תואר שני בבריאות תעסוקתית באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בבריאות תעסוקתית באוניברסיטת חיפה

תואר שני בבריאות סביבתית וגהות תעסוקתית באוניברסיטת חיפה - תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות בריאות תעסוקתית


עובדים למען בריאות


סביבת העבודה של היום היא מתקדמת ומשוכללת מאי פעם, אך קיימים בה לא מעט גורמים שעלולים לגרום לפגיעה בשלומם של העובדים. מבעיות שנגרמות כתוצאה מישיבה ממושכת מול מסך המחשב ועד לסיכונים שבחשיפה לתנאי סביבה קיצוניים או לחומרים מסוכנים, פגיעות אלה נפוצות במגזרי משק שונים ובענפי עיסוק מגוונים.


תואר שני בבריאות תעסוקתית של אוניברסיטת חיפה מתקיים כמסלול התמחות בו יכולים לבחור במסגרת תואר שני בבריאות הציבור. תכנית זו פונה לאקדמאים משלל רקעים ותחומים במדעים ובענפי הטיפול והרווחה ושואפת ליצור שפה משותפת לקידום של בריאות בעולם התעסוקה. הבוגרים יכולים להשתלב בתפקידים שונים ברשויות מקומיות ובמשרדי ממשלה וכן בחברות פרטיות בתחומי הבריאות.


תכנית הלימודים


תכנית התואר השני מתמקדת בסוגיות בבריאות סביבתית ובבריאות עובדים. הסטודנטים לומדים על תהליכי הערכת איכות הסביבה ותנאי עבודה ולומדים להתמודד עם פגיעות בריאותיות שונות עקב תנאי תעסוקה של מגוון אוכלוסיות עובדים. הם דנים באפידמיולוגיות של גורמים שונים בתחום בריאות העובד והסביבה ושמים דגש על מנגנוני פעילות, על קבלת החלטות ועל דרכי מניעה יעילות.


מתכונת הלימוד


אורך התכנית הוא כשנתיים, אפשר ללמוד במסלול עם כתיבת תזה או במסלול עיוני ללא תזה. לסטודנטים ישנה אפשרות לרכש את השיעורים ביום אחד במהלך השבוע. לאורך המסלול משתתפים בקורסי חובה ובחירה ובקורסים ייעודיים של מגמת ההתמחות.


נושאי הלימוד

 

  • בריאות הציבור בישראל
  • בריאות העובד והסביבה
  • ניהול מקצועות הבריאות
  • מחלות תעסוקתיות וממאירות
  • קידום בריאות במקום העבודה    
  • תקשורת סיכונים
  • סוגיות בטוקסיקולוגיה
  • אפידמיולוגיה סביבתית
  • שיטות מחקר איכותניות     
  • ועוד


סגל הוראה


בראש התמחות זו עומד חוקר בעל תואר דוקטור, בין תחומי המחקר שלו נכללים קידום הבריאות במקום העבודה, בריאות והסביבה הבנויה, הערכת חשיפה למזהמים ואפידמיולוגיה תעסוקתית.


על מוסד הלימוד


במסגרת התואר השני בבריאות הציבור של אוניברסיטת חיפה, פועלות מגמות התמחות נוספות, בהן תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות קידום בריאות, תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות בריאות הקהילה, תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות אפידמיולוגיה, תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות שירותי בריאות הנפש, תואר שני בבריאות הציבור בהתמחות תזונה והתנהגות ותואר שני בבריאות הציבור בהתמחות ניהול מערכות בריאות. כמו כן, באוניברסיטה נלמדות תכניות נוספות כגון תואר שני בבריאות נפש קהילתית, תואר שני בהתפתחות הילד ותואר שני בפסיכולוגיה בהתמחויות שונות.


תנאי קבלה


לתכנית התואר השני מתקבלים מועמדים בוגרי ענפי הבריאות והמדעים בממוצע 80 ומעלה, לרבות בוגרי לימודי מדעי הבריאות, מדעי הרווחה ומדעי החברה. על המועמדים לעבור מבחן מיון באנגלית בציון של לא פחות מ - 80. נוסף על כך, הם צריכים לעבור ראיון ולהציג מכתבי המלצה ממקומות תעסוקה או מגורמים אקדמיים. ישנה עדיפות לבעלי ניסיון פרקטי בעבודה בתחום הבריאות.

 


תעודה


לסטודנטים שעומדים בכל חובות התכנית בהצלחה ניתן תואר שני בבריאות הציבור MPH על ידי אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה