תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול ספנות באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

אהבת? שתף ב:

תואר שני במנהל עסקים עם התמחות בניהול ספנות ונמלים באוניברסיטת חיפה


מעגנים את הידע הניהולי


ישראל, השוכנת לחופו של הים התיכון, מקבלת כמעט את כל הסחורות שמגיעות אליה מרחבי העולם דרך נמלי הים. תשתית הנמלים בארץ הולכת ומתפתחת, בין היתר בעקבות החלטות הממשלה על רפורמות וחיזוק של ענף חשוב זה. כך נוצר ביקוש למנהלים שיכולים להצעיד קדימה את הענף ולדאוג לתפקוד המוצלח של חברות הספנות.


באוניברסיטת חיפה מציעים מסלול לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול ספנות. מסלול זה בא להכשיר בעלי תפקידים בכירים בסוכנויות אמניות, בחברות ספנות, בנמלים ובענפי השילוח הבין לאומי וסחר החוץ בתעשייה. המסלול מאפשר לסטודנטים לחקור תהליכים בפעילות ההובלה הימית כיום ובדרכים לקידום הענף בעתיד.


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול זה לתואר שני במנהל עסקים מעמיקים בסוגיות מרכזיות בענף הנמלים והספנות בישראל ובעולם. הם סוקרים מגמות בשירותי הספנות ודנים באסטרטגיות בתחומי התפעול וההובלה הימית. בהמשך, הם רוכשים כלים ניהוליים להקמה של נמלים ולניהולם וכן להובלה של חברות ויוזמות בתחום הספנות. כך הם לומדים להתנהל מול גורמים מקומיים ובין לאומיים בענף כדי להביא לרווחים כלכליים.


מתכונת הלימוד


משך תכנית זו הוא כשנה וחצי, השיעורים מרוכזים ביום שבועי אחד בשעות הערב ובימי שישי בבקרים כשמערכת השעות מתוכננת כדי להתאים לצורכיהם של סטודנטים שמעוניינים לשלב לימודים עם עבודה. במהלך המסלול הסטודנטים לוקחים חלק שיעורי חובה ובחירה, בסדנאות ובמפגשים עם מנהלים ובכירים מהארץ ומהעולם. לקראת סיום המסלול הם עורכים פרויקט יישומי בניהול ספנות, בו הם מסכמים את העקרונות הנלמדים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים הנידונים במהלך התכנית נכללים:

 

  • ניהול ותפעול נמלים
  • תכנון ופיתוח של נמל
  • חוליות בשרשרת ההובלה
  • אסטרטגיות בהובלה הימית
  • היצע וביקוש לשירותי ספנות
  • השפעות פרויקטים על הסביבה    


סגל הוראה


בראש ההתמחות עומד חוקר בעל תואר דוקטור שמתמקד במחקריו בענף הניהול הפיננסי. כמו כן הא בוחן סוגיות בממשל תאגידי ובמימון חברות, בכלכלה ניהולית ובמימון חברות.


על מוסד הלימוד


אוניברסיטת חיפה מפעילה את הפקולטה לניהול ובמסגרתה מציעה מבחר תכניות לתואר שני במנהל עסקים. ביניהן ניתן למנות תואר שני במנהל עסקים למנהלים, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות שמאות מקרקעים ונדל"ן, תואר שני במנהל עסקים בהתמחות ניהול משאבי אנוש ותואר שני בין לאומי במנהל עסקים שמתקיים בשפה האנגלית.


תנאי קבלה


בין תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים בהתמחות זו, המועמדים צריכים להיות בעלי תואר ראשון בממוצע של לפחות 80. כמו כן, הם צריכים להחזיק בשלוש שנים ומעלה של ניסיון ניהולי לאחר לימודיהם ולעבור בחינת כניסה של האוניברסיטה. מתאימים שעומדים בדרישות אלה ומציגים שליטה בשפה האנגלית מתקבלים לאחר ראיון קבלה.


תעודה


סטודנטים שמשלימים בהצלחה את כל חובותיהם במסלול מקבלים תואר שני MBA במנהל עסקים וספח לציון ההתמחות בניהול ספנות ונמלים מטעם אוניברסיטת חיפה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

קורסי השלמה בפסיכולוגיה לתואר שני בתרפיה במוסיקה
מייסון כחיל
ללא תגובה
יחידות ריאליות ללימודי סיעוד
לאנא
ללא תגובה
תואר שני בשימור להנדסאי
עידו
1 תגובות
קבלה לחוג להפרעות בתקשורת
תום
1 תגובות
תוצאת מבחן הכניסה לתואר שני
הנייה
1 תגובות
שומע חופשי הרצאות קורסים
משה שטיין
1 תגובות
קבלה ללימודי המשך בביבליותרפיה
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
קבלה לתואר שני בביבליותרפיה
שני לבקוביץ
ללא תגובה
מבחן כניסה לתואר ראשון בתקשורת
רונן
1 תגובות
תואר שלישי במנהל עסקים
ויאם בסול
1 תגובות
שומע חופשי בקורסים לאמנות וארכיאולוגיה
רחל איזנברג
1 תגובות
לימודי סיעוד- קבלה ושכר לימוד
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
לימודי סיעוד - קבלה ושכר לימוד
קרמאן כפא
ללא תגובה
ייעוץ לימודים לתואר שני
אכלאס יחיא
10 תגובות
איזה קורסים יהיו פתוחים לשמיעה חופשית ב-2019-2020?
שרית
9 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם