תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות משפחה באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

תואר שני בעבודה סוציאלית עם התמחות במשפחה באוניברסיטת חיפה

 

משפחה שכזאת

 

המשפחה היא אבן היסוד של כל אדם, ההורים מספקים לילד את הצרכים הפיזיים והרגשיים שלו והאחים מלמדים אותו להתמודד עם סיטואציות חברתיות שונות אשר מכינות אותו לאינטראקציה אנושית מחוץ לכותלי הבית. אך כל משפחה עוברת משברים, הן ברמה הזוגית והן ברמה ההורית, ובמצבים שונים יכולים לערער את הביטחון ואת היציבות המשפחתית.

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות משפחה מקנה לעובדים הסוציאליים את הכלים הטיפוליים לעבוד ולשקם משפחות במצבים שונים, כמו התמודדות עם חינוך הילד, מקרה מוות במשפחה, גירושין, התמכרויות ואלימות פיזית ונפשית.

 

תכנית הלימודים

 

תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות משפחה באוניברסיטת חיפה מקנה לסטודנטים ידע תיאורטי וידע יישומי על טיפול והתערבות במשפחה מנקודת מבט זוגיות ומנקודת מבט הורית מתוך ראייה מערכתית. הסטודנטים לתואר שני לומדים תיאוריות פסיכולוגיות וסוציולוגיות החוקרות את המשפחה ואת התפקודים שלה במצבים שונים והם רוכשים את הכלים לבצע מחקרים עצמאיים על משפחות ועל זוגות.

 

תכנית התואר השני בעבודה סוציאלית מכשירה את הסטודנטים לעבוד כמטפלים ולשם כך הם לומדים גישות שונות לטיפול הן ברמה המשפחתית והן ברמה הזוגית בשגרה ובמצבי משבר. נוסף על כך, הם לומדים ליישם את הגישה המערכתית בטיפול האישי.

 

מתכונת הלימוד

 

אורכו של התואר השני כשנתיים. הסטודנטים בוחרים בין שני מסלולי לימוד – המסלול העיוני, ללא עבודת תזה, והמסלול המחקרי, עם כתיבה של עבודת תזה. מתכונת הלימוד כוללת קורסי חובה קורסי בחירה, קורסי סמינר והכשרה מעשית.

 

נושאי לימוד

 

 • שיקום תעסוקתי
 • אלימות במשפחה
 • הזקן בעולם המודרני
 • יחסים אינטימיים ונכות
 • מצבים מנטאליים ראשוניים
 • טיפול משפחתי בגישות פוסטמודרניסטיות    
 • טיפול זוגי
 • ויסות רגשי
 • דיני משפחה
 • הדרכת הורים
 • סוגיות בגירושין    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת חיפה היא מוסד להשכלה גבוהה אשר מטרתו לקדם את המחקר ואת ההוראה. מסלולי הלימוד של האוניברסיטה הם בין־תחומיים המעודדים שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות אחרות בארץ ובעולם. האוניברסיטה מציעה מגוון תכניות לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים בכל אחת מן הפקולטות שלה, ובהן הפקולטה לחינוך, הפקולטה למשפטים, הפקולטה למדעי הרוח והפקולטה למדעי החברה. בית הספר לעבודה סוציאלית מציע ללמוד תואר שני בעבודה סוציאלית במבחר התמחויות, ובהן תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות מנהיגות ושינוי חברתי, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות ילדים ונוער ותואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות שיקום ובריאות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר שני בעבודה סוציאלית צריכים להיות בעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית ממוסד אקדמי מוכר בממוצע ציונים של 76 ומעלה. נוסף על כך, עליהם לקבל ציון 75 לפחות בבחינת הכניסה באנגלית והם צריכים להיות בעלי ניסיון תעסוקתי של שנתיים לפחות. בעת ההרשמה על המועמדים להגיש שאלון אישי למועמד, קורות חיים מקצועיים, קורות חיים אישיים ושתי המלצות – אחת אקדמית ואחת מקצועית.

 

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר עומדים בכל המשימות הנדרשות, לרבות הגשת עבודות הגמר וההכשרה המעשית, מקבלים תואר מוסמך בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת חיפה.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

חוות דעת של סטודנטים על חיפה - תואר שני עו"ס ומשפחה

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
14/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את התמיכה והעזרה שניתן לתלמידים על מנת להבטיח את הצלחתם בלימודים. כגון שיעורי עזר ויחס איש קרא עוד...

על הקמפוס

נוף מרהיב, מקום מזמין ונעים לשהות בו בתקופת הלימודים. אווירה כיפית.

טיפים

מומלץ ללמוד באוניברסיטת חיפה, יחס איש חם ותומך באיחוד לסטודנטים אשר זקוקים לתמיכה.


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

תנאי קבלה של פסיכולוגיה
נועם כיבש
ללא תגובה
תואר שני התפתחות הילד
מירב דהן
1 תגובות
אפשר ללמוד cbt אחרי תואר שני בגרונטולוגיה?
טניה
1 תגובות
מה אפשר לשלב עם תואר במדעי הרפואה?
חיפה
1 תגובות
קורס מנהל תברואה מוסמך
חיים כהן
1 תגובות
מכינה ללימודי תקשורת ומשפטים
אוריה אהרוני
1 תגובות
תהליך הקבלה בועדת חריגים
שיר
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp