לימודי מדעי הרוח הדיגיטליים באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

אהבת? שתף ב:

לימודי מדעי הרוח הדיגיטליים B.Sc. באוניברסיטת חיפה


משלבים בין רוח להייטק


תחום מדעי הרוח הדיגיטליים הולך ומתפתח לאחרונה ברחבי העולם, הוא מתמקד בחקר של תוצאי תרבות, רוח וחברה בעלי מחשוב וטכנולוגיה, בעידן הדיגיטציה והאינטרנט של היום. מהפכת המידע הפכה אינפורמציה לזמינה ביותר וכך נוצרו כלים לניתוח ולעיבוד הנתונים כגון מערכות ביג דאטה. חוקרים בתחום מדעי הרוח הדיגיטליים שואפים לנתח היבטים כגון זיהוי אוטומטי של כתב, ניתוח טקסט, למידת מכונות והרכבה של מסמכים וכלים משברים. כך הם מהווים מרכיב חשוב בפיתוח של משאבים מחקריים ובפיתוח של קהילת המידע של המחר.


למי שמתעניינים במדעי הרוח אך שואפים לפתח קריירה רווחית בהייטק, אוניברסיטת חיפה מציעה את התכנית ללימודי מדעי הרוח הדיגיטליים. מסלול זה מאפשר לשלב בין לימודים בחוג בתחום מדעי הרוח עם לימודי מערכות מידע ודרך שילוב זה להתמחות במדעי הרוח הדיגיטליים, ענף חדש ומבוקש בתעשייה של היום. דרך התכנית מעמיקים בהישגים של התרבות האנושית ובמקביל מקבלים כלים לפיתוח של קריירה בהייטק. הבוגרים יכולים להוביל שילוב של הייטק ומדעי הרוח בחברות, במוסדות אקדמיים, בגופי מורשת, באתרי אינטרנט, בספריות ובענף המידע.


תכנית הלימודים


בתכנית זו הסטודנטים משלבים בין לימודי מערכות מידע לבין חוג לימודים בתחום מדעי הרוח. הם יכולים לבחור בין שלל חוגים, כגון לימודי אמנות, לימודי ארץ ישראל, לימודי ארכיאולוגיה, לימודי מוזיקה לתואר ראשון, לימודי מזרח תיכון, לימודי מחשבת ישראל, לימודי ערבית, לימודי ספרות עברית והשוואתית, לימודי פילוסופיה, לימודי תולדות ישראל, תואר ראשון בתיאטרון, לימודי אסיה וחוגים נוספים.


לאורך הלימודים הם מקבלים שלל כלים טכנולוגיות ומיומנויות מתקדמות בתחומים הקלאסיים של מדעי הרוח. הם דנים באפיקים טכנולוגיים חדשים אשר מתפתחים מתוך אתגרים שמציבים מדעי הרוח החדשים למול טכנולוגיות מחשוב. בין היתר, הם עוסקים בסוגיות כגון טקסט ועיבודו, ניתוח שיח ורעיונות ותהליכים חברתיים במרחב הדיגיטלי.


מתכונת הלימוד


הלימודים נמשכים שלוש שנים, הם משלבים שיעורי חובה ובחירה משני החוגים, לצד שיעורים ייעודיים למדעי הרוח הדיגיטליים. כמו כן, הסטודנטים עורכים פרויקט מסכם ייעודי בענף מדעי הרוח הדיגיטליים, שנערך בליווי של שני מנחים, האחד מן החוג למערכות מידע והשני מהחוג למדעי הרוח בו הם לומדים. הפרויקט מאפשר להם לפתח מערכות מידע רלבנטיות עבור לקוחות. סטודנטים מצטיינים יכולים לקבל מלגות שונות ולהשתתף בהתמחות מעשית בתעשייה.


נושאי הלימוד

 

  • טקסט בעידן הדיגיטלי
  • כלים חישוביים לניתוח גיאוגרפי וחברתי
  • היסטוריה של שיח ומושגים בעידן המידע
  • יישומים מוזיקליים במדעי הרוח הדיגיטליים
  • השפעות מדעי הרוח הדיגיטליים על מדע הרוח   
  • כריית טקסט
  • ממשק אדם מחשב
  • ויזואליזציה של מידע
  • הרמנויטיקה דיגיטלית   
  • ועוד


תנאי קבלה


הקבלה לתכנית זו מצריכה עמידה בדרישות של שני החוגים - החוג ללימודי מערכות מידע והחוג הנבחר בפקולטה למדעי הרוח. כדי להתקבל יש צורך בציון סכם של לפחות 650, ובבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות בציון 80 או ברמת 5 יחידות בציון 70 ומעלה. מי שאינם עומדים בתנאים אלו יכולים להתקבל על סמך מכינה מקבילה.


תעודה


לסטודנטים בתכנית זו מוענק תואר ראשון B.Sc. במדעי הרוח הדיגיטליים, מטעם אוניברסיטת חיפה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

הבוגרים יובילו את השילוב בין מדעי הרוח לתחום ההייטר שמתרחש היון בחברות מובילות, באוניברסיטאות, בספריות, בגופי מורשת ומוזיאונים ובתעשיית המידע. הם יוכלו לבחור קריירה שמתמקדת בתחומי המחשוב וההייטק או בתחומי הרוח.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

ייעוץ לימודים לתואר שני
אכלאס יחיא
10 תגובות
איזה קורסים יהיו פתוחים לשמיעה חופשית ב-2019-2020?
שרית
9 תגובות
בניית מערכת שעות לקראת תואר שני באוניברסיטה
מירי
1 תגובות
תואר ראשון בשפה האנגלית
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
שומעים חופשיים - גימלאית מעוניינת להצטרף
אוניברסיטת חיפה
ללא תגובה
בחינה באנגלית בהרשמה לתואר שני
דבורה
1 תגובות
תואר ראשון שמתקיים בשפה האנגלית
מיכל
1 תגובות
הצטרפות גמלאים לתכניות שומעים חופשיים
לוי אורה
ללא תגובה
קורס tour operaitor מפעילי תיירות נכנסת
אמנון מיכאלי
1 תגובות
לימודי תואר ראשון בסוציולוגיה
רח רמבן חיפה
2 תגובות
קבלה למלונאות באוניברסיטת חיפה לבוגר מכינה בכנרת
לרין לונה
1 תגובות
שומע חופשי באוניברסיטת חיפה ערבית למתחילים
משה שטיין
2 תגובות
לימודים אקדמיים לגימלאים השמיעה חופשית
אקטרינה רוט
2 תגובות
קורסים לשומעים חופשיים לשנת תשפ
שני
6 תגובות
במה כרוך להיות שומע חופשי?
ירון
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם