רוצה פרטים על סטאז` בהוראה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

סטאז' משרד החינוך - התמחות בחינוך

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על סטאז' בהוראה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סטאז' בהוראה - סטאז' בלימודי חינוך


מתנסים בהוראה בשטח
 

מערכת החינוך שואפת לשמור על רמה גבוהה של הסגל המלמד בבתי הספר. לכן, כדי לוודא את המקצועיות ורמת המיומנות של המורים בתחילת הדרך, יש לעבור שנת סטאז', או התמחות. הסטאז' מתקיים לאחר תום לימודי החינוך והוא מהווה שלב הכרחי בדרך לקבלת רישיון ההוראה הקבוע.


שנה זו היא הזדמנות טובה לבחון את הכלים שנלמדים לאורך לימודי החינוך, לגבש ערכים ותפישות עולם ובעיקר להכיר את סביבת בית הספר לעומק ולהפוך למעורים בה. פרק זמן זה מוקדש, אם כן, לא רק לפיתוח מיומנויות מקצועיות אלא גם לגיבוש תרבות בית ספרית וחינוכית.


למי מיועד הסטאז'


סטאז' בחינוך מיועד לבוגרי לימודי חינוך וכן לבוגרי תכניות הסבת אקדמאים להוראה ותכניות תואר שני מוסמך בהוראה M.Teach. מסלולי הסטאז' מתבצעים בדרך כלל במהלך שנת הלימודים הרביעית ללימודי החינוך, או לאחר השלמת החובות הלימודיים במסלולי ההסבה לאקדמאים. הסטאז' הוא שלב הכרחי לכל המעוניינים להשתלב כמורים בבתי ספר.


תכנית הלימודים


שנת הסטאז' מאפשרת לתרגל באופן פרקטי את הכלים הדידקטיים והפדגוגיים שנלמדו במהלך התואר. המורים המתחילים בוחנים את הקשר שבין תיאוריות חינוכיות לבין העבודה בשטח ומפתחים לעצמם זהות מקצועית וסגנון הוראה.


ההתמחות מתבצעת לפי שכבת הגיל בה התקיים המסלול במהלך הלימודים, כלומר בחינוך לגיל הרך (גני ילדים), בחינוך לבתי ספר יסודיים, בחטיבות ביניים או בהוראה בבתי ספר על יסודיים. מקצוע ההוראה נקבע גם הוא לפי ההתמחות בלימודים בתואר הראשון. באופן כללי, תפקידי הדרכה, טיפול וסיוע אינם מוכרים לביצוע סטאז'.


מתכונת הלימוד


אורכו של הסטאז' שנה אחת, משרד החינוך מגדיר כי שנה מתחילה ב - 1 לספטמבר ומסתיימת בסוף שנת הלימודים. ברוב המקרים אין אפשרות לפצל את תקופת הסטאז' לשנים רבות יותר ויש לבצע אותו ברצף.


בתקופת הסטאז' יש לעבוד בהיקף של שליש משרה לפחות. תקופה זו נחשבת עבודה לכל דבר וכך המורים מקבלים במהלכה שכר וצוברים ותק מקצועי. מוטלים עליהם כל החובות והזכויות של עובדי הוראה.


נוסף על כך, יש צורך לקחת חלק בסדנאות מלוות שמתקיימות במוסד הלימוד. סדנאות אלה נועדו להעניק תמיכה בזמן ההסתגלות ולאפשר פיתוח של שיח עם עמיתים לגבי אתגרים ותפיסות חינוכיות. כמו כן, בתקופה זו הם מקבלים סיוע מצד מורים חונכים שמסייעים להם בהתמודדות עם בעיות לאורך הדרך.


תנאי קבלה


הקבלה לסטאז' לבוגרי לימודי חינוך היא למי שמסיימים את כל חובות הלימודים, משלימים את ההתנסות בשדה ועוברים את קורס העזרה הראשונה. יש להשלים לפחות 80 אחוזים מהחובות בשנים א - ג. כמו כן, יש להציג אישור סיום לימודים מצב המוסד המלמד.
במסלולים להכשרת אקדמאים יכולים להתקבל לסטאז' בעלי תואר ראשון שסיימו לפחות 80 אחוזים מהחובות לקבלת תעודת ההוראה שסיימו את ההתנסות ועמדו בכל החובות.

 


תהליך מציאת סטאז'


תהליך חיפוש מקום הסטאז' מוטל על הסטודנטים, אך יש לציין שמוסדות הלימוד ומשרד החינוך מסייעים בתהליך. כמו כן, עליהם לבצע פתיחת תיק עובדי הוראה במשרד החינוך, פעולה זו מתבצעת באופן מקוון דרך אתר משרד החינוך.

 


תעודה והמשך הדרך


המתמחים עוברים הערכה בשני שלבים לאורך הסטאז', הערכה אחת באמצע השנה (מכונה הערכה מעצבת) והערכה נוספת (שנקראת הערכה מסכמת) עד סיום ההתמחות. ההערכה המסכמת כוללת ציון והחלטה לגבי עמידה בכל הדרישות.


מי שעומדים בהצלחה בכל הדרישות במסגרת ההערכה מקבלים רישיון הוראה מטעם משרד החינוך. כך למעשה נמצאים בידיהם בשלב זה תואר ראשון בחינוך, תעודת הוראה ורישיון ההוראה.


לאחר השלמת הסטאז' הבוגרים נמצאים במעמד של "מורה חדש" בשנה הראשונה לעבודתם. אחרי השנה השנייה הם יכולים לקבל קביעות במערכת החינוך אם הם עומדים בכל הדרישות המתאימות. לאחר שלבים אלה יכולים הבוגרים ללמוד גם לתכניות לתואר שני בחינוך או במסלולי הכשרה מקצועית למורים, וכך להמשיך ולפתח את הקריירה שלהם. חלק מהתכניות ללימודים מתקדמים מעניקות תוספת שכר לבעלי תואר שני.

 

  • כמה מרוויחים מורים בישראל היום? קראו עוד על שכר בהוראה


מוסדות


סטאז' בהוראה מתקיים בתום מסלולי לימודי החינוך בכל המכללות האקדמיות לחינוך, שגם מספקות ליווי והכוונה לבוגרים. ברחבי הארץ פזורות מכללות רבות כאלה, בהן:

 

  • המכללה האקדמית אחוה: המכללה מציעה מגוון מסלולים והתמחויות. מוסד זה מפעיל גם בית ספר למדעים בו ניתן ללמוד בשלל תכניות לימוד. ממוקמת על קו התפר בין הדרום למרכז, סמוך לגדרה.

 

 

  • מכללת אוהלו: במכללת אוהלו שבקצרין אפשר ללומד בתכניות והתמחויות מגוונות וגם להמשיך לתואר שני בניהול מערכות חינוך.

 

  • המכללה האקדמית קיי: מוסד זה ממוקם באר שבע והוא חושף את תלמידיו לשלל כלים לפיתוח כאנשי הוראה. נלמדים גם מסלולים ייעודיים למגזר הבדואי.

 

 

  • המכללה האקדמית בית ברל: מוסד זה מתמקד בתחום החינוך ובו ניתן ללמוד במגוון של תכניות ומסלולים. המכללה ממוקמת בכפר סבא.

 

כמו כן, ניתן ללמוד לסטאז' במסגרת תכניות הלימודים באוניברסיטאות, כגון באוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן גוריון בנגב ואוניברסיטת תל-אביב. יש לציין כי בתכניות ללימודי חינוך BA בהן לא מקבלים תעודת הוראה יש צורך לבצע את הסטאז' ואת קבלת תעודת ההוראה במסגרת נפרדת.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על סטאז` בהוראה?

רוצה לדעת יותר על סטאז` בהוראה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד סטאז` בהוראה

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
  • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

חוות דעת של סטודנטים: חינוך והוראה

התקבלו 2,814 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp