תואר שני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת חיפה

אהבת? שתף ב:

תואר שני MA בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטת חיפה

 

חברה שכזאת

 

הפסיכולוגיה החברתית היא ענף של הפסיכולוגיה אשר בא לשאול שאלות העוסקות ביחסים בין הפרט לקבוצה, ההשפעות של יחיד על רבים ועל לחץ חברתי. התחום בודק את המאפיינים הללו הן ברמת הפרט והן ברמת הכלל, כמו הסיבות שבעטיין אנשים חוזרים בתשובה, איך הם מסתגלים לקהילה החדשה ואיך הם ומשפחותיהם מתמודדים עם השינוי.

 

כמו כן, הפסיכולוגיה החברתית בודקת את דרכי הגיבוש של נורמות חברתיות, ההשלכות של דעות קדומות, אירועים ודמויות ציבוריות המשפיעים על התנהלות היחיד והחברה ומסורות והרגלים בתוך קבוצה מסוימת ואיך הן מתפרשות בעיני חברה אחרת. התואר השני בפסיכולוגיה חברתית מקנה ללומדים אותו את הכלים לחקור ולאבחן את ההיבטים השונים של יחסים חברתיים, ברמת הפרט, ברמה הבין אישית וברמה החברתית הכללית.

 

 

תכנית הלימודים

 

התואר השני בפסיכולוגיה חברתית באוניברסיטת חיפה מקנה לסטודנטים את הכלים העיוניים והמעשיים לעסוק בנושאים הקשורים לפסיכולוגיה מהפן החברתי. הסטודנטים לומדים על ההשפעות ההדדיות בין הפרט לקבוצה ובין קבוצה אחת לקבוצות אחרות. הם לומדים על מחלוקות בתוך קבוצה מסוימת ומחלוקות בין קבוצה אחת לקבוצה אחרת.. נוסף על כך, הסטודנטים רוכשים את המיומנויות לבניית מבחנים וניתוחם המספקים ידע סטטיסטי על הנעשה בחברה במצב נתון.

 

תכנית זו היא רב־תחומית, ומשכך היא משלבת תחומים כמו תקשורת, חינוך, כלכלה ומדעי המדינה. הסטודנטים לומדים על ההיבטים הניהוליים והארגוניים של הפסיכולוגיה החברתית, ובהם שיתופי פעולה, קבלת החלטות תחת לחץ והנחיית קבוצות.

 

מתכונת הלימוד

 

אורך התואר השני כשנתיים. מתכונת הלימוד כוללת הרצאות פרונטאליות, מעבדות ופרקטיקום מעשי. מסלול הלימודים הוא מחקרי שבסופו הסטודנטים מגישים עבודת תזה.

 

נושאי לימוד

 

 • דילמות חברתיות
 • קוגניציה חברתית
 • רגשות בסכסוכים
 • התנהגות קבוצתית
 • קונפליקטים בין קבוצות
 • משא ומתן וקבלת החלטות    
 • ייעוץ ארגוני
 • חקר רגשות
 • זהות עצמית
 • אבחון ארגוני
 • יחסים בין־אישיים    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

אוניברסיטת חיפה היא מוסד אקדמי המקדם את ההוראה ואת המחקר. תכניות הלימוד באוניברסיטה הן רב־תחומיות המאפשרות שיתופי פעולה עם אוניברסיטאות שונות ברחבי העולם. האוניברסיטה מציעה מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתארים מתקדמים באחת מחמש הפקולטות שבה – הפקולטה לחינוך, הפקולטה למשפטים, הפקולטה למדעי הטבע, הפקולטה למדעי הרוח והפקולטה למדעי החברה. בין תכניות הלימוד שבפקולטה למדעי החברה אפשר ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה קוגניטיבית וגורמי אנוש, תואר שני בנוירוקוגניציה, תואר שני בפסיכוביולוגיה ותואר שני בפסיכולוגיה קלינית.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים לתואר השני בפסיכולוגיה חברתית צריכים להיות בעלי תואר ראשון בפסיכולוגיה בממוצע ציונים 85 ומעלה ומתא"ם 100 ומעלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל המטלות הנדרשות, לרבות הגשת עבודת התזה, מקבלים תואר מוסמך M.A בפסיכולוגיה חברתית מטעם אוניברסיטת חיפה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר ממשיכים במחקר באקדמיה ומחוצה לה. כמו כן, הם משתלבים במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי במחלקות משאבי האנוש וההתנהגות הארגונית.

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

השלמת תזה כדי להתקבל לדוקטורט בטיפול באומנות
רחל
1 תגובות
קבלה לסיעוד על סמך יח׳ ריאליות
תימאא סוידאן
1 תגובות
פגישת יעוץ לתואר שני בביביולותרפיה
רנין אגבאריה
1 תגובות
תזה לקראת תואר שלישי בחינוך מיוחד
ליאה קונסטנעיני
1 תגובות
השתתפות בהרצאות שונות באוניברסיטה
ניבה גרי
1 תגובות
המשיך תואר שני בביולוגיה
מונתהא
1 תגובות
הסבה ללימודי תזונה מסיעוד
אביגיל
3 תגובות
השלמת תזה לתואר שני לקראת דוקטורט
שרון
3 תגובות
לימודי אנגלית לפני תואר
אבי
1 תגובות
מעוניינת לדעת תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון
יוסגא
1 תגובות
קבלה לסיעוד עם 4 יחידות ריאליות
מיטב
2 תגובות
קורסי השלמה בפסיכולוגיה לתואר שני בתרפיה במוסיקה
מייסון כחיל
1 תגובות
יחידות ריאליות ללימודי סיעוד
לאנא
1 תגובות
תואר שני בשימור להנדסאי
עידו
1 תגובות
קבלה לחוג להפרעות בתקשורת
תום
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם