לימודי פסיכולוגיה וביולוגיה דו חוגי באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי פסיכולוגיה וביולוגיה דו חוגי באוניברסיטת חיפה

לימודי ביולוגיה ופסיכולוגיה B.Sc. באוניברסיטת חיפה - מסלול דו חוגי


לחקור את הנפש


מחקר נפש האדם, דפוסי התנהגות אנושית ותהליכי חשיבה התפתח בצעדי ענק בעשורים האחרונים. החוקרים משלבים בין גישות ותיאוריות שונות במטרה להבין מדוע אנו מבצעים בחירות שונות, מה גורם לנו לחוש בצורה מסוימת ולא אחרת וכן למצוא דרכים להתגבר על מחלות נפש והפרעות רגשיות שונות. הקשר בין עולם הפסיכולוגיה והביולוגיה הוא הדוק וממושך, כאשר מדענים ומטפלים משתמשים בכלים משני התחומים בתהליכי המחקר שלהם.


אוניברסיטת חיפה מאפשרת לסטודנטים שמעוניינים לחקור לעומק את הפן המדעי של נפש האדם ללמוד בתכנית דו חוגית ללימודי פסיכולוגיה וביולוגיה. מסלול זה, המשלב בין לימודי הפסיכולוגיה ולימודי הביולוגיה, מקנה כלים בסיסיים משני עולמות החקר ומכין את הבוגרים בפני המשך ללימודים מתקדמים או השתלבות בתפקידי מחקר שונים. יש לציין כי התואר אינו מקנה הסמכה לעסוק בטיפול פסיכולוגי (לשם כך יש להשלים תואר שני ולעבור הכשרה ייעודית).


תכנית הלימודים


הסטודנטים במסלול משלבים בין לימודים מעמיקים בתחום הפסיכולוגיה ולימוד היבטים רבים בביולוגיה. במסגרת לימודי הפסיכולוגיה הם מתוודעים לסוגיות יסוד בתחום, מכירים את הענפים והזרמים הקיימים בפסיכולוגיה ורוכשים כלים מדעיים ומחקריים בסיסיים שחיוניים להמשך הדרך בתהליכי טיפול וחקר.


במהלך לימודי הביולוגיה, הסטודנטים בונים מיומנויות מחקריות ואינטלקטואליות שחיוניות למחקר בעולם מדעי החיים. הם לומדים על סוגיות בכימיה, בפיזיקה, במתמטיקה ובענפים נוספים אותם ניתן ליישם בתעשייה עתירת הידע של היום. דרך שילובם של שני הענפים הסטודנטים יכולים לבחון מקרוב את ההיבטים הביולוגיים והמדעיים של תהליכים נפשיים ורגשיים שונים.


מתכונת הלימוד


משך הלימודים במסלול הדו חוגי הוא כשלוש שנים. הסטודנטים לוקחים חלק בקורסי בחירה וחובה עיוניים של שני החוגים ובסמינריונים. במסגרת לימודי הפסיכולוגיה הם לוקחים חלק בעבודה במעבדות הפסיכולוגיה ובהתנסות מעשית בשדה שמאפשרת להכיר דרכים לסיוע לאוכלוסיות שונות. לימודי הביולוגיה כוללים גם הם עבודה מעשית שמתבצעת במעבדות המדעים של החוג.


נושאי הלימוד

 

 • פסיכולוגיה של למידה
 • רגשות ויישוב סכסוכים
 • קשר בין קוגניציה לרגש
 • פסיכולוגיה התפתחותית
 • נוירוביולוגיה והפרעות נפשיות
 • יסודות פיזיולוגיים של ההתנהגות    
 • גנטיקה כללית
 • כימיה אורגנית
 • ביולוגיה של התא
 • ביולוגיה מולקולרית
 • פיזיולוגיה של מערכות    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


האוניברסיטה מאפשרת ללמוד פסיכולוגיה בתכנית חד חוגית או בתכניות דו חוגיות בשילובים שונים, כגון לימודי פסיכולוגיה ומשפטים ולימודי פסיכולוגיה ופילוסופיה בתכנית "פסיפס" למצטיינים. החוג לביולוגיה מתקיים במתכונת דו חוגית, בשילוב עם תכניות שונות כגון לימודי ביולוגיה ומתמטיקה ולימודי ביולוגיה ומדעי המחשב. ניתן להמשיך לתארים מתקדמים בשלל תחומים, כגון תואר שני בפסיכולוגיה, תואר שני במדעי החיים, תואר שני במתמטיקה ותואר שני בנוירו ביולוגיה.


תנאי קבלה


מאחר ומדובר במסלול דו חוגי, על המועמדים לעמוד בדרישות הקבלה של שני החוגים, הן של לימודי הפסיכולוגיה והן של הלימודים בביולוגיה. עליהם להיות בעלי ציון התאמה 640 ומעלה (ממוצע של פסיכומטרי ובגרויות). האוניברסיטה שמה דגש על ההישגים בחלק הכמותי של הפסיכומטרי ובציונים בבגרויות במקצועות הראליים.

 


תעודה


תואר ראשון דו חוגי בפסיכולוגיה ובביולוגיה B.Sc. מטעם אוניברסיטת חיפה מוענק לסטודנטים שמשלימים את כל החובות בלימודים ומסיימים אותם בהצלחה.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה