוגיה ומקצועות נוספים.


תנאי קבלה


הקבלה למסלול מבוססת על כמה פרמטרים, בהם הידע האקדמי הקודם בתחום המתמטי, הישגים לימודיים וניסיון תעסוקתי. מתקבלים מועמדים שהם בוגרי תואר ראשון ומעלה בתחומים כמותיים כגון לימודי מתמטיקה, לימודי מדעי המחשב, לימודי הנדסת חשמל, לימודי פיזיקה או לימודי הנדסת מחשבים. ישנה עדיפות לבעלי תואר שני במקצועות אלה. יכולים להתקבל גם מהנדסים בוגרי מקצועות עתירי מתמטיקה כגון כלכלה, כימיה, אקטואריה, ביולוגיה וסטטיסטיקה. במקרים מסוימים נדרשים מן המועמדים קורסי השלמה בתחום המתמטי.


נוסף על כך, נדרש ניסיון של לפחות שלוש שנים בתעסוקה בענף ההייטק, בתעשייה הטכנולוגית או בתעשיות עתירות ידע, לרמות שירות קבע ביחידה טכנולוגית. היקף המשרה הנדרש הוא לפחות 75 אחוזים. ישנה עדיפות למועמדים שברשותם ניסיון בניהול, בהדרכה ובהובלה של צוותים בעבודה. תהליך הקבלה משלב ראיונות אישיים ומבחני התאמה במתמטיקה.


תעודה


אקדמאים שמשלימים בהצלחה את הלימודים זכאים לתעודת הוראת מתמטיקה לבית הספר העל יסודי שניתנת על ידי האוניברסיטה העברית. לאחר תום התכנית, הם ממשיכים לשנת סטאז' במערכת החינוך, עם השלמת הסטאז' ניתן גם רישיון ההוראה מטעם משרד החינוך. באפשרות משלימי התכנית לעבוד כמורים כמשרה מלאה או לפעול במשרה חלקית, בהתאם ליכולותיהם.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

פורום ייעוץ לימודים

השלמת שעות לימודי תאטרון
ניקי מאירסון
ללא תגובה
מה אפשר ללמוד ללא בגרות?
גבריאל
1 תגובות
גיאוגרפיה סביבת האדם ותכנון עירוני
אורי רותם
1 תגובות
האם יש ביקוש למנהלי חשבונות, יועצי מס וחשבי שכר?
אברהפ קרן
1 תגובות
תואר בגיאוגרפיה וסביבת האדם
אורי
3 תגובות
מה כדאי לי ללמוד???
קטי
1 תגובות
בחירת תואר לפי תחומי עניין
:)
1 תגובות
איך מתפרנסים מתואר גאוגרפיה רב תחומי?
יאס
1 תגובות
לא יודעת מה אבל רוצה ללמוד
נועה
1 תגובות
לימוד רישום באזור בית שאן
אריה אלון
1 תגובות
פותחים שלוחה של הפתוחה בעפולה?
רחלי חזן
1 תגובות
הקפאת תואר ראשון לשנה הבאה
תמר
1 תגובות
לימודים בשעות הערב למבוגרים
מסטרוב לימור
1 תגובות
לאיזה תואר שני אפשר להתקבל עם ממוצע 85 בקרימינולוגיה ולימודי אסיה?
גילעד חיטמן
1 תגובות
איך ניתן לשלם על לימודים עם כספי פיקדון?
אתי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,198 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה 1,554 חוות דעת

  • 4.1

    הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל 539 חוות דעת

  • 4.1

    הקריה האקדמית אונו 955 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים